FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-07-22 23:21  [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Dzień dobry wszem i wobec....

Po długiej nieobecności znów się objawiam z efektami mego skrytosklejactwa :-)

Tym razem testowałem sklejalność nieco większego "wilczego stadka ".

Najśmieszniejsze jest to, że to jest drugi komplet :-)))))
Pierwszy, który był zaawansowany w 75% uległ dewastacji kiedy spadła na niego półka z książkami.........wrrrr.......
Po uspokojeniu nerwów i przywróceniu ciśnienia do wartości zbliżonych do uznawanych przez medycynę jako tylko podwyższone pozbierałem szczątki i .........
....... i straciłem wenę na prawie 5 lat ........
Rety - nawet nie przypuszczałem, że aż na tak długo szczątki zaległy na półce :-)

No ale jak się obiecało to trzeba dotrzymać słowa.....
Ponoć i tak jestem pierwszym, który przebrnął przez całe "stado". Choć nawet teraz miałem momenty zwątpienia - zwłaszcza jak robiłem relingi na kioskach........wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Zakiełkował nawet w mojej zdziadziałej łepetynie pomysł zakupienia fototrawek - na szczęście cóś takiego nie jest dostępne.... he, he, he

Dobra dość tego użalania się nad sobą - czas przejść do prezentacji:

autor opracowania - Mariusz Baron
skala - 1:400
seria - typ VIIC
sklejalność - bez zastrzeżeń
babole - tylko z mojej winy

Najpierw pojedynczo i z daleka- żeby nie odstraszyć oglądaczy:



Teraz nieco zbliżeń na kioski coby pokazać, że każden jeden jest inkszy:



No to teraz trza objawić przerażający ogrom "wilczego stada":




No to by było na tyle.
Oczywiście wszystkie paprochy i babole zobaczyłem dopiero na zdjęciach.
A druciarnia to już chyba dożywotnio będzie moim przekleństwem - nigdy się nie nauczę lepić tego bez gul wielkości planety.

 
12-07-22 23:24  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
Cypis2012   

Sklejanie testowe - to znaczy , że będzie to gdzieś do nabycia ?

 
12-07-22 23:34  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Niekoniecznie - trzeba pytać AŁTORA

Ponoć z kimś gadał ale nic nie załatwił.

 
13-07-22 10:10  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ciekawy temat, na pewno znajdzie zainteresowanie.
Gratuluję wytrwałości w powielanym klejeniu aż tylu prawie identycznych modeli.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-07-22 11:19  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ależ masz zacięcie, takie stadko eleganckie. Gratulacje i podziwiam relingi na kiosku w tej skali.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
13-07-22 18:43  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Kawał dobrej roboty. Po pierwszym (jakbym go w ogóle zrobił), miałbym dość, a tu cała flotylla. Gratulacje.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
14-07-22 07:23  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

To raczej wilczki ; ) takie słodkie malusie. Extra

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
14-07-22 09:29  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Sztukmistrzu - stado wilczków to była seria u-bootów typ II. Siódemki przy nich wyglądają naprawdę okazale :-)
W galerii dwójek muszę niestety poprawić zdjęcia.

 
14-07-22 17:35  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Czy to "mora" z drukowania, czy taki kamuflaż ?
Jeśli to pierwsze - to warto przy tej skali zastanowić się nad użyciem barwionego kartonu/papieru.
Gratuluję samozaparcia !

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
15-07-22 21:44  Odp: [G] Atlantyckie wilki 1:400 - U-booty VIIC - sklejanie testowe
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo fajna kolekcja, tylko ten raster trochę słabo wygląda wg mnie , pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024