FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-04-21 15:31  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam.

Prace nad torpedowcem powoli posuwają się do przodu, ostatnio dostarczono do stoczni 5 działek plot 20 mm na pojedynczych podstawach:



Niestety nie chciały stać „na baczność” do zdjęcia.

A taki jest stan zaawansowania prac nad okrętem:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
07-07-21 23:02  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam.

Dzisiejszy post relacji będzie dotyczył dział artylerii głównej torpedowca czyli dział 105 mm, czy bardziej po niemiecku – 10,5 cm SK C/32.
Torpedowce typu 1939 miały 4 takie działa.
Były to działa uniwersalne o kącie podniesienia 70 stopni.



Klejąc te działa zaintrygowało mnie to coś co trzeba było przykleić na zewnątrz maski przeciw odłamkowej.
I wtedy zacząłem przeszukiwać net.
Myślałem, że to jakiś podajnik pocisków.
Niestety okazało się, że trochę źle je przykleiłem – w opracowaniu nie było to dokładnie pokazane – ja całe to „ustrojstwo” przykleiłem bezpośrednio do maski, a się okazuje, że powinno być pod kątem:



Więc odgiąłem tylko końcówkę, zaś skrzyneczka jest przyległa do maski działa, a powinna być też pod kątem.

Okazało się też, że zakupione gotowe lufy dla tego modelu są chyba trochę za długie w stosunku do oryginału – niestety już 2 działa mam gotowe więc już je tak zostawię.

Samo zaś to „ustrojstwo” okazało się chyba jakimś programatorem do pocisków plot:



tak mi się przynajmniej wydaje.

No cóż wtedy wpadłem na pomysł aby dorobić pocisk 105 mm:



pocisk to stalowy drucik 0,5 mm częściowo pryśnięty złotym sprayem.

I 2 zdjęcia stanu aktualnego:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
08-07-21 11:18  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, jeden z tych modeli które miałem kleić ,Twój bardzo ładnie się prezentuje ,tylko pochwała się należy ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-07-21 11:43  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Te 105-tki w wersji dla torpedowców wyposażone były nie tylko w pociski z zapalnikami kontaktowymi, ale także miały zapalniki czasowe. To "ustrojstwo" przyczepione do osłony działa to właśnie stanowisko do ustawiania zapalnika czasowego.
O ile większe okręty niemieckie jakoś mi nie do końca się podobają ze względu na sylwetkę, o tyle taka "drobnica" pływająca zawsze cieszy oko.

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
08-07-21 15:51  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Fajnie że ciągniesz temat dalej. Łajba wygląda coraz lepiej!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-09-21 11:20  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzień dobry,

W jaki sposób tak pięknie zostały zwinięte lufy?

 
04-09-21 09:57  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

GTiStyle - tak pięknie to te lufy zostały "zwinięte" na tokarce. Kupiłem gotowe toczone lufy - taki zestaw luf przygotowany dla tego modelu. O ile jeszcze jestem jakoś w stanie zwinąć lufy do pancernika, to tak małych już nie potrafię aby jakoś akceptowanie wyglądały, dlatego kupuje gotowe.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
04-09-21 15:38  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za odpowiedź. Podglądam sobie dalej,

 
07-07-22 21:44  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam, po dość długiej przerwie, spowodowanej między innymi klejeniem naszego współczesnego ORP Orła i jak zwykle braku czasu na nasze hobby.
Powróciłem jednak do Elbinga, bo znajomy modelarz zdopingował mnie jakiś czas temu mówiąc, że prędzej powstanie kanał do Elbląga – przekop Mierzei Wiślanej niż mój Elbing;-)

W zasadzie do dokończenia modelu została już tylko drobnica pokładowa, gdyż wszystkie „gabaryty” mam już przyklejone.

Stan aktualny modelu przedstawia się następująco:



I kilka zbliżeń:



Niestety nie ustrzegłem się kilku błędów: radar zrobiłem za gruby – na głębokość powinien być połowę tego co u mnie, pomyliły mi się też łańcuchy kotwiczne i zamiast dać ten co miałem do niszczycieli z drobnymi oczkami to dałem ten do krążowników i jeszcze parę innych błędów do których już się nie przyznam.

Może zdążę przed oficjalnym otwarciem kanału do Elbląga;-)

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
01-04-23 22:35  Odp: [R] Niemiecki torpedowiec floty T-22 typu 1939 "Elbing" 1:200; GPM 14'2006
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam, po dość długiej przerwie.
Model skończyłem już w listopadzie 2022 roku, po nieco ponad 2 latach budowy.
Zrobiłem mu 2 sesje zdjęciowe, ale z powodu kiepskiej jakości zdjęć, postanowiłem zaczekać na „lepsze słońce” i tak przeczekałem całą zimę :-(

W końcu zrobiłem 3 sesję zdjęciową, co prawda zdjęciom brakuje mocno do ideału, ale chyba lepszych już mi się nie uda zrobić.

Zapraszam zatem do galerii skończonego torpedowca Elbing:




Kilka zbliżeń na prawą burtę:




Cel – namiar 30:



Tutaj na wspólnej misji, gdzieś na M. Północnym wraz z Z32 Narwik:




Kilka słów o modelu:
model jest zdetalizowany na przyzwoitym poziomie, bardzo ładnie się prezentuje, i jest dobrze spasowany, większych problemów przy budowie nie było, w zasadzie to chyba żadnych problemów nie sprawiał.
Kamuflaż dodaje mu „uroku”, chociaż w niektórych miejscach to się zastanawiałem, czy tak było w rzeczywistości, czy autorowi opracowania plamy kamuflażu się rozjechały.

Dziękuję wszystkim za oglądanie, komentowanie i za dobre rady udzielane przy budowie.

Pozdrawiam, miłego oglądania i do następnej relacji.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024