FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-07-22 16:23  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Jak tam Adam budowa coś cicho, jak mamy ci dopingować abyś dalej ruszył.

 
14-08-22 23:26  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No w końcu wziąłem się za robotę.
Zostały mi moje ulubione maszty i olinowanie, ale na szczęście mam to już za sobą.



Po olinowaniu jak widać została artyleria i dźwigi, nic nowego, praktycznie kopiuj wklej z Fiji.
I teraz najprzyjemniejsza część roboty, czyli wyciąganie z pudełeczek i składanie w całość.
Jednak zanim to zrobię chyba najpierw "wyleję" wodę :D, może przy okazji mini tutorialek z jej robienia.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-08-22 09:18  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
Józef   

Super.. Że spytam, Te dźwigi to też kartonowe? Z drucików? Z plastikowych płaskowniczków?...

 
15-08-22 09:47  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Szczegółowość i jakość detali modelu w takiej skali imponuje i wzbudza szacunek dla Twoich umiejętności. Dźwigi (ale nie tylko) fantystyczne. A szykuje się jeszcze tutorialek wykonu wody ! Extra sprawa.

--

Post zmieniony (15-08-22 10:21)

 
15-08-22 09:59  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
henrykk   

Zazdroszczę, oj zazdroszczę!!! Ja już „czegoś takiego“ nie potrafię; pocieszam się, że to nie wrodzone (tzn. kiedyś potrafiłem), tylko nabyte – starość nie radość, w związku z czym „drobne umiejętności motoryczne” (jak Google przetłumaczył „Feinmotorik” – chyba jednak bardziej „zręczność manualna”?) wyraźnie popuściły...
To zaiste uczta dla oczu!

--
Pozdrawiam
Henryk

 
15-08-22 13:26  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Robota ładna, ale nie do końca - na końcu napiszę o co mi chodzi.
Po pierwsze lubię modele mniej znane więc wielki plus
Sylwetka mi się bardzo podoba właśnie za to, że odstaje od standardowych
przez co statek się wyróżnia.

Ja dopiero zaczynam powrót do modelarstwa, więc teoretycznie niegodzienem krytykować
takiego wymiatacza jak ty, ale się ośmielę - najwyżej możesz mnie spuścić w toalecie ;)

Nie podobają mi się relingi, skoro są palone według twojego projektu,
mógłbyś ustawić słupki tak, żeby relingów nie zginać między nimi ,
czyli zaprojektować pod konkretne miejsca - generalnie nie podoba mi się
to we wszystkich modelach, gdzie ludzie robią relingi "z taśmy" bo to daje nienaturalny wygląd.
Szczególnie słabo to wygląda na tej ambonie latarni.

Też mi chodzi po głowie projektowanie własnych modeli, może kiedyś przyjmiesz mnie na twojego padawana :) ?

--

Post zmieniony (15-08-22 20:50)

 
15-08-22 16:16  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Adam, a ja mam pytanie o granatowe dachy wież. Skąd taki kolor, dość niestandardowy muszę przyznać. Ja bym stawiał , że to powinno być 507c ciemnoszary - raczej.

--
wydawca przez małe "w"

 
15-08-22 22:18  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Józef, to są elementy wycięte laserowo z tej samej barwionki co reszta modelu.
jhradca, efekt głównie dzięki zestawowi laserowemu :D
Henryku, jedyne co Ci mogę powiedzieć na podstawie rozmów ze starszymi modelarzami, (ja to gówniarz jestem) to, że puki nie robisz sobie za długich przerw, motoryka nie ucieka.
Żółtodziobie, z tym relingiem masz rację, ale takie były założenia przy projektowaniu "prostszego" modelu. Robić dedykowany reling można w 1 200, bo jednak trochę roboty z tym jest. Z resztą możesz iść w ślady Karasia :DDDD
W sprawach projektowania zawsze jestem pomocny, choć słaby ze mnie autorytet w tej kwestii, jakby co działam na Discordzie.
Artur, pamiętaj o moim frajdolarskim podejściu i że jestem leniem i ignorantem :D Dach ma ten sam kolor co reszta pokładów, ale docelowo można to poprawić, to tylko surówka :D Z kolorami trochę oszukuję bo uważam że na modelu powinny byc deko jaśniejsze, bo to właśnie tylko model jest i odbiór wizualny też jest ważny.
A wczoraj nie dodałem jescze jednego zdjęcia i ju sie poprawiam.



Takie tam proste drobiazgi, tymczasem podstawka pomalowana i nakładam "wodę"

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-08-22 08:17  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


O, jak to frajdolajskie podejście to w pełni rozumiem. Bo już się bałem, że czerpiesz wiedzę z World of Warships :-)

Z kolorami wiadomo, że w 1:400 powinny być bardziej stonowane. Ja 507c daję 65% składowej czarnej w 1:200, pewnie w 1:400 mogłoby być 55-60%.

--
wydawca przez małe "w"

 
16-08-22 10:56  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Akurat w giereczce Edin ma malowanie z 43 i dachy ma jasnoszare 507C, natomiast skan z jakiejś publikacji daje malowaniu z 43 dachy ciemnoniebieskie 507A. Jak to wszystko ma się do malowania z 42? hehehe nie mam pojęcia: ]

https://v.wpimg.pl/N2M5MjBjYVMsVztZbRFsRm8PbwMrSGIQOBd3SG1SdgQ1AXRSbQwnXihHKBotRClAOEUsHTJEPl5iVD0DbRx_HSlcPhouCzcdKFgvDyZFKwR1AC9dcA5jUC8FKEd2DHoGYFR8XndHeVcsBnoJe1h-US4Hbxc

PS, fajnie że znów ruszyłeś: ]

Post zmieniony (16-08-22 10:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024