FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-06-22 20:03  [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Model powstawał dość długo,zacząłem zabawę z nim ok miesiąca po wydaniu. Laserowy szkielet, bieżniki i napis CWS. Lufy km. druk 3D (Model Hobby). Model przyjemny w budowie, ale nie był bym sobą żeby se nie utrudnić roboty. Przerobione zostały: wlew do chłodnicy, uchwyt kolby rozruchowej, dodana imitacja rozrusznika, zmieniony kształty otworów pod kmy., dodany podział blach tam gdzie go brakowało, lina holownicza, zmieniony kształt korby rozruchowej. Do malowania użyłem farb Hataka seria pomarańczowa, wash i błoto Vallejo. Pierwsza prezentacja modelu miała miejsce podczas Osowskich Spotkań Modelarskich w ubiegłym roku. W ich trakcie miały miejsce prace brudzące, które wykonał nasz kolega Piterpanzer. Nie był to jeszcze model w pełni skończony, brakowało łopaty, kilofa i pasów mocujących. Elementy te powstały dopiero w tym miesiącu, uzupełniłem walorkę o ślady rdzy. Koniec gadania, zapraszam do oglądania.



Zrobiłem se taką podstawkę do pracy nad elementami podwozia do wz.29 i wz. 34.



No i przydała się do zrobienia zdjęć.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
30-06-22 23:24  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Zazdroszczę pięknego wykonania, ja się zatrzymałem na szkielecie. Świetnie pomalowany, "brudzing" też dodaje mu uroku.

--
http://messer.cba.pl

 
01-07-22 15:00  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Elegancko, fajny brudzing :)

 
01-07-22 18:32  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękny model do kolekcji.
Jak prawdziwy!
Ogromne gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-07-22 08:58  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Dzięki Panowie za uznanie.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
02-07-22 09:23  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tak właśnie wyobrażam sobie ten kamuflaż :), wykazałeś wysoki kunszt w tej materii, pod względem czysto kartonowym też jest pierwsza klasa, bo gdyby tak nie było to farba by tego nie ukryła.
Mam kilka pytań:
-byłbyś w stanie podać numery farb? Ostatnio kupiłem trochę pod aerograf do wrześniowych pojazdów (vallejo i hataka) ale to raczej nie seria pomarańczowa.
-czy "tłumiłeś" czymś te kolory po całości? Kamuflaż fajnie się przygasił i się zastanawiam czy to zrobił wash po całości, czy tylko stosowałeś go przy nitach, zakamarkach itp., a na całość poszedł jeszcze inny specyfik.
-ostatnie, czy nie rozkracza Ci się przednia oś? Bo na zdjęciach widać, że jest ok. Kleiłem go w standardzie i już w trakcie budowy koła zaczęły się rozjeżdżać pod ciężarem modelu (a Twój może być tylko cięższy), mimo, że wszystkie spoiny kleiłem cyjanoakrylem. Ostatecznie musiałem od spodu połączyć koła cieniutką nitką.

Wielkie gratulacje!

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-07-22 10:25  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać, wykonanie świetne ! Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-07-22 17:09  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Guciu budując swego Ursusa podglądałem Twoją relację, tak że i Ty masz swój udział w powstaniu tego modelu.
- Oto numery farb jakich użyłem do pomalowania: C086 Polish AFV Greyish Sand, C087 Polish AFV Dark Brown, C088 Polish AFV Green
- Tylko wash po całości
- Też wzmacniałem wszystko CA. Wszystko co się dało jest im połączone ze sobą,do tego belka skrętna cała zaglutowana.
Cieszę się że podoba się Wam moje wykonanie.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
06-07-22 07:42  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Parafrazując tekst z "Misia" : brawo! pięknieś to nam pan wysklejał.
Sporo walorki dodającej realizmu modelowi, malowanie dobre (chociaż moim zdaniem farby HATAKI wymagają nieco korekty kolorystycznej - brąz i zieleń dedykowana jako kamuflażowa są nieco za jasne) Dodatkowy "+" za temat. Fajna detalizacja, ale przy tym stopniu uszczegółowienia to szkoda że nie pokusiłeś się o wykonanie wgłębień w przednich błotnikach umożliwiających uchylanie pokryw bocznych (to w opracowaniu jest trochę skaszanione). To element najbardziej rzucający się w oczy dla widza. Pod względem wierności oryginałowi podwozie też co prawda zmierza bardziej w kierunku SF ale ta część modelu jest mało widoczna dla oglądacza więc nie ma co szat rozdzierać.
Ogólnie BRAWO!

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
10-07-22 16:11  Odp: [G] Ursus wz.29 Sklej Model 1/25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Redett sorki że dopiero teraz odpowiadam,miałem problemy z kompem. Co do błotników to masz całkowitą racje. Przeglądając wiele zdjęć nie rzuciło mi się to w oczy, gdybym to zauważył na pewno błotniki miały by właściwy kształt. Teraz już nie będę poprawiał.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024