FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-06-22 19:38  [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Pod koniec maja br. na Jaworznickim rynku Muzeum Miasta Jaworzna i Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach przygotowali i otworzyli wystawę czasową ,, Żwirko i Wigura duet asów przestworzy " wystawa ta powstała by upamiętnić 90 rocznicę zwycięstwa tej dwójki lotników w zawodach Challange 1932 roku w Berlinie a także ich tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej w Cierlicku w Czechosłowacji.
Na okoliczność tej wystawy został wydany w wydawnictwie Orlik model kartonowy samolotu RWD-6 w skali 1:50 autorem modelu jest Piotr Dzięgielewski a sama wycinanka jest przeznaczona dla najmłodszych modelarzy i będzie jako nagroda wręczana na konkursach modelarskich aż do wyczerpania nakładu.
W najbliższy weekend wycinanka dotrze do najmłodszych modelarzy na konkursach w Ścinawce Średniej, Dobczycach i Czarnej Białostockiej.
Natomiast na XIII Festiwalu Modelarskim Jaworzno z modelem będą mogli zmierzyć się seniorzy w sklejaniu tego modelu podczas trwania konkursu.





Pozdrawiam.

Paweł O.

--

 
28-06-22 20:07  Odp: [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super pomysł !

 
28-06-22 22:27  Odp: [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Cisnie mi się na usta: wreszcie!

Mam nadzieję zdobyć/kupić kilka dla moich wnuków.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
28-06-22 23:09  Odp: [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Gdyby nie logo milicji historycznej, to byłbym na tak...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-06-22 07:44  Odp: [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajna inicjatywa!
Z pierwszego postu zrozumiałem, że będzie to gratis dodawany do nagród dla najmłodszych modelarzy na konkursach, oraz jako element zabawy dla seniorów , którzy na konkursach będą model sklejali na czas (?).
Brakuje mi informacji, czy model będzie dostępny dla innych modelarzy, tak jak i pozostałe modele wydawnictwa?
Logo IPN ,mimo watpliwości, które mam podobnie jak Ceva, tak bardzo mi nie przeszkadza, gdyż uważam, że instytucja ta powinna swoją energię i pieniądze przeznaczać właśnie na takie inicjatywy. Idąc dalej uważam, że to wspaniały pomysł na promowanie naszej wspaniałej historii Lotnictwa Polskiego, a IPN powinien sfinansować wydanie wycinanki, a ona powinna być dostępna za darmo...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-06-22 08:59  Odp: [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Ktoś robi coś fajnego, bezinteresownie, załatwia budżet, projektanta, wydawcę itd. Pawle, podziwiam Twój zapał i energię do działania. Mam nadzieję że zobaczymy więcej takich inicjatyw.

Drodzy Koledzy, forum modelarskie to nie miejsce na głoszenie poglądów politycznych. Jednak jeżeli wciągamy politykę do modelarstwa, to logo sponsora to chyba nie aż taki problem w zestawieniu ze swastykami i czerwonymi gwiazdami na modelach które kleimy? Do wszystkiego można się jakiś przyczepić albo znaleźć coś do krytykowania. Tylko po co?

Bądźmy bardziej pozytywni i wspierajmy tych którym jeszcze się chce.

Pozdrawiam serdecznie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
29-06-22 09:34  Odp: [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Doprecyzowując model jest wydrukowany przez wydawnictwo Orlik ale nie ma go w jego ofercie. Modelu nie można kupić gdyż jest on dodatkiem do wystawy. Model będzie rozdawany najmłodszym na konkurach modelarskich aż do wyczerpania nakładu.


Pozdrawiam.

Paweł O.

 
29-06-22 15:33  Odp: [N] RWD-6 skala 1:50 dodatek dla najmłodszych
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Pawełku i to wszystko dzięki sponsorowi . BRAWO . POPIERAM .


Pozdrawiam .


Jańcio

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024