FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-06-22 10:42  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dwa dni spóźnienia i już wszystkie miejsca zajęte. Może jeszcze się gdzieś wcisnę, bo chętnie pooglądam. Wszak emocje gwarantowane.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (20-06-22 10:45)

 
22-06-22 18:59  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja też wepchnę się na widownię i będę się przyglądał bo zapowiada się wyśmienicie. Chociaż preferuję standard to jednak ciekawie jest zobaczyć co można uzyskać stosując elementy fototrawione, odlewane, kładąc spawy i nie będąc ograniczonym zapasem koloru. ponieważ sam od dawna przymierzam się do "trójki" to z/w na wiele elementów wspólnych będę śledził uważnie. Zachęcam do zaglądania na kanał "The Australian Armour & Artillery Museum" na TY - widać tam wiele trudno dostępnych miejsc na Stug-u (tyle, że to późna wersja).

Pozdrawiam, Daniel.

--

Post zmieniony (22-06-22 19:01)

 
24-06-22 18:43  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Zasiądę sobie z tyłu widowni z pop-cornem, tłoczno tu, będzie się działo, śrubki mnie wkręciły do oglądania.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
24-06-22 22:01  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam Wszystkich odwiedzających ten wątek i dziękuję za nieustający doping :-)

Rehabilitacja trwa, czasu troszkę jest, to i czas na kolejną aktualizację postępów z budowy Stug'a.
Mam osobiste wrażenie, że niby budowa idzie do przodu, a części do sklejenia jeszcze cała masa i łatwo nie będzie :-\

Na początek, układ wydechowy gotowy i pomalowany podkładem:


Detale nad przedziałem silnikowym głównie to: zawiasy, chwyty na liny, zaślepki na klapach i wloty powietrza:


Poniżej przedstawiam skończony wizjer kierowcy i uzupełnione/dodane elementy wnęki armaty - stan surowy i po podkładzie :


Wnęki na radiostacje i kolejne centymetry spawów :-D


Przyszedł czas na uchwyty holownicze i lampy - masakra 4,5 godziny rzeźbienia, a efekt jednej z nich opłakany - "się przekosiła szmatrucha" :-/


Jednym z ostatnich etapów budowy, to detale dna wanny, błotniki z wieszakami, przekładnie boczne


I na koniec kilka zdjęć całości modelu, a przy okazji już wiem gdzie są włoski i gdzie brakuje śrubek - ten podkład nie wybacza błędów :-)



I to by było na tyle :)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

Post zmieniony (24-06-22 22:05)

 
25-06-22 00:18  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jest rewelacyjnie, przy takim wykonaniu to jest już standard plastikowych i to nie 1/35 tylko większe modele. Osobiście kleję standard ale myślę, że każdy "plastikowiec" byłby zachwycony gdyby dostał taki model do malowania i doceniłby jakość wykonani i ilość detali.
W jaki sposób zostały zrobione ryfle na błotnikach? Czekam na więcej

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
25-06-22 09:30  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wieszaki blotników prima, ale..... ;-) gdzie podpora przedniej sekcji? Rozkminialiśmy ten element i.masz go w corelach mojego stuga.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
25-06-22 09:31  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Józef   

Bez jaj.... To plastik :)..... Qurde, superowe.. :)

 
25-06-22 13:38  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Miazga :) Podziwiam, wygląda rewelacyjnie:)

 
25-06-22 14:17  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Tommy T.B. mam pytanie odnośnie podkładu. Nakładasz go przy pomocy aerografu czy w spreju. Pytam się dlatego, że sam nigdy nie podkładowałem modelu kartonowego.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
26-06-22 14:57  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za Wasze opinie, to buduje do dalszej pracy :-)

@ danielw, ryfle na błotnikach, to fotorawiona blaszka firmy ABER

@ Piotrek, dodatkowe podpory pierwszej sekcji błotnika oczywiście zostaną wykonane. Nie zapomniałem o nich 😉
Ten element jak i wiele innych miałem już dawno zaprojektowanych przy budowie Pzkpfw III Ausf. M. Korzystam z nich sukcesywnie i dlatego też budowa idzie znacznie sprawniej, bo nie tracę czasu na projektowanie ich od nowa 😉

@ Józef, Viz - dziękuję 😊

@ Kylo Ren - podkład nanoszę za pomocą aerografu. Przy większych powierzchniach, stosuję metodę nakładania podkładu szerokim pędzlem ok 5mm, głównie po to, aby przykleić wszelkie włoski i inne "farfocle". Zabezpiecza to też w pewnym stopniu karton przed wilgotnymi paluchami, kurzem i przypadkowym uszkodzeniem. Dopiero na koniec nanoszę właściwą warstwę aerografem. Po co podkład? Impregnacja kartonu i jednolity kolor - baza pod kolory właściwe.

Post zmieniony (26-06-22 14:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024