FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-06-22 23:12  [G] Modele Kartonowego Expressu
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Cześć i czołem.

W tym wątku, w kolejnych postach chciałbym zebrać galerię modeli KE, które udało mi się skończyć...
Może nie bedzie to chronologicznie od pierwszego numeru, ale będę się starał w każdym kolenym poście nadmienić coś o modelu.

1. Na pierwszy rzut w poście idzie idzie Tatra 815.
Model ma swoje mankamenty projektowe, ale myślę, że można z niego wyciągnąć dużo, dużo więcej.....
Zmiany jakie ja wprowadziłem to:
- osobne koła
- skrętne osie ( miały być synchronizowane, ale na tym poległem ).
- dodane ramki do balastów
- zmienione loty powietrza na przestrzenne i rura wydechowa
- ramki luster i stopnie przestrzenne

Poniżej zdjęcia modelu jaki mi wyszedł...













--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
23-06-22 08:51  Odp: [G] Modele Kartonowego Expressu
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Post numer 2.

Star C200 + naczepa lora do przewozu samochodów osobowych.

Post w sumie ma w sobie połączenie dwóch nuemrów KE ponieważ na naczepie stoją Fiaty 126p, które trzeba było kupić w osobnym numerze.
Co do tego modelu.

Jak dla mnie przede wszystkim jest wyrukowany na zbyt miekkim papierze. Duże i długie części są dość wiotkie po wycięciu. Stąd też w wielu miejscach konieczne było podklejanie tekturą. Dodatkowo większą część naczepy trzeba pomalować farbkami od spodu, co jak dla mnie osłabia papier jeszcze bardziej.

Tak jak we wszystkich modelach KE jakie robie zrobiłem osobne koła. I Tutaj zwrócę też uwagę na łączenie kół naczepy. Powierzchnia styku jest bardzo mała przez co uważam, że koła mogą się załamać pod cieżarem naczepy z maluchami.

Sam model był już prezentowany w osobnej galerii, ale wrzucę jeszcze kilka fotek tutaj :)











--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
23-06-22 09:01  Odp: [G] Modele Kartonowego Expressu
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Post numer 3.

UAZ 469 Milicja.

Model fajnie opracowany z ładną grafiką.
Jedyne zastrzeżenie mam do kół, które po prostu graficznie zrobione są słabo....
Od siebie poza osobnymi kołami uplastyczniłem trochę podwozie co by takie płaskie nie było jak na smochód terenowy.













--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
23-06-22 09:14  Odp: [G] Modele Kartonowego Expressu
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Post numer 4.

FSO ŻUK A07 - Polmozbyt.

Tu jedyne co zmieniłem to koła... Trochę się nimi pobawiłem i wyszły nawet nawet.

Model wygląda i składa się bardzo przyjemnie













--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
23-06-22 12:21  Odp: [G] Modele Kartonowego Expressu
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Bardzo fajne dla początkujących dzieci.
Żeby tylko chciały sklejać!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-06-22 13:02  Odp: [G] Modele Kartonowego Expressu
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Modele faktycznie fajne na początek i wykonanie też super, a inicjatywa wydawnicza świetna.
Jedyny minus to tematyka (żuki, maluchy, polonezy, tarpany itd.) bo w większości dla dzisiejszego dzieciaka to pojazdy dziwne i nie ciekawe, które z niczym im się nie kojarzą - testowałem na siostrzeńcu...

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
23-06-22 18:44  Odp: [G] Modele Kartonowego Expressu
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Winiek - nie jest tak źle.... Mi w tym roku szkolny udało się zrobic 3x razy zajęcia w klasie córki ( 8 lat ) i dzieciaki cały czas dopytują o kolejne zajęcia. W nowym roku szkolnym, spróbuje dogadać się tak, żeby zrobić je raz w miesiącu. To już bedzie mega dużo. :)

Danielw - dzięki za uwagę. Przekażę gdzie trzeba :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024