FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
19-11-21 12:47  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Kolejna porcja fotek z budowy reflektora.
Autorzy modelu nie przewidzieli możliwości wykonania ruchomego reflektora, więc zdecydowałem się na własną modyfikację, umożliwiającą jego obrót w pionie. Ze wstępnego zapoznania się z rysunkami montażowymi wynika, że z obrotem w poziomie również będę musiał się uporać we własnym zakresie. Nie jest to oczywiście wielkie wyzwanie, jednak gwarantuje nieco lepszą zabawę;)
W związku z tym, że model jest malowany, na wielu elementach dorabiam śruby i nity, które w oryginale są tylko narysowane.




--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
27-01-22 11:10  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

No i reflektor jako taki skończony:




Pozostała do wykonania obrotowa podstawa reflektora, w następnej kolejności generator i ewentualnie wózek (o tym zdecyduję na samym końcu z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze czy wystarczy mi farby, po drugie czy będzie mi się chciało, jako że reflektorek wystąpi w dioramie, w której będzie się już wystarczająco dużo działo).

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
27-01-22 20:22  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wygląda bardzo ładnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-04-22 08:01  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Podstawa reflektora zbudowana, sam reflektor najpierw "w przymierzalni", następnie już połączony z podstawą na stałe, ale tak jak sobie i Wam obiecałem, obrotowo. W ten sposób osiągnąłem to, że w docelowej dioramie reflektor będzie mógł być skierowany w dowolnie wybrane miejsce na niebie.
Idąc za ciosem, już bez dłuższych przerw, zabieram się za generator, w którym bardzo mnie "kręci" próba w miarę dokładnego odwzorowania panela elektrycznego z przełącznikami, wskaźnikami, bezpiecznikami itp. Myślę, że ją podejmę.




--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
29-05-22 15:22  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dzisiaj prezentuję gotowy już generator - ponieważ na obecnym hostingu (Flickr) pozostał mi niewielki limit zdjęć, zostałem zmuszony do ograniczenia ich publikowanej ilości, żeby wszystkie zdjęcia jednego modelu znajdowały się w tym samym miejscu. Dlatego wybaczcie ich brak z kolejnych etapów budowy generatora. Przy okazji, podpowiecie bezpłatny hosting zdjęć, z którego łatwo publikować większą ilość zdjęć na raz? (Na hostingu Flickr jest to bardzo upierdliwe...).

Poniżej generator w kilku odsłonach: widoki ogólne, bęben kabel zasilającego z wtyczką, obiecany panel z bezpiecznikami topikowymi, przełącznikami, wskaźnikami itp. oraz z konieczności podniesioną pokrywą tego panela, widok na generator połączony z reflektorem oraz kilka widoków zestawu: ciągnika, armata, reflektor i generator na miejscu docelowym. Nadmieniam, że docelowo planuję z tego zrobić regularną dioramę.



Na koniec dobra informacja: została mi jeszcze odrobina farby, więc jak sygnalizowałem wcześniej, rozważam uzupełnienie całości przyczepką pod reflektor. Jednak przyglądając się źródłom od razu zauważyłem, że rama była gięta z jednego kawałka rury o stałej średnicy, natomiast wycinanka siłą rzeczy oferuje jedynie przybliżenie oryginalnego kształtu poprzez sklejone w całość segmenty. Uwidoczniłem to na ostatnim zdjęciu i przyznam, że nie wygląda to dobrze (kanciasto), dlatego chciałbym ten element wykonać podobnie jak w oryginale, czyli metodą gięcia - tylko czego???
I tutaj znowu mam pytanie do Was (jeśli w ogóle ktoś to czyta ;)) - czy miałby ktoś z Was pomysł, co (jaki materiał) można zastosować do wykonania takiej ramy?

--

Post zmieniony (29-05-22 15:29)

 
31-05-22 15:39  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Ja kiedyś kupiłem taki gruby miedziany drut do transformatorów w sklepie elektronicznym, byłby idealny. Normalnie jest twardy, ale jak się go podgrzeje na kuchence robi się na tyle miękki że można go wyginać palcami, ale potem trzyma kształt. A model super wyszedł :)

edit: albo coś takiego, po podgrzaniu też powinno się dać formować: https://allegro.pl/oferta/pret-okragly-drut-walek-miedziany-miedz-fi-5mm-1m-9908096119

Post zmieniony (31-05-22 20:41)

 
02-06-22 15:15  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mariusz, ja zaopatruję się w sklepie Agtom, mają tam ogromny wybór profili plastikowych, walce, rurki, kątowniki, kształtki... wszelakich grubości i średnic...
Ze swojej strony zasugerował bym Ci nieśmiało jaką przyczepkę amunicyjną poszukać do tak świetnego zestawu ;)
Najwyżej dioramkę powiększysz ale... w końcu o te 10cm nie chodzi a spójność tematyczna to podstawa ;)
Pozdr.

--
GG 6801515

 
03-06-22 16:48  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Gratuluję pomysłu, wytrwałości i zacnego zestawu pod dioramę 😀👍

Piszesz, że chcesz z całości wykonać ramę wózka. O jakiej średnicy jest mowa? Ja bym spróbował zrobić to z kawałka cyny do lutowania.
Na rynku jest dostępna szeroka gama tego produktu o różnych średnicach.

 
03-06-22 16:55  Odp: [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a czemu nie pokusiłeś się o świecącą wersję? diodę można było wmontować ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
23-06-22 13:34  [R] 3. FLAKSCHEINWERFER 36 niemiecki reflektor p-lot. Modelik 07_10
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Panowie, bardzo Wam dziękuję za wsparcie. Przepraszam, że nie pisałem od razu, ale nie otrzymałem żadnych informacji od Konradusa o Waszych postach i sądziłem, że nikt nie zabrał głosu. Dzisiaj wszedłem tutaj, aby pociągnąć relację, jako że po przemyśleniach wykonałem rzeczoną ramę we własny sposób.
klaymen - na taki pomysł nie wpadłem, ale być może kolejnym razem spróbuję w taki sposób.
Jaroslav - też o tym myślałem, jednak z pewnych (nazwijmy to logistycznych) względów, nie poszedłem w tę stronę. Co do przyczepki amunicyjnej - jak najbardziej chodzi mi to po głowie, temat jest rozwojowy.
Tommy T. B. - na to też nie wpadłem (nie, żebym nie pomyślał - jednak czy znalazłbym pręt cynowy o średnicy 4 mm?).
97 - cóż Ci mogę odpowiedzieć: no nie pokusiłem się...

Wracając do relacji: otóż zaopatrzyłem się w dwie rurki mosiężne o średnicach 2 i 4 mm



i wygiąłem sobie z nich odpowiednie kształty. Nie było łatwo - grubsza rurka miała tendencję do załamywania się, jednak po dwóch próbach uzyskałem zadowalający efekt, chociaż musiałem ją nieco podszpachlować:



Po uporaniu się z tym problemem przeskoczyłem do wykonania błotników, jako że one też mi się nie spodobały ze względu na swoją "kanciastość". W rzeczywistości są one mocno obłe, dlatego podkleiłem je od spodu w miejscach klejenia wyciętymi ze spienionego PCV kształtkami o przekroju trójkątnym, co dało mi możliwość zeszlifowania na półokrągło. Wstępny efekt poniżej:



--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024