FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-06-22 00:54  [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie w kolejnej relacji :-)
Złamałem własne zasady i rozpocząłem sklejać kolejny model :-\ ale projekt ten zbyt długo chodził mi po głowie, żeby go dalej odkładać w nieskończoność...

Opracowanie modelu Sturmgeschutz III ausf. F autorstwa Mariusza Kurzyńskiego, zostanie przeze mnie zmodyfikowane do wcześniejszej wersji Ausf. E z armatą krótkolufową.
Kwestia wyboru konkretnego wozu nie jest jeszcze rozstrzygnięta, ale mam już swoich trzech kandydatów.

1. StuG III Ausf. E z 202 Sturmgeschütz-Abteilung - front wschodni 1942, o nazwie własnej ADLER.


2. StuG III Ausf. E - z 177 Sturmgeschütz-Abteilung - rzeka Desna październik 1941.


3. StuG III Ausf. E - front wschodni 1942 - jednostka nieustalona.



Na początek wycinanka i dedykowany zestaw elementów wycinanych laserowo.


Po przeanalizowaniu zdjęć historycznych, rysunków technicznych oraz obiektów muzealnych zabrałem się za sklejanie.
Niestety musiałem wprowadzić pierwszą zmianę w tylnej części kadłuba - poniższe zdjęcia pokazują o czym mowa.


Kolejna modyfikacja, to wycięcie otworów pod gniazda wałków skrętnych w bocznych ścianach kadłuba oraz nowe dno wanny.


Następne etapy budowy to wklejenie gniazd wahaczy, położenie spawów i oklejanie kadłuba.


Spód prawie skończony, to przeniosłem się za oklejanie góry. Popełniłem błąd i na nowo musiałem rozrysować płytę nad skrzynią biegów,
natomiast płyta nad przedziałem silnikowym wymagała przerobienia, z uwagi na wcześniejsze wprowadzone modyfikacje.


Podobnie jak nasz forumowy kolega Stug, również poprawiłem otwory na okulary wizjera kierowcy.



Powolne uzupełnianie detali wszelkiej maści przy włazach i włazikach ... dodatkowo we wnęce pod armatę została zmieniona część nr 23.


Poniżej przedstawiam koleiną przeróbkę dwóch części stropu przedziału bojowego, a mianowicie części nr 31 i płyty do niej przyległej.
Dodatkowo zostały wklejone wnęki dla uzbrojenia głównego i dla peryskopu celowniczego a puste przestrzenie zostały wypełnione dodatkowym podposzyciem.


Przyszła kolej na najbardziej znienawidzony przeze mnie etap budowy - oklejanie stropu przedziału bojowego.
Bite dwa dni wycięte z życiorysu, aby te wszystkie rozcięte płyty do siebie spasować i zachować w miarę równe szczeliny podziału płyt...
Jak dla mnie efekt średnio zadawalający :-/


Na koniec poprawiłem żeberka wylotu powietrza z przedziału silnikowego zgodnie dla tej wersji pojazdu.


Przez ostatnie dni troszkę elementów przybyło, ale to następnym razem, bo zdjęcia do niczego się nie nadawały...


Pozdrawiam serdecznie i do następnego ;-)

 
18-06-22 08:29  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ciekawie się zaczyna. Możesz napisać coś więcej o sposobie wykonania spawów.

--
Pozdrawiam!

 
18-06-22 09:33  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Śrubki wymiatają!!!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-06-22 10:14  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gniazda wahaczy odlewane a te extra śrubki ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
18-06-22 11:53  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Melduje się na widowni. Będę oglądać z zaciekawieniem powodzenia w budowie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
18-06-22 12:26  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to 2 mistrzów skleja tą samą wycinankę... Wiem, wiem, że każdy z Was inną wersję ;-) Ale w obu przypadkach czeka nas uczta dla oczu :-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-06-22 14:39  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję, za tak liczny odzew i pozytywne opinie, to motywuje do dalszej pracy mimo błędów jakie popełniam :-)

@ Janku - sprawy robię za pomocą masy dwuskładnikowej MILLIPUT Superfine White, o najmniejszej gradacji ziarna. Następnie roluję jak najcieńsze wałeczki i wygniatam obciętą wykałaczką + - pod kątem 45 stopni. Ot cała filozofia ;-)

@ Viking_BB, jhradca - śrubki to zestaw fototrawiony ABER'a

@ Kylo Ren - dziękuję i miło, że "przestrzeń powietrzna" będzie wspierać działania lądowe ;-)

@ Mariusz, dziękuję, ale do mistrza to mi bardzo daleko, tym bardziej nie mam się co tu równać z Grzesiem. On to klasa sama w sobie :-)

Post zmieniony (18-06-22 14:40)

 
18-06-22 14:44  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Też będę podglądał, powodzenia!

 
18-06-22 17:45  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Tommy, proszę...
Obaj godnie i sprawiedliwie zajmujecie mistrzowską półkę...
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-06-22 09:22  Odp: [R] Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cieszę się, że zobaczę model wersji E - takiej najbardziej wypasionej, a jeszcze z krótką lufą:-)
Miło mi też, że moja relacja zmotywowała Cię do działania, to chyba najważniejsze:-)
I Mariusz i Ty Tomku przesadzacie z tymi mistrzami:-) Wszak najważniejsza jest radocha z klejenia, z pracy, z powstawania czegoś fantastycznego z niczego:-) Tego się trzymajmy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024