FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-06-22 08:50  [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich, zdecydowałem trochę zrobić przerwie od okrętów, wpadło do uwagi tem model kupiłem z wszystkimi dodatkami ale bez śruby to wolę zrobić samemu.

Tradycyjnie zacząłem od kadłuba, po wolie kleju. Na bokach można trochę zmieniać bo nie było wszystko plaskim. Teraz kombinuje jak lepiej zrobić poszycia, te nitkowanie . Pierwszą próbę na śruba, ale myślę zrobić inne, coś tej mnie nie do podoba się. Muszę kupić jeszcze farby do retuszu. Trochę zdjęć, po Nowym Tomyślu będzie robić dalej.





















--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
13-06-22 09:14  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonały wybór chociaż model jest skomplikowany i nie należy do ,łatwych w budowie.
Z dużym zainteresowaniem będę oglądał Twoją relację.
Kratownica kadłuba świetnie zrobiona jak i śmigło ("śruba").
Napisałeś : " Teraz kombinuje jak lepiej zrobić poszycia, te nitkowanie"
Rozumiem, że "nitkowane" to chodzi Ci o fakturę poszycia z płótna. Ja do tego celu stosuję cienkie płótno lub batyst (materiał bez dodatku syntetyków) i maluję wpierw farbkami akrylowymi. Przykład poniżej - Airco DH2

Powodzenia w budowie życzę,
Ryszard

 
13-06-22 09:36  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przepraszam może trochę źle napisałem, ale chodzi o linke jak na zdjęciu, dzięki za poprawki, tak dokładnie śmigło.


--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
13-06-22 11:30  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kibiców będziesz miał tu więcej i chętnie ci wszyscy pomożemy.
Jeśli dobrze pamiętam ten szczegół konstrukcji to sznurowanie.
Czy zamierzasz samodzielnie wykonać i inne elementy prócz śmigła?

Model bedzie duży. I piękny. ;)
Nie mogę się doczekać.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
13-06-22 11:52  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

#piotter
Tak oczywiście że będę robić samodzielnie, jest elementy jakie zrobię na tokarce, spróbuję także wydrukować kalkę bo znaleźć te zegarki nie ma szansy. No właśnie te sznurowanie to wyzwanie dla mnie ależ chcę zrobić.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
13-06-22 12:12  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Myślałem, że chodzi Ci o pokrycie płócienne skrzydeł i kadłuba.
Może to sznurowanie zrobić z cienkiego drutu powyginanego jako całość ?

 
13-06-22 20:08  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

#Ryszard
Tak myślałem dążę robiłem próby, ale dla tego mósze zrobić szablona żeby wyglądało ładnie.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
13-06-22 21:50  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To ja sobie siądę cichutko w kąciku i popatrzę jak powstaje kolejny fajny "szmatolot" :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
14-06-22 22:22  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Szkoda, że nie użyłeś w śmigle forniru o 2 kolorach . Wtedy na łopatach pojawia się charakterystyczny wzorek... Warto także odszukać zdjęcia oryginalnego śmigła, by sprawdzić ilość warstw każdego drewna.
Co do sznurowania poszycia - ja to kiedyś pokazywałem w relacji z budowy SE 5a... Ale i tak widzę, że podchodzisz do budowy ambitnie. Będę się przyglądał z widowni ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-06-22 20:14  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

#MARIUSZ Szkoda, że nie użyłeś w śmigle forniru o 2 kolorach . Wtedy na łopatach pojawia się charakterystyczny wzorek..

Jak zrobiłem te śmigło to na drugi dzień nie spodoba się, i to odrazę pisałem że będę robić nowe, no i mamy.
Znaleźć odpowiedniej fornir 2 rodzaju, skleiłem 9 warstw, za szlifował i jest, na zdjęciu to jeszcze bez lakiery. Dziś wytoczył oś odpowiednie zdjęć i podkładka na tył. Nakrętka pośrodku zrobiłem odrazę na tokarce. Nalepki wydrukowałem na foto papierze i rozwarstwiony na cienko. Teraz to co wyszło podoba mi się.
Dziękuję wszystkim za poradie ta pomoc.










--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024