FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-07-22 19:14  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mucha, to wyprostowanie krzywego to pewno wynik mojego matactwa ze stewą, docinałem z drugiego egzemplarza, miętoliłem i gnietłem.

Lelum Polellum, zrobię jeszcze raz, gdyż to co widać, nie odpowiada mie wizualnie.
Można by to niechlujstwo obsmarkać glutem, wyślifować, dobrać właściwy retuś itd, ale jestem za cienki lolek do takich manipulacji.

Zakupiłem już trzeciego MMa, był w pierwszym kiosku i bede lepił.

zmodyfikowałem forumowy kanon o makro:

"zdjęcie jest w makro, w rzeczywistości wszystko widać"



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
05-07-22 20:18  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

To stary dzióbek, czy już nowy, bo różnicy nie widzę?

--
serwusik

 
05-07-22 20:33  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Stary.
No taki szybki to nie jestem, dzisiaj przed południem dopiero kupiłem , jutro impregnacja.

Stare będę dalej lepił, ale jako poligon.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
07-07-22 22:38  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

szkielet dziobu wykastrowany- nie ma pierwszej wręgi, ale nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą tego nie zauważy,
gdyż zaimpregnowane burty są wystarczająco sztywne, a jak by co,
to mądry nic nie powie, a gupi pomyśli, że tak ma być.

Po nałożeniu okazało się, że burty są za krótkie, około 3 mm.
Spasowanie elementów na tym etapie nie komentuję.
To, co dotychczas zlepiłem, traktuję jako poligon , do wyłapania ewentualnych starych zapomnianych niespodzianek z wydania z 2002 roku.
Trzeci egzemplarz MMa zeskanowałem, wydrukowałem na mojej plujce i zaimpregnowałem, wręgi na nowy szkielet sie suszą.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-02-24 05:57)

 
08-07-22 09:30  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

No to finansowo słabo to wychodzi jak już trzy wycinanki zakupiłeś, aby ten model wykonać...

Ja buduje ORP Kujawiaka tego samego autora i są też niedociągnięcia (kadłub akurat jest OK), ale da się wszystko wyprowadzić, bez korzystania z dodatkowej wycinanki. Tu jednak słabo to wygląda. Reasumując chyba dobrze zrobiłem, że się nie skusiłem na ORP Błyskawicę z WAK, bo to praktycznie ten sam projekt, a i grafika mnie nie urzekła. Według mojej subiektywnej oceny Marcina trochę poniosło :). Walcz dalej, bo pewnie niedługo też rozpocznę ten model (syn mocno naciska :). Powodzenia.

--

 
08-07-22 14:39  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fotosik sie zapchał.
Wstawie zdjęcia do tego wpisu na drugie konto/

Zabieram sie za poszycie dna, na wszelki wypadek przygotowałem arkusiki czerwonej masionki.



Lewa i prawa burta


--

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-02-24 05:59)

 
08-07-22 16:37  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Reasumując, burt zabrakło, stewa dalej odbiega od rzeczywistości... Kibicuję dalej, mimo wszystko

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-07-22 09:40  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
SeWo77   

Burty to błąd projektu czy Twój?

 
09-07-22 09:57  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odpowiem na Twoje zapytanie odsyłąjąc Ciebie i ewentualnych innych do kilku relacji sprzed kilkunastu lat, tu i na Niebieskim Forum.
Tam znajdziesz odpowiedz.

Jak wspomniałem wcześniej , jak zlepie jakieś trzy czwarte , to sie wychylę.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
09-07-22 21:59  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Cześć,
Czy może ktoś wie, co to za figury pod kluzami na dziobie? Na zdjęciach okrętu tego nie widać, ani we wcześniejszym wydaniu z 2002, w modelu Błyskawicy są narysowane tylko poziome linie podziału blach...

Pozdrawiam
Luke

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024