FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-06-22 20:13  [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze !

pomimo tego, iż mam w pudełkach ponad 30 zaczętych/rozgrzebanych modeli, wiedziony niezdrową chęcią zaistnienia na Forum biere sie za trzydziestyktóryś.

Relacja bedzie taka jak klasyczne/typowe relacje, ino odwrotnie,na opak dookoła.

Jako frajdolarz mający głęboko w depozycie zgodność z rzeczywistością,
skleje tylko to, co wymyślił sobie Pan Autor tegoż modelu.

zmienie jednakże dwa elementy, kotwice i śruby

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-02-24 05:49)

 
12-06-22 00:11  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

o przepraszam , jak to nie naklejiłem, przeca widać, że naklejone, a nawet wyciełem już.
kontynuacja jutro

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-02-24 05:50)

 
12-06-22 14:50  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Górna" część szkieletu gotowa, pokłady tylko przyłożone na sucho do sprawdzenia czy co za długie abo jeszcze krótsze.
Szkielet sklejam metodą niedbałą .

Do wycięcia elementów tegoż szkieletu nie użyłem skalpela, aby było czyśćiusio i równiusio, ino końskich nożyc/ tak pół kilo żelastwa.







--

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-02-24 05:53)

 
12-06-22 17:09  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyłożyłem elementy burty na sucho do szkieletu, aby sprawdzić, czy to, co było, sie zmyło.

Śmiem twierdzić, że sie zmyło, mimo iz składam szkielet ani równiusio, ani czyściusio.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
12-06-22 22:07  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szkielet poskładany, pierwszej wregi od strony dziobu i ostatniej na rufie nie wklejałem, obejde sie bez nich.

Spasowanie elementów szkieletu uważam za b.dobre.
Od następnego wpisu wstawiam zdjęcia z bliska.

Model ten sklejałam 20 lat temu,
jest tam kilka staroświeckich i upierdliwych rozwiązań przy siatkach nadbudówek, których Autor w nowym wydaniu nie zmienił,
więc zrobie "po swojemu"

Post zmieniony (24-06-22 21:02)

 
15-06-22 20:12  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pan Autor zawitał, więc trzeba sie zmobilizować do roboty.

W poprzednim wcieleniu tego modelu ściany nadbudówki dziobowej były za długie w stosunku do obrysu na pokładzie,
w reinkarnacji tutaj, również/zdjęcie

Zamierzam przykleić najpierw wszystkie dolne elementy wszystkich nadbudówek do pokładu,
a dopiero potem pokład do szkieletu, a nastepnie burty i poszycie dna, czyli budowa chałupy od dachu.

Oprócz kotwicy i śrub, nie bede nic przeinaczał.
Kotwica, z 14 elementów, wersja na brudno,zrobiłem korzystając z planów w 100/tnym numerze Modelarstwa Okretowego.
Wersja na brudno/prototyp, krzywe to ci i koślawe, wersja na czysto, też nie bedzie lepsza,
ino widać nie bedzie, bo farbą ubabram na czarno.



--

Post zmieniony (15-06-22 20:15)

 
15-06-22 20:23  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jako stary, upierdliwy dziad używam takich określeń.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
18-06-22 01:06  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, troche ble ble ble,a jeszcze mniej lepienia.
Jak już wspomniałem, siatka nadbudówki dziobowej, cz.37a jest za długa, odciąłem na oko, na częściowo już oklejonej siatce/na własnej roboty wrędze.
Miejsce łączenia siatki Pan Autor umieścił tak, że znaduje sie pod pomostem artyleryjskim więc ta manipulacja nie bedzie kuła po oczach.

Gdzieś czytałem w zapowiedziach tego MM-a, że to model poprawiony.
W tym co tu widac, są trzy "niepasowalnosci",
ale łatwe do skorygowania.



A tu, ani równiusio ani czyściusio, ino aby, aby.
Chciałem przyklejać już do pokładu, ale sprawdze wszystkie elementy tej nadbudówki, aż do samej góry.





PS

Moje konto na fotosiku nie jest z gumy, dlatego ta pseudo relacja bedzie miała tylko 6 aktualnych zdjęć, jak wstawie siódme,
to pierwsze z przodu będzie znikać.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
20-06-22 19:26  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A więc jednak sie nie zmyło.

Tak daleko nie jestem, siedzę nad nadbudówką dziobową.

Kształtowanie i dopasowanie burt na dziobie i gdzie indziej, spróbuję wymataczyć przez usunięcie wręg.
Jak wspomniałem, najpierw dolne części nadbudówek do pokładu, potem burty do pokładu
i takie ubranko dopiero na szkielet.

to nie jest rada, tylko moja próba przed ewentualnym lotem nad kukułczym jajem.
--

Post zmieniony (20-06-22 19:33)

 
20-06-22 21:52  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Varran, jeśli to ironia, to słusznie, bo łańcuch nie jest "jak w rzeczywistości " i nie " spełnia roli edukacyjno/poglądowej" bo nie ma poprzeczek.

ale taki zostanie, bo wspomniane tu obie role, wraz z rzeczywistością trzymam głeboko schowane w depozycie.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024