FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 46Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
25-05-22 11:58  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękna robota Cordelku! Robi wrażenie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
25-05-22 13:19  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a te pokrętełka, to gotowce czy też samoulepy?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-05-22 14:45  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Jakaś busola? kompas? czy co to jest."
Żyrokompas okrętowy. Sam kompas mieści się między kompensatorami (kule) jest w środku zakryty od góry półkolista osłoną. Ja bym dorobił tą osłonę
.
Wszystkie miały z grubsza taki sam wygląd. A jak działa to ustrojstwo jest info w internecie.

 
31-05-22 10:43  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siema,
dzięki Reniu :)
97 pokrętła to gotowiec, pochodzący z zagranicznej blaszki fototrawionej, którą swego czasu zdobyłem z pomocą kolegi DAS79pl.
Ryszard dzięki za rozjaśnienie tematu :)
Odnośnie tego elementu dysponuję taką fotką, prawdopodobnie z Trieste. Niestety, jego fragment jest czymś przykryty :/



Niedawno trafiłem jeszcze na taką fotkę, nie wiem jednak z jakiego to okrętu, ale okres wydaje się właściwy :)



W modelu dorobiłem po prostu jedno kółeczko :P



W ostatnim poście umknął mi jeden element- jakaś lorneta.





Parę fotek "skończonej" nadbudówki. Zdjęcia robione innym aparatem, bez lampy błyskowej. Nie wyszły jakoś super, ale mam nadzieję, że jest ciut lepiej :)





















Wygląda na to, że najtrudniejszy element w tym modelu już za mną. Teraz powinno być już "z górki" :P

Pozdrawiam

--

 
31-05-22 13:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

nooo nie wiem czy najtrudniejszy. Części niepozorne i błahe potrafią dać bardziej w kość niż nawet najbardziej fantazyjna ale unikatowa w skali modelu geometria. Powodzenia, wygląda bardzo ładnie

 
06-06-22 12:29  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas może i ciut za wcześnie powiedziałem "hop", choć z drugiej strony, nie wiem co by mnie mogło tak nieprzyjemnie zaskoczyć. Pożyjemy, zobaczymy...
Dzięki :)

Tradycyjnie, parę fotek ogólnych nadbudówki postawionej na kadłubie.
Do sesji wkradło się jedno działo głównego kalibru i przednia barbeta. Ich prezentację planowałem dopiero po tylnym maszcie, więc wyszedł mały spoiler xD
Kapnąłem się zbyt późno, a nie chciało mi się kolejny raz rozkładać wszystkiego do robienia zdjęć :)













Pozdrawiam

--

 
14-06-22 23:02  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ależ to jest dobre! Temat, podejście do niego, wybór kamuflażu, wykonanie (za to podstawka - nawet robocza - godna raczej innego modelu:)).

Skoro zaspojlerowałeś już wieżą, to może pokaż od razu wszystkie:)

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
15-06-22 10:47  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, a mnie nieustannie drażni, piękny wykon z celowymi niedoróbkami, brakiem retuszu wszędzie czy niedociętymi żeberkami. Wiem, że to celowe, ale jakoś natręctwo nie pozwala mi przejść obok tego dysonansu. hehe, to będzie piękna krypa, kamo, włoska specyfika kolorystyczna, MEGA. Wszystko to składa się w bardzo atrakcyjny wizualnie model.

 
22-06-22 13:36  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siema,
dzięki Mariaszek. Resztę wież wrzucę w swoim czasie :)
Wracaj do kartonu, zdrajco xD
Karas też mnie to drażni :P Mogę obiecać jedynie, że następny model będzie sklejony już "normalnie" :)

W następnym etapie powstał maszt tylny. Ciekawa i mocno tajemnicza konstrukcja, która w okresie służby okrętu przeszła kilka metamorfoz :P
Tak to wyglądało od początku, zdjęcia wydaje mi się, że są chronologicznie :)







Tak wygląda maszt tylny na planach, jakie posiadam. Czerwoną strzałką zaznaczony bąbel/brzuszek na jednej ze ścianek nadbudówek, którego istnienie na niektórych zdjęciach bardzo ciężko potwierdzić. Zielona strzałka przedstawia prawdopodobnie jakąś dziwną platformę? Na niektórych zdjęciach pojawiają się jakieś zagadkowe elementy, trochę to przypominające.



Tutaj już najbardziej interesujący mnie okres. Pierwsze zdjęcie- brzuszka na burcie nie widać, za to jest ona sporo wyższa, niż na rysunku w rzucie z boku. Zieloną strzałką widać jakieś dziwne coś, choć nie wykluczam, że to jakiś element będący w tle.



Fotka nr 2. WTF is that? Do tej pory się zastanawiam xD Niestety, nie udało mi się znaleźć tego zdjęcia z szerszym kadrem :/



Focia 3. Brzuszka zdaje się nie być, mylne wrażenie może sprawiać nadbudówka główna w tle :P



Fota nr 4. Brzuszka chyba nie ma.



Najbardziej interesujący nasz okres, z kamuflażem. Bąbla nie widzę.



Tu również.



A tutaj - "suprise motherf*cker"! Zaryzykuję stwierdzenie, że bąbel jest xD Pojawiło sie również to dziwne coś pod spodem, niewidoczne na poprzednich zdjęciach.



Tu również, dzięki ciekawemu oświetleniu ewidentnie widać, że jest... Za to jego umiejscowienie jest nieco bardziej wysunięte do przodu, niż na planach.



Ciekawe, czemu bąbel jest raz niewidoczny, a raz widoczny. Może po prostu w pewnym momencie go dobudowano, albo usunięto?

Spójrzmy jeszcze, jak do tematu podeszli twórcy dwóch gier.
War Thunder. to z grubsza Profile Morskie, bąbel jest, brakuje jednak charakterystycznej wypustki pod największym poziomem. Zrezygnowano również z tego dziwactwa zaznaczanego na na planach i rysunku zieloną strzałką.



Zagadkowe jest również samo wnętrze masztu. Propozycja z WT. Sorry za jakość tych dwóch screenów.



Tutaj już World of Warships. Bąbel również jest.



Całość wydaje się mieszanką kilku różnych okresów, inspirowanych najprawdopodobniej tym zdjęciem



Usunięto jednak duże dalmierze, zmieniono kształt podstawy największego pomostu. Wokół stanowiska przeciwlotniczego dodano blachę.

Tutaj wnętrze.



Rozwiązanie podobne do tego z planów, wydaje się również ciut logiczniejsze niż propozycja z WT.

Tutaj już pierwsza wersja, narysowana na podstawie planów.



Tutaj jedna z wersji ostatecznych, bez brzuszka. Trochę zabawy było z próbą odtworzenia olinowania tego masztu. Jest to połączenie tego co widać na zdjęciach, innych modeli 3D oraz zapewne szczypty science-fiction...



Nie mam pewności co do dalszego przebiegu lin od bomu. Czy docelowo powinny one iść do znajdujących się w pobliżu wciągarek, tak jak zrobiono to tutaj? Może jedna z lin służyła do podniesienia ładunku pod bomem, a druga samego bomu?



Tu z brzuszkiem. Postanowiłem zrobić dwie wersje xD



Tutaj już rozłożone i pokolorowane części :)



Dziękuję tym, co wytrwali do końca :P

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (22-06-22 13:40)

 
22-06-22 13:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ależ to jest fantastyczne, świetna robota Cordel.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 46Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024