FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-05-22 09:25  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Lech, w pewnym sensie tak, chyba można, ale w praktyce to nie to samo co druk offsetowy.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-05-22 16:22  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Przyniosę na następne spotkanie Qwkak'a wydrukowane na Canon Pixima 3411 modele Lecha. Jak dla mnie niczym się za bardzo nie różnią od wersji wydrukowanej w drukarni. Jedynie papier z offsetu jest dla mnie lepszy niż ten do photo mat 170gr ale to moja subiektywna opinia. Mam wydrukowane P.8/I,P8/II, Kobuz i p.11 f.

Post zmieniony (24-05-22 16:24)

 
24-05-22 16:48  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A czy jest planowana opcja modeli w wersji bez wypełniania kolorami (same linie). Jakoś osobiście nie jestem przekonany do samodzielnie drukowanych modeli.

 
24-05-22 17:39  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"łofset" w modelach kartonowych znika w tempie galopującym, najpózniej za dwa, trzy lata zniknie,
a przegoni go zdrowa i trzezwa żądza pieniądza, bo który z wydawców będzie chciał wyrzucać kase w błoto ?

dla kilku stękajacych, łee to nie łofset ?

Mie tam, frajdolarzowi, jest obojętne czy łofset , cyfra abo plujka

PS

Mam pytanie do Pana Lecha, dawno temu na jutubie był Panski super filmik instruktarzowy z budowy krok po kroku samolotu, w standardzie klasycznym , nawet kolisty celownik na lufie był wycięty z papieru.
Nie moge go u Gugły i Jugły znalezć,

czy ten filmik jest jeszcze gdzieś ?

--

Post zmieniony (24-05-22 17:43)

 
24-05-22 19:47  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
Lech   

Brystol, nigdy żadnego filmu nie publikowałem, więc to nie mogłem być ja. Niestety.

 
25-05-22 07:08  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadzam się, z kolegą Ceva, że to jednak nie to samo. Offset ma w sobie to jednak coś, to coś premium. Ale za to jak już zauważa kolega Brystol. Ciężkie czasy nadchodzą, tzn nie oszukujmy się, populacja sklejaczy raczej się kurczy. Sam obecnie ulepiam model z plujki, nie jest to offset, tzn czuć to od razu. Ale, gdybym miał wybierać plujka albo wcale. To wolę opcje A. Kompromis. No i w razie wychwycenia babola, można poprawić przed kolejnym drukiem, hehehe. Więc są i zalety takiego podejścia. Inną kwestią jest, że ten model z plujki, na prawdę daje radę. Wszystko jest równe, ładne, wyraźne hehe, ale czuć, że to nie offset. : ]

 
25-05-22 08:01  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
yak   

"You smell that? Do you smell that? Offset, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of offset in the morning"
Nie mogłem się powstrzymać :-)

 
25-05-22 10:16  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

A może założyć nie tyle wątek co dział, podobnie jak dział projektowania, w którym omawiane by były różne aspekty drukowania e-booków? Te kwestie często przewijają się w postach ale trudno czasem się dokopać do interesującej kwestii (np.zabezpieczanie druku, ustawienia drukarek itp). Takie off topy jak kolegi R.master.no.1 są bardzo interesujące a wiedza, którą posiada w tej kwestii przyda się przy okazji klejenia e-booków nie tylko od Pana Lecha.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
25-05-22 11:06  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jestem za!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-05-22 11:33  Odp: [Z] Wkrótce P.48 Lampart na CardPlane
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jesli chodzi o przyszłość, to modele na które będzie popyt, pewnie będą drukowane tradycyjne. Natomiast tematy niszowe jako forma elektroniczna.
To tylko oczywiście moje przypuszczenia.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024