FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-05-22 19:36  [G] PZInż 152 (1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam Wszystkich. Oto mój nowy "zbieracz kurzu" :)))
Tytułowy PZInż 152 to prototyp ciągnika artyleryjskiego na bazie czołgu 4TP (PZInż 140). Model zaprojektował nasz forumowy kolega Wojciech Cięciwa, A ja co nie co go przerobiłem :) No właśnie,co do przerobienia. Jest to mieszanka wycinanki Wojtka, modelu czołgu 4TP ze Sklej Model,troszkę z C2P i mojej "radosnej twórczości". Z tą "radosną twórczością" to nie przesada. Model powstał na podstawie zdjęć, jednak te zdjęcia nie przedstawiają "zbyt bogato" wnętrze pojazdu i trzeba się domyślać i kombinować. Model oczywiście malowany pędzlem (akryl Hataka B 085). W modelu brakuje plandeki i "rusztowania" do niej. Miała być w formie złożonej ,ale jakoś nie mogę się uporać z nią (dwa podejścia i D...) ,więc model na razie będzie bez niej. Jak ktoś mądrzejszy coś wykombinuje,to może i mnie WENA pozwoli na dorobienie takiej plandeki.




I zdjęcie ze starszym,ale mniejszym braciszkiem :)



Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć coś o modelu i obejrzeć parę fotek z budowy,to zapraszam TUTAJ

Miłego oglądania :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-05-22 22:23  Odp: [G] PZInż 152 (1-25)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jasssny Wuj :O
Zbudować takie cudo na podstawie kilku zdjęć....Chapeau bas:)
I żeby nie było, że tu Koledze czy raczej Mistrzowi ! Miód leję na uszy...Wiem, że tą galerię poprzedzały długie dyskusje, analizy, porównania, domniemania,teorie i odrobina tylko klejenia papierków a wszystko po to, by choć o krok się zbliżyć do poznania tej prawie zapomnianej konstrukcji... Od wieeelu wielu lat nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia w kartonowym świecie.
Szacun!

--
GG 6801515

 
15-05-22 22:25  Odp: [G] PZInż 152 (1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jaroslav,dziękuję za miłe słowa,ale z tym "mistrzem" to troszkę przesadziłeś :) Tylko na ty forum jest co najmniej kilku (jak nie kilkunastu) modelarzy,którzy by go skleili 1000 razy lepiej i dokładniej i jeszcze więcej takich, którzy by go skleili po prostu dużo lepiej niż ja.
Trzeba także wspomnieć o Ciężkiej i Żmudnej pracy jaką wykonał Wojtek. Bez niego ten model by nie powstał. Ja osobiście czekam na model w wykonaniu Chopina,bo On klei "standard" jako test wycinanki.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-05-22 14:04  Odp: [G] PZInż 152 (1-25)
Wojciech Cięciwa   

Przesadzacie ...

Ale rozumiem (trochę) dlaczego powstają dziesiątki a może i setki doskonale znanych maszyn a te mało znane czy też prototypy są zapomniane.
Naprawdę ciężko coś stworzyć mając za całość dokumentacji kilka zdjęć o wątpliwej jakości czy też słabej jakości fotkę z odbitki z powielacza ...

Rodus, gratuluję pięknego modelu i sądzę, że wątpliwości jakie mieliśmy nie zostaną rozwiązane tak długo jak długo nie znajdą się jakieś nowe lepszej jakości zdjęcia.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
17-05-22 07:09  Odp: [G] PZInż 152 (1-25)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nikt tu nie przesadza... To Ty Wojtku jesteś głównym motorem napędowym tych ciekawych, polskich, zapomnianych konstrukcji!
My jedynie zgłaszamy uwagi, wprowadzamy poprawki itp... Jednak bez Ciebie te modele by pewnie nigdy nie powstały....
Wątpliwościami się nie przejmuj...Model przedstawia NAJLEPSZY stan wiedzy na ten temat w tej chwili...Więcej się już nie da wycisnąć a i to jest ogromny postęp bo mamy coś, czego nigdy wcześniej nie było w kartonie i nie jest to S-F w stylu "luftwaffe'46" tylko ogrom pracy, analiz i każdą część tego modelu możemy merytorycznie uzasadnić! To jest Twój ogromny sukces. a jeśli wciąż nie wierzysz to dodam tylko, że to co już mamy ( przy odpowiednich środkach) wystarczyło by do zbudowania sprawnej repliki....

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024