FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 20Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
01-05-22 21:10  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję Panowie za słowa uznania. Cieszę się ze coś tam mi wychodzi bo warsztat mam narazie dość kiepski i technikę nie do końca doskonałą, ale staram się kleić powoli i równo, a przede wszystkim czysto.

jhradca - tam gdzie uważam że się da i opłaca to fazuję krawędzie. Tnę trzymając ostrze pod kątem. Wieża jest sklejona bez fazowania. W sumie mogłem spróbować, może by wyszło. To dopiero mój drugi model kartonowy po latach i to ciągle jest dla mnie poligon. Czasem linie gięcia biguję, czasem nacinam i wydrapuję od wewnątrz. Raz kleję Magickiem a raz BCG. Raz wychodzi lepiej raz gorzej. Jeszcze nie znalazłem złotego środka. Za mało modeli na moim koncie, za dużo mleka pod nosem :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-05-22 09:31  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotr - cieszę się, że wróciłeś i znowu można podziwiać pracę modelarską najwyższej próby.
Czystość klejenia niezmiennie jest porażająca, więc nie rozśmieszaj Waść audytorium, że Twój warsztat dopiero raczkuje. W sensie czasowym być może, ale talentu nie mierzy się w ilości, a jakości. Nieodżałowany Wujek Andrzej też nie wykonał mnóstwa modeli kartonowych - po prostu był geniuszem.
W Tobie widzę podobnego geniusza standardu, z którym niewielu może się równać.
Tak sklejony model w moich oczach bije na głowę nawet najwspanialej pomalowany model kartonowy. To po prostu lubię, chociaż sam mam nieco inne podejście. No i straszny ze mnie "ciaprok":P

Odnośnie fazowania, nie przesadzajmy:-) Makro wyolbrzymia wiele rzeczy, w tym połączenie elementów na zakładkę. Oczywiście Ci, którzy opanowali fazowanie kartonu, są mistrzami sami w sobie, natomiast to co Ty pokazujesz, nawet bez fazowania, zrywa włosy z głowy i pleców:-)

Tak trzymaj!:-)
Czekam na każdy odcinek Twojej relacji jak na początek urlopu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-05-22 13:29  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję za tak pozytywne komentarze. Może i ładnie to wychodzi ale sporo jeszcze przedemną do nauczenia. Braki w wiedzy praktycznej i teoretycznej mam ogromne i aż strach wstawić niechcący jakiegoś babola przy tak wielkich oczekiwaniach :-) No ale dobra... niech się dzieje. Ja już przestaję marudzić a Wy myślcie sobie co chcecie na mój temat haha:) Zapraszam na kolejną porcję zdjęć.

Na początek zaczepy na zapasowe ogniwa gąsienic. Wymagały nieco sztukowania ze względu na skrócone poszycie wieży. W środek wpasowałem trzeci zaczep do podnoszenia wieży. Osłony otworów strzelniczych podkleiłem tekturą i przeszlifowałem tak aby ładnie dopasowały się do kształtu wieży a ich powierzchnia została płaska. Nity stożkowe nieudolnie wykonałem metodą przedstawioną przez StuGa tutaj.


Górne wzmocnienie sprawiło mi nieco problemów ze względu na zwężające się w szpic ścianki boczne. Krawędzie ciąłem pod kątem (fazowałem) i jakoś się to zeszło. W podstawę elementu wpasowałem podłogę z tektury i dopiero wtedy przykleiłem całość do wieży.


P.S. Wujek Andrzej był prawdziwym geniuszem modelarstwa kartonowego. Znalazłem jego relacje z budowy KV-1 na sąsiednim forum i to co on tam wyprawiał z kartonem to jest dla mnie jakaś niepojęta abstrakcja którą ciężko opisać słowami. Ja z moim modelem nie dorastam mu do pięt. Niedościgniony wzór. Zazdroszczę tym którzy mieli okazję go poznać.

Wiele jego relacji zaginęła albo to tylko mi nie udało się ich znaleźć. Wiem że budował Carro Armato M11/39 ale w sieci jest tylko kilka zdjęć zawieszenia. Gdyby ktoś miał więcej materiału z budowy modeli Wujka Andrzeja to serdecznie proszę o kontakt przez email. Ford TFC, KV-1, Mack Bulldog znalazłem.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
04-05-22 13:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Stożkowe nity nieudolne?:> Jak to u nas godajom: "nie fandzol chopie":-) Bijesz moje nity na głowę. Może są nieco zbyt płaskie, ale to jest do dopracowania. Natomiast precyzja, czystość i retusz powalają na każdym zdjęciu.
Wzmocnienie górnej płyty wieży super:-)

Wszystko co znalazłeś odnośnie cudeniek Wujka to chyba tyle, jeśli chodzi o zdjęcia. Tak jak wspominałem, Wujek stosunkowo chyba niewiele wykonał modeli kartonowych, za to każdy model był niepowtarzalnym i niedoścignionym wzorem. M11/39 nie skończył, a przynajmniej nie pokazywał tego projektu potem. Ale na rewelację zakrawa fakt, że te kilka relacji to kopalnia wiedzy, z której można wynieść praktycznie wszystkie potrzebne wiadomości na temat pracy z kartonem.

I Ty idziesz tym tropem. NIe tylko chodzi o samo sklejanie, ale i o zdjęcia. Coś niesamowitego jest w tym, że niektórzy (nieliczni) pokażą dwa, trzy zdjęcia pojedynczego elementu i można się w to wpatrywać godzinami. Poza Wujkiem, Tobą, na szybko przychodzą mi na myśl jeszcze gk i krzywy z forum Kartonwork.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-05-22 22:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ok, tym razem już bez fandzolenia :-) Zlepiłem zasobnik. Wszystko ładnie pasowało poza jednym miejscem które i tak nie będzie widoczne. Dla świętego spokoju zrobiłem wstawkę z zapasu koloru i jest cacy.


Przerobiłem też zawiasy. Te z wycinanki były płaskie.




Dorobiłem zamek zasobnika. Zastosowałem drucik cynowy 0,3mm. Napsułem sobie sporo krwi przy tym elemencie i chyba nie wyszedł najlepiej. Kusi mnie żeby dorobić jeszcze kłódkę ale najpierw muszę uspokoić nerwy ;-)


Zamontowałem zapasowe ogniwa na wieży i zamontowałem zasobnik. Tu też było trochę rzeźbienia ze względu na to, że we wcześniejszym etapie budowy zwęziłem nieco uchwyt zasobnika tak aby zakrył białe pola na poszyciu wieży. Dało się to jakoś dopasować i nawet jakoś to wygląda. Podpórka pod zasobnikiem również dała w kość bo to element pudełkowy o skomplikowanym kształcie i wąskich ściankach. Na dodatek miejsce jego przyklejenia jest źle oznaczone na zasobniku.




--
Pozdrawiam
Piotrek

 
15-05-22 10:31  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wydaje się, że administrator powinien stworzyć dział : Relacje Mistrzów i opatrzyć go uwagą: oglądanie na własną odpowiedzialność związaną z ryzykiem zniechęcenia do dalszych prób nieudolnego naśladownictwa, zgubienia opadniętej szczęki, wzrostu ciśnienia a nawet zawału.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
15-05-22 14:09  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Zgadzam się z Jhradcą, taki dział by się przydał :)
Tygrys wygląda znakomicie, zamek na zasobniku też wyszedł porządnie i nie widzę powodów do narzekań :)

 
16-05-22 08:22  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Hmmmm... To plastik czy karton.. ? ( Żartuję )... powalające... !!!

 
16-05-22 11:30  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Każdy odcinek relacji to strzał w pysk:-) Taki pozytywny, że Polak, a raczej Piotrek potrafi:-)
Jak patrzę na te zdjęcia i na moje to mi oczy bieleją... znaczy oko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-05-22 12:42  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Nie wiem, co napisać, bo w zasadzie to co widzę to jakiś totalny kosmos. Czystość i precyzja sklejania są poza kategoriami.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 20Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024