FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
10-05-22 06:57  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wspaniale!

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-05-22 14:55  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Mniam! Wyśmienicie to podwozie wygląda, nie mogę się doczekać złożonego z gąsienicami :)

 
10-05-22 20:23  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Efekt niesamowity. Już sobie wyobrażam galerię :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-05-22 10:50  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To będzie piękny model - niby na podstawie wycinanki, ale praktycznie scratch pełną gębą:-)
Mocne:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-06-22 12:58  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Trochę minęło od ostatniej aktualizacji, więc pora pokazać postępy prac.
Obecnie jest etap, gdzie elementy są mało powtarzalne (jak przy podwoziu), a więcej jest kombinowania i dopasowywania, niż samego klejenia.
Aby nie tracić czasu otworzyłem trochę nowych zakresów i równolegle pracuje nad kilkoma elementami. Niestety wpadłem przez to w pułapkę, że jak dokleję po 1-2 części to każdego elementu to już moje wieczorne okno na klejenie się zamyka, stąd przyrosty niewielkie ale za to na wielu frontach :)

1. Skrzynia biegów. Jeżeli chodzi o klejenie to - w zasadzie skończona (chyba że będziecie mieli jakieś uwagi) . Zostało pomalowanie ale to zrobię osobno i dopiero już pomalowaną wkleję na docelowe miejsce. Jak na element który będzie w zasadzie widoczny tylko z dołu to i tak odwzorowanie wyszło większe niż pierwotnie planowałem :), ale jak już zacząłem to nie mogłem się powstrzymać :) W mojej ocenie wygląda znacznie wierniej oryginałowi niż w wycinance.





2. Silnik. Tu poszedłem za ciosem skrzyni biegów i wykonałem całość od nowa. W podobnym stylu - rozrysowałem najpierw korpus i główne elementy, które skleiłem w pół-prefabrykaty. W dalszej kolejności skleję wszystko do kupy i uzupełnię o detale. Szału nie ma - wiem, więc przy krytycznych komentarzach proszę pamiętać, że silnik podobnie jak skrzynia będzie widoczny w zasadzie tylko od dołu :)



3. Błotniki. Nie będę ukrywał iż tego elementu bałem się najbardziej, gdyż średnio wychodzi mi sklejenie listków i obłości. Właściwie to błotniki skłoniły mnie w około 40% do podjęcia decyzji żeby model malować. Jak widać założenie było słuszne. Jakby to miało zostać w standardzie to....
Na szczęście w ruch poszła szpachla i papier ścierny :) zdjęcie pokazuje efekt po pierwszym szlifowaniu. Teraz już jestem po 2 kolejnych i błotnik w końcu zaczął przypominać docelowy kształt :)




To tyle na razie.

Pozdrawiam.
Kuba

PS. Z okazji dnia dziecka życzę dużo modelowych / modelarskich prezentów :)

 
17-07-22 20:55  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Trochę mnie tu nie było, ale to nie znaczy że nic się nie działo.
Prace postępowały nieustannie.
Mam nadzieje że poniższa aktualizacja wynagrodzi Wam długi czas oczekiwania.

1. Silnik - z części pokazanych w poprzednim poście - skompletowałem całość bryły i uzupełniłem o galanterię.
Z efektu jestem zadowolony - kształt zdecydowanie lepiej (przynajmniej w mojej ocenie) przypomina oryginał niż ten wycinankowy. Na razie idzie do schowka w oczekiwaniu na malowanie.





2. Koła - to moje pierwsze koła tego typu w życiu (znaczy do trakcji typowo kołowej - nie gąsienicowej). Tutaj efekt mógłby być trochę lepszy, ale po wykonaniu nastu sztuk poddałem się i wybrałem po prostu trzy najlepsze okazy. Zdjęcia de-facto prezentują kolejność postępu prac. Najbardziej w kość dał bieżnik - a właściwe jego w miarę proste przyklejenie do głównego korpusu koła. Malowanie na razie tylko po to aby wyłowić jakieś niedoskonałości.














3. Idąc za ciosem wykonałem przednie zawieszenie dla powyższych kół. Praktycznie całość rozrysowana od nowa.



4. Przedni grill chłodnicy. Tutaj wprowadziłem "lekką" :) modyfikację rozwiązania z wycinanki. Przede wszystkim złamałem jednolitą płaszczyznę frontu grilla poprzez wysunięcie dwu środkowych prętów, powiększyłem otwory, uplastyczniłem żaluzje, dodałem siatkę za żaluzjami, wyciąłem otwór w płycie tylnej tak aby zmieścił się wentylator silnika.





Obecnie przystępuję do prac nad nadwoziem i płytą pod FLAK-a.

Pozdrawiam,
Kuba

 
18-07-22 00:29  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

No co tu napisac,tylko czekac na galerie koncowa ktora na pewno wyrwie z butami

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
18-07-22 10:13  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetnie Ci wszystko wychodzi. Silnik rewelka a bieżnik szok, chciałbym zobaczyć proces wycinania i przyklejania na oponę !
Skoro dużą część elementów rozrysowałeś na kompie to może byłaby szansa abyś wrzucił kilka z nich do szufladek ? Jestem pewien, że wielu z nas chętnie skorzystałoby z takich perełek.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
18-07-22 16:37  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wszystko ładnie i super się prezentuje, ale mam nadzieję że atrapa grila będzie szlifowana, bo z czoła widać różnicę nierówności (wystająca szpachla, ubytki powierzchni)

Reszta extra i wielki szacun 😀👍

 
19-08-22 07:48  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Miesiąc minął od ostatniej aktualizacji, więc pora na mały update.
1. Dokończyłem nadkola, połączyłem je w całość z płyta przednią i uzupełniłem o detale.



2. Wykonałem w całości szoferkę. W tym elemencie nastąpiła zmiana planów - początkowo miałem zamiar wykonać ją zgodnie z wycinanką - uplastyczniając tylko o nity. Po dokładnej analizie materiałów, wyszło mi, że ta wycinankowa jest za wąska, ma inaczej rozwiązane błotniki nad kołami napędowymi, inne wymiary włazów sufitowych, inne rozmieszczenie nitów, więc... zabrałem się za kreślenie :). Jak wspominałem wcześniej nie zdecydowałem się na wykonanie wnętrza kabiny. Otwór w płycie tylnej szoferki zamaskowałem wklejonym w środek pudełkiem, które będzie pomalowane na czarno. Efektem jest element jak poniżej:





3. Wykonałem (posiłkując się nieco częściami i planami tej z FAMO) wciągarkę linową wraz z elementami mocowania do ramy:





4. I na koniec drobnica w postaci elementów doposażenie płyty tylnej ramy:



W dalszej kolejności planuje wykonanie maski silnika, tak aby połączyć w całość: wykonany wcześniej grill, nadkola i szoferkę. Na koniec zostaje płyta pomostu bojowego wraz z burtami. Wymyśliłem, że aby łatwiej było manipulować modelem podczas malowania, na razie nie będę sklejał ze sobą elementów nadwozia i podwozia. Pozwoli to na swobodny dostęp do wszystkich zakamarków. Dobrze że widać już koniec, bo zaczyna mi brakować motywacji, ochoty i cierpliwości do tego modelu już, co wynika chyba ze zbyt dużej ilości zmian jakie w niego wprowadziłem. Trochę porwałem się z motyką na słońce ..:)

@ Tommy T.B. - będzie jeszcze szpachlowane i szlifowane :)
@ jhradca - pomyślę o tym. Na razie mam wszystkie (z wyjątkiem gąsienic) elementy rozrysowane i poukładane w formie roboczej - czytaj bałagan w pliku.

Post zmieniony (19-08-22 07:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024