FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
02-05-22 23:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Szczena opada. Super

 
03-05-22 09:07  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

drabinki klamrowe w 400tce :-))

Z jakiego drutu?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
03-05-22 11:25  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Słów brakuje żeby opisać wrażenia.
Mam nadzieję na zdradzenie kilku pomysłów - mam sporo pytań ale już poza wątkiem.
Pozostawiam to na osobiste spotkanie.

Powodzenia Michaś!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-05-22 17:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pierwszy raz widzę czterysetkę, która wygląda jak dwusetka. Brawo.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-05-22 08:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

SIemano Pany, podziękował.

@Łusiu, o,12mm.

Choć teraz myślę, że lepsze byłyby te stalowe o,1mm. Specjalnie pokazuje zdjęcia z niemalowanym drutem dla lepszego rozeznania. Niemal wszystko jest z miedzianego o,12, a to co srebrne to stalowe o,1 z plecionki kabla antenowego. Stalowy na drabinki byłby lepszy, choć miedź też jest spoko, na tyle aby się nie odkształcać po złąpaniu.

Zapomniałem jeszcze wspomnieć, że blachy pancerza są trasowane, nie wygłupiałem się już z klejeniem pasków, mimo że gdzieś w bani tlił się taki pomysł, ale na koniec stwierdziłem, że będzie to wyglądać karykaturalnie. Samo natraswoanie powinno już wystarczyć pod przyszłe uciapanie tego zaciekami. Coś trzeba było zrobić, aby płyn miał punkt zaczepienia.
Ahhh i pozwoliłem sobie na wypuszczenie o,2mm burty ponad pokład, jako krawężnik. Ma to swoje zalety, bo nie widać, że pokład delikatnie faluje:]

pozdr

Post zmieniony (04-05-22 08:52)

 
04-05-22 09:33  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No i pozamiatane. Skoro tu wykonałeś drabinki klamrowe w 1:400, to ja w 1:300 tymbardziej muszę. A już planowałem, że się wykpię z tego i powiem, że to za małe do wykonania.

Widzę, że patent na oplot z kabla antenowego się przyjął..

Jak będziesz na etapie tratw Carleya to daj znać. Mam jakieś minimalne uwagi na temat zgodności historycznej.

--
wydawca przez małe "w"

 
08-05-22 13:06  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Karas, Ty nicponiu :P
Po Twoim wpisie na pamperach myślałem, że faktycznie wysłali Cię z roboty na Fidżi :D
Po tym co wyprawiasz z tą 400, to ciśnie mi się jedynie na usta - TY CHORY P*****E! :P

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
28-05-22 13:16  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, siemano Pany, wracam po krótkiej przerwie, aby znów troszkę popchnąć w przód budowę Fiji.
Przez miniony tydzień udało mi się wykonać ten zespół chatek wraz z przykrywającym je pokładem. W zasadzie nie ma czego opisywać, wszystko pasowało niemal na żyletę. Ja sam z siebie i własnych preferencji, dozbroiłem burty w imitację tego co nań było nadrukowane. Lekko przetrasowałem też igłą blachy na pokładzie. Niestety nie mogę tego jeszcze dokleić do kadłuba, Najpierw musi przyjść katapulta, wyrzutnie torped i jakieś inne drobiazgi, których to potem nie będzie jak zamontować. Jeszcze nie mam pojęcia jak to będzie z barierką na obniżonym pokładzie, niby musze zrobić teraz ale z 2, tam są jakieś żebrowania które będą kolidować, ehhh jeszcze się zobaczy.
Zespół, nie jest jeszcze pociapany, ale się pociapie : ]

pozdr






 
04-06-22 18:43  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Yello Pany,
Nie udało mnie się jeszcze dokleić hatki do kadłuba, jednak muszę zrobić więcej tych elementów. Pozostały wyrzutnie torped i jakiś fragment relingu, potem nie będzie możliwości do tego dojść z pędzlem i farbą.
Na dzień dzisiejszy dorobiłem, katapultę, całkiem sprawnie mi poszła, szkoda, że nie jest pomalowana w camo, no i jasnoszary daszek zamiast granatowego pokładowego. Zdecydowanie do poprawy przed wydaniem. Sama konstrukcja miodzio, nic nie dokładałem nic nie zmieniałem, a i tak jest tego aż nadto: ]. Następnie dorobiłem sobie polerki i kluzy na linę. Nie mogłem się zdecydować na kolor, czy w kamo czy takie czarnawe i jednak postawiłem na czarnawe, jakoś tak mi to bardziej pasuje niż w kolorze burt.
Na koniec zostały szalupki z żurawikami i muszę powiedzieć, że projekt to majstersztyk, Kształt kadłuba 2cm łódeczki wydawał mi się bardziej nie do osiągnięcia, niż to było w rzeczywistości, jestem niemal oszołomiony faktem, jak łatwo i przyjemnie się je składało, a nie jestem jakimś wielkim fanem małych 'łódecków'. Żurawikom dołożyłem takie lekkie olinowanie.
Liczę, że po przyszłym tygodniu będę już miał wszystko na swoim miejscu przed doklejeniem hatki.





Teraz widzę, że brak mi jeszcze 2 polerków na wysokości 1 barbety

 
04-06-22 19:56  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

W "setce" bym lepiej nie zrobił...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024