FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-04-22 21:13  [R/G] SU-15 Hobby Model
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po ciepłym przyjęciu Skyhawka, pora na kolejną relację pod znakiem latającej rury. Tym razem padło na kolejny leciwy model samolotu, który mi się podoba – SU-15 z wydawnictw Hobby Model. Z tego co kojarzę, jest to jedyne opracowanie tego modelu – jeśli się mylę, proszę mnie sprostować. Co tu dużo pisać na tym etapie? Po pierwsze model zaskoczył mnie rozmiarem. Wiedziałem, że jest duży, ale nie sądziłem, że aż tak. A po drugie, to na obecnym etapie jestem pozytywnie zaskoczony spasowaniem. No to zaczynamy, okładka i kolejne etapy aż do stanu aktualnego.





--

Post zmieniony (01-05-22 11:39)

 
02-04-22 09:04  Odp: [R] SU-15 Hobby Model
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Zasiadam i bede podgladal.Tez mam go w planach.

--
Kleje bo lubię

 
02-04-22 09:52  Odp: [R] SU-15 Hobby Model
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Jestem w szoku - kolejna "rura";)
Chętnie popatrzę:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
02-04-22 10:31  Odp: [R] SU-15 Hobby Model
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Przerzuciłeś się na samoloty ze względu na mniejszą ilość kół ? Może masz w planach jakiś "latający czołg" jak A-10 z współczesnych albo hs 129 z drugowojennych no i przy hs129 są dwa starsze opracowania 😉 co by się wpasować w nurt kartonów trącących myszką ( inna sprawa, że trącenie myszką ma swój urok chyba, że trąci niemiecka myszka 😄)

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
02-04-22 11:03  Odp: [R] SU-15 Hobby Model
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jest zdziwko, nie? :D No, to jak pierwszy szok przeszedł, to teraz śledzimy budowę ;)
Dokładnie tak, trochę mnie zmęczyły koła i gąsienice, oczywiście do nich wrócę za jakiś czas. Teraz trochę się pocieszę samolotami, których nie kleiłem ze względu na brak miejsca. Co do A-10, to tak, chciałbym go skleić, czekam na opracowanie kiedyś, kiedyś wspominane przez Answer. Samoloty które kleję, to nie jest jakiś tam szczególny zabieg, że to "vintage". Po prostu je od lat mam na półce, co jakiś czas przeglądam, a że nic nowego z lotnictwa nie kupowałem, to są to same zabytki. Inna sprawa, że idealnie się wkomponowały w moje obecne zapotrzebowanie jakościowe.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-05-22 11:30  Odp: [R] SU-15 Hobby Model
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

SU15 wylądował…a raczej odleciał z maty. Prezentuję kilka kolejnych zdjęć z budowy i galerię końcową. Co można powiedzieć o modelu? Jest bardzo ciekawy, całkiem nieźle opracowany – tak po prawdzie to obawiałem się gorszej pasowalności. Do tego ma bardzo ładny, metaliczny druk, prawie bez przesunięć. Jego podstawową wadą jest szczątkowa instrukcja będąca de facto chyba zrzutami z jakiejś instrukcji serwisowej. Trzeba się więc dość mocno zastanawiać co i jak, szczególnie przy detalach. Nie wiem czy właśnie dzięki temu nieco zepsute nie jest podwozie tylne. Przydałoby się nowe, współczesne opracowanie modelu tego samolotu.



I galeria właściwa.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-05-22 12:40  Odp: [R/G] SU-15 Hobby Model
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Gratuluję wykonania tego modelu:)
Wygląda zacnie.
Czekam na kolejne "rury" w Twoim wykonaniu :)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
01-05-22 20:23  Odp: [R/G] SU-15 Hobby Model
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ależ to jest ładny samolot! Gratuluję modelu!*



*wiesz co masz z nim zrobić! :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-05-22 20:42  Odp: [R/G] SU-15 Hobby Model
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Fajnie wygląda, tylko łączenie segmentów za kabiną trochę mniej udane. To jakiś problem wycinanki ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024