FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
30-04-22 11:18  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

powoli powstaje coraz więcej detali na modelu, wrzucam więc aktualizację, ze swojej strony przerobiłem peryskopy kierowcy żeby bardziej podobne były do oryginału:




 
30-04-22 15:43  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Do całości świetnie wykonanej ten wycior ,,letko" mi nie pasuje. Zrobiłeś go z zapałek ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-04-22 19:16  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo efektownie i czyściutko.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
01-05-22 14:03  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie! myślę ze już niedługo finisz i wkrótce pojawi się galeria końcowa

Borowy - tak, elementy wycioru strugałem z patyczków od zapałek, wyszło jak wyszło też nie jestem z niego zadowolony i musze pomyśleć na przyszłość nad jakąś lepszą techniką wykonania tych elementów.

 
01-05-22 17:20  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bez przesady z techniką, wykałaczki czy też patyczki do szaszłyków z reguły wystarczają 😉 jako baza a kolorek bejcą lub specjalną farbką do drzewa. Nieśmiało proponowałbym podmienić ten wycior 🙄.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
01-05-22 20:16  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Polecam wykałaczki i papier ścierny do otrzymania odpowiedniej średnicy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-05-22 08:20  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Bardzo dobra modelarska robota. Mi przy moim Stugu bardziej doświadczeni koledzy zwrócili uwagę, że wieżyczka dowódcy jest za wysoka.
Pozdrawiam

 
02-05-22 09:04  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Fajnie zaczyna nabierać kształtów.
Co do profili okrągłych, to ja przekonałem się do stosowania profili plastikowych.
Można dobrać dowolna średnice / kształt. Są do kupienia w sklepach modelarskich.

Pozdrawiam,
Kuba.

 
02-05-22 09:21  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wykałaczki sa jak najbardziej OK, chociaż polecam nie strugać, a szlifować przy pomocy papieru ściernego. Robiłem tak wszystkie moje sztyle do łopat i jakoś wyszło:-)
Pomysł Kuby z profilami też jest bardzo dobry, wystarczy dobrać średnicę i pomalować, chociaż lepiej się maluje drewno, jeśli sztyl jest drewniany:-)
Model wygląda naprawdę eleganco, podziwiam warsztat:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-05-22 12:44  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki za pochwały i porady, w sumie sposób z papierem ściernym + bejca/farba do drewna wydaje się idealny pod moje potrzeby, aż trochę wstyd, że o nim nie pomyślałem ;)

el_paw - tak tak, pamiętam o wieżyczce, i już ją w sumie zrobiłem i peryskopy uciachałem tak gdzieś o połowę, zdjęcia wkrótce :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024