FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-04-22 08:13  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Model pięknie sklejony, zresztą jak zwykle u Ciebie. Podziwiam poziom cierpliwości :) I powiem szczerze, że czuję rozczarowanie, bo też kupiłem ten model od Jurija, a tu takie kwiatki. Szkoda. Rozumiem, że rodzinka MiGów będzie się dalej powiększać?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-04-22 08:31  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ależ zmagania, Super wykonanie i super opisanie.
Gratulacje!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-04-22 08:38  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
henrykk   

Pięknie zbudowany!!!
MiG–19 to dla mnie (biorąc pod uwagę czasy, w których kostrukcja powstała) najładniejszy MiG ze wszystkich – wolno się z tym nie zgodzić!

--
Pozdrawiam
Henryk

 
27-04-22 08:51  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Przyjemnie się to ogląda. Przyjemnie i pożytecznie. ;)
Gratuluję.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
27-04-22 09:20  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zapomniałeś wspomnieć, że finisz Twoich zmagań obserwowaliśmy na żywo we wtorkowe wieczory:-)
No i zapomniałeś nam podziękować za wsparcie:P

A poważnie, to rzadko mi się zdarza, bym przeczytał takie długie posty - ale tutaj się zawziąłem i to była dobra decyzja:-)
Wspaniałą historia i pokazane, ile w modelach, które finalnie wyglądają idealnie, jest błędów, problemów z którymi się trzeba mierzyć.
Po takiej prezentacji zupełnie inaczej będzie się oglądało model na żywo, co mam nadzieję uskutecznić:-)

Super wykonanie nie najlepszego - delikatnie mówiąc - opracowania:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-04-22 10:21  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Tradycyjnie mistrzowskie wykonanie.
Co można powiedzieć oprócz słów wielkich gratulacji?
Profesjonalne podejście do tematu - z historią wydarzeń, materiałami źródłowymi wyglądu, analizą techniczną budowy samolotu, analizą technologiczną wykonania modelu, relacją, galerią, itp.
Podziwiam modelarski kunszt. Jesteś Wielki Stasiu!
Powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
27-04-22 12:16  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie MiG-a!

Składając to wszystko w całość (zajęło to parę dni ;) ) zastanawiałem się, czy znajdą się na tyle wytrwali, żeby to przeczytać i czy nie dostanie mi się za wstawianie takiego posta giganta. Tym bardziej jest mi miło czytając Wasze komentarze.

Przyznam, że nieco żałuję, że nie zrobiłem relacji z prawdziwego zdarzenia, ale była to świadoma decyzja - mając na uwadze to, że poległem przy pierwszym podejściu do tego modelu, nie chciałem zaczynać relacji, której finał jest bardzo niepewny. Dlatego robiłem na bieżąco notatki, zbierałem materiał zdjęciowy i źródła by na koniec sklecić z tego coś sensownego.

StuGu: Zapomniałeś wspomnieć, że finisz Twoich zmagań obserwowaliśmy na żywo we wtorkowe wieczory:-)
No i zapomniałeś nam podziękować za wsparcie:P


Tak było, sporo tego modelu powstało właśnie we wtorkowe wieczory! W chwilach zwątpienia zawsze mogłem liczyć na solidne wsparcie, twarde słowa otuchy i wskazanie gdzie jest miejsce tego modelu oraz co powinienem z nim zrobić :D

henrykk - MiG–19 to dla mnie (biorąc pod uwagę czasy, w których konstrukcja powstała) najładniejszy MiG ze wszystkich – wolno się z tym nie zgodzić!

Jak dla mnie również jeden z najładniejszych, dlatego tak się zawziąłem, żeby go skończyć. Sama sylwetka samolotu jest bardzo ładna, choć najbardziej czaruje mnie ten tył. Niesamowicie to wygląda. Mam cichą nadzieję na to, że ta "galeriorelacja" zwróci może uwagę projektantów i ktoś podejmie się zaprojektowania porządnej 19-stki.

Rafael - ten model w 2D wygląda całkiem nieźle (może poza tymi grubymi krechami) i sprawia wrażenie przyjemnego i sensownie zaprojektowanego. Niestety nie do końca tak jest. Model w syryjskim malowaniu jest o tyle lepszy, że ma erratę pozwalającą wykonać właściwe usterzenie, niestety, moim zdaniem kolory psują cały efekt. W Internecie można znaleźć galerię ze sklejonym modelem, prezentuje się nieźle, choć widać, że jego wykonawca włożył też sporo pracy i co nieco ulepszył.

Winek - Profesjonalne podejście do tematu - z historią wydarzeń, materiałami źródłowymi wyglądu, analizą techniczną budowy samolotu, analizą technologiczną wykonania modelu, relacją, galerią, itp.

Można skleić model, postawić na półkę i nie zagłębiać się w to, gdzie latał, dlaczego rurka Pitot'a się składała i w jaki sposób wychylały się stateczniki. Dla mnie (jak i zapewne dla wielu z nas) klejenie modelu to także poznawanie jego konstrukcji i historii, bo zarówno tematyka lotnicza jak i historia to rzeczy, którym chętnie poświęcam wolny czas. To jest jakiś kolejny poziom tego hobby, drążenie tematu tak głęboko jak się da. Staram się wybierać takie modele, które "opowiadają" jakąś historię, najlepiej nieznaną, zapomnianą. I tak było właśnie w przypadku tego MiG-a, niesamowita podróż w czasie oraz wyjaśnienie wielu zagwozdek natury technicznej sprawiło mi ogromną frajdę.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-04-22 13:55  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie się prezentuje ! Gratuluje modelu, z którym tak dzielnie walczyłeś :-)
Mam takie same podejście do modelarstwa jak Ty - dotyczy ostatnich zdań w Twoim wpisie.

 
27-04-22 14:45  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wielkie gratulacje, model wygląda fenomenalnie i jak zwykle świetny opis. Przeczytałem całość, dla obawiających się długich tekstów, dodam że naprawdę warto. Jeszcze raz, gratulacje!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
27-04-22 19:58  Odp: [R/G]Model z historią w tle - MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)
henrykk   

Krótkie uzupełnienie rysu historycznego; w/g niektórych źródeł jeden MiG-19 został zestrzelony przez własne siły rakietowej obrony przeciwlotniczej 1 maja 1960 r. nad Rosją – oczywiście miał być trafiony U-2 Amerykanów.

--

Post zmieniony (27-04-22 20:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024