FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-05-22 23:05  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Poszycie klinkierowe zawsze mnie przerażało. Zwłaszcza na dziobie i rufie gdzie wygląda jakby płynnie przechodziło z łączenia na styk do łączenia na zakładkę. Ty, po raz kolejny, poradziłeś sobie z tym wyśmienicie. Tutaj też mam pytanie. Czy na elementach poszycia jest gdzieś zaznaczone ile należy założyć na siebie sąsiadujące planki czy trzeba to robić na oko?

P.S. To pewnie Twoja ukryta skromność ale w stopce, wśród odnośników do ukończonych modeli, brakuje Ci Revenge ;)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
06-05-22 08:48  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piotrze -linie są oznaczone, widać to na podposzyciu podłużnym, jak otworzysz sobie 2 i 3 miniaturkę posta. O ile te na dziobie i rufie, można by rzec, nie mają aż takiego znaczenia, bo paski poszycia dokleja się na gładko w tym miejscu i one definiują co na jakiej wysokości wyjdzie. Kluczowe są te wzdłużne linie, żeby np w środku długości kadłuba nie pójść za bardzo do góry, czy na dół. Planki smarowałem cyjanoakrylem w żelu na jakieś 5mm na początku i na końcu elementu, czyli tam, gdzie poszycie ma się licować i gdzie działały największe siły zła :). Środek to już BCG, który w żaden sposób nie zaszkodził -planki mają grubość 2x karton.

Planki już wszystkie mam przyklejone także zdjęcia z wycinanki nie zrobię, ale poniżej załączam (nieco wyolbrzymioną) rycinę przedstawiającą sposób w jaki są one zaprojektowane. Generalnie kształt sugeruje, w którym momencie robi się zakładka ;)



PS. Faktycznie, dodam przy następnym poście tego Revenge, w końcu już budowa zakończona. A o skromności to mnie tu proszę nie opowiadać, bo jak zobaczyłem w wątku Twojego Tygrysa wypowiedź "bo warsztat mam narazie dość kiepski" to parsknąłem jak stary knur :). To życzę sobie i innym tak "kiepskiego" warsztatu...

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-05-22 10:15  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie idzie.
Trochę dziwnie opada linia wodna na dziobie, ale możliwe, że on miał rufę bardziej zagłębioną. Jeśli tak, to pewnie i pokłady są odpowiednio pochylone. Może warto inaczej zaprojektować podstawkę.

--
Siwy

 
08-05-22 00:38  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Kadłub wyborny. Jak zawsze, z zainteresowaniem obserwuję twoją pracę.
I cieszę się że dobrze idzie :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
08-05-22 19:41  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!

Dzięki Koledzy!

Prace idą do przodu. Tak się zastanawiałem, od czego zacząć z wyposażenia pokładu. Na pewno trza było zrobić elementy na rufie:



Kto miał styczność z modelem może wypatrzy, że te dwa otwory nie mają ścianek (tub), które przewidziała wycinanka. A historia jest taka, że powycinałem sobie wszystko, poretuszowałem, skleiłem te tuby i wyszły mi za wysokie... znaczy się, projekt chyba przewidywał wciśnięcie je w otwory na łukowatej ściance rufy. No, to by z resztą miało sens. Ale wcisnąć też mi się nie udało. W ogóle złożenie tego w całość byłoby problematyczne, także skupiłem się na tym, żeby dobrze wpasować całą konstrukcję. Poniżej zdjecie ukazujące o co kaman:

Powie kto: nad czym się tu rozwodzić? Ano rzecz w tym, że przy tak malutkich elementach łatwo zgubić gdzieś 1mm, który może napsuć krwi. Bo ten 1mm to np 20% długości elementu i to czy przed zamknięciem tuby przytniesz element przed czarnym obrysem, za obrysem, czy na środku -już ma znaczenie. Są elementy, które to wybaczą, a są takie które nie. Trzeba pasować pasować i jeszcze raz pasować.

W dalszej kolejności uznałem, że trzeba zabrać się za armaty. Reszta drobnicy pokładowej montowana będzie raczej bezkolizyjnie, natomiast przeplatanie talii dział odbywa się na żywym organizmie, czyli na pokładzie -od tego trzeba zacząć.







To jedna z dziesięciu, zrobiona dla sprawdzenia czy się da (te przy Revenge były wyraźnie większe), bo pewności nie było. No i niby się da, ale i tak twierdzę, że dla tego modelu skala to powinno być 1:72, czy nawet 1:50. Nawet z tym stopniem uszczegółowienia byłby model niczego sobie. W "setce" i tak wzrok nie wyłapie wszystkiego i trochę szkoda pracy... no ale niech już będzie jak jest. Może nie osiwieję przy tym.
Lufy wycinankowe, z pierścieniami z drutu, pomalowane czarną, satynową tamiyą, za którą nie przepadam i która lubi swoimi przebłyskami niweczyć trud włożony w sklejone elementy. Ale lekki błysk chyba jest wskazany.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-05-22 21:25  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Guciu,
Wykonanie detali nie pokazuje skali 1:100. Dobrze, że jest 1 grosz. Gratuluję i podziwiam.

Pozdrawiam
Adam

 
08-05-22 22:28  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szkoda pracy?:> Nie żartuje - po to jest makro w aparacie, aby uwidocznic Twoją znakomitą robotę:-)
Może i jest to masakryczna drobnica, ale jak sie ma umiejętności, to żadne mikro-elementy nie są przeszkodą.
To jest po prostu świetne.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-05-22 23:38  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Olinowanie lawet wygląda obłędnie.
Brawo!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
09-05-22 15:06  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie to wygląda. Liny mogłeś trochę przybrudzić, bo dają tą bielą trochę po oczach. Fajnie się to robi suchą pastelą.

--
Siwy

 
18-05-22 22:07  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko, dobry wieczór.

Prace nad artylerią poszły mocno do przodu, ale to dzięki produkcji taśmowej. Dla potomnych parę zdjęć:

Lufy na "surowo":



Lufy pomalowane pierwszą warstwą -panzergrau :), druga, ostateczna warstwa to będzie satynowa czerń, taka jaką użyłem w Alercie, ale to już w kolejnym odcinku.





Jako naoczny świadek ich powstawania, jak i finalnego efektu, mogę powiedzieć -wyszły lepiej niż przy Revenge -mimo, że tam były większe. Skoro jest progres, to znaczy, że kolejne będą lepsze :) Szkoda, że nie miałem nieco drobniejszych kulek na stanie, ale po pomalowaniu tego na czarno, obwiązaniu liną i zważywszy na skalę, nie ma to większego znaczenia.

Lawety:



Szczęśliwie bloczki też już poskładałem, także teraz pozostają same przyjemności -przyklejenie i powiązanie. Tym samym jeden z bardziej newralgicznych punktów budowy będzie z głowy.

Pozdrawiam i do następnego wkrótce!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024