FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 20Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
04-04-22 13:01  Odp: [R] STS
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie ponownie.

Druga burta będzie jednak biała.





Poszycie wykonałem od nowa z brystolu. Układ pasów nitowania planek jest wysoce umowny, zwłaszcza na rufie, ale to niestety było zależne od łączeń poszycia dna, a tego nie chciałem zmieniać bez istotnej ingerencji w zaprojektowane oklejki.
Linię wodną wytyczyłem na nowo przy pomocy widocznego na zdjęciu przyrządu.

Pokłady wydrukowane oddzielnie, te z wycinanki mi się nie podobały. Nową grafikę wykonał Tomasz K. – dziękuję!


Trochę zabawy było przy wyoblaniu „galerii rufowej”



oraz przy dziobie




Przy budowie mocno posiłkuję się kartonem barwionym, co znacznie ułatwia pracę.


Podsumowania burty „czarnej”



Czarne i białe, ze wskazaniem na ten ostatni




Oczywiście wszystko pod kontrolą Panny Julii



Mam spory dylemat odnośnie umiejscowienia detali. Nie dysponuję planami tego żaglowca i mam dość skromną galerią fotek wyłuskanych z kilku stron w Internecie.
Przy budowie będę się intensywnie posiłkował poniżej podlinkowanym modelem, mam nadzieję, że autor posiadał więcej materiałów o „Lwowie”.

http://www.dary.tpnmm.pl/szczegoly/model-zaglowca-lwow


Tak więc, jeżeli zaproponujecie inny układ elementów wyposażenia, proszę o sugestie, jak tylko dam radę je wykonać, a Panna Julia zaakceptuje 😉, zmajstruję.

--

Post zmieniony (05-04-22 10:17)

 
04-04-22 13:34  Odp: [R] STS "LWÓW" - żaglowiec szkolny - Mały Modelarz nr 4-5-6/2016 skala 1:100
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Super to wygląda. Dobrze że postanowiłeś zrobić układ poszycia burt od nowa.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
04-04-22 19:10  Odp: [R] STS "LWÓW" - żaglowiec szkolny - Mały Modelarz nr 4-5-6/2016 skala 1:100
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kierunek bardzo dobry.
Burty, szczególnie na dziobie, to widać czysta ekwilibrystyka i wyszło pięknie.
Jeśli masz wzorzec w postaci modelu z MM to się go trzymaj, zupełnie wystarczy.

Powodzenia

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-04-22 19:29  Odp: [R] STS "LWÓW" - żaglowiec szkolny - Mały Modelarz nr 4-5-6/2016 skala 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A wszystko tak świetnie wygląda dzięki Julii ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-04-22 09:04  Odp: [R] STS
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tak Borowy, Julia jest dobrym duszkiem tej relacji :)

Winek, odczytuję Twoje ostanie zdanie o trzymaniu się wzorca MM, jako swego rodzaju "żarcik" :)
Poza szkieletem (prawiony), poszyciem dennym (poprawione), poszyciem burt (zmienione/poprawione), nie użyłem innych części z MM i obawiam się, że ich nie zastosuję. Owszem, będą jakimś tam punktem odniesienia, ale w dalszej części budowy opierał się będę przede wszystkim na dostępnych w sieci zdjęciach "Lwowa" oraz modelu, do którego link podałem w powyższym moim wpisie.

Biorąc powyższe pod uwagę, postanowiłem zmienić tytuł tej relacji. Wskazywanie bezpośrednio na opracowanie MM może oglądających wprowadzać w błąd, a tego chcę uniknąć.

Wciąż liczę na to, że uda mi się zdobyć jakieś plany/rysunki "Lwowa". W tym miejscu, z takim właśnie apelem zwracam się do Pana Lecha Zuzańskiego, autora opracowania tego żaglowca z Małego Modelarza.

--

Post zmieniony (05-04-22 10:12)

 
05-04-22 09:14  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Obserwując Twoja pracę, raził trochę tytuł wątku... Z powodu możliwego wprowadzania w błąd, właśnie ;-)
Moim zdaniem teraz jest ok.

A kadłub prezentuje się wyśmienicie!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
05-04-22 10:48  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witaj Arturze
Nieporozumienie!
Nie chodziło mi o wzorzec z MM (Małego Modelarza) tylko MM (Muzeum Morskiego).
Chyba, że co do prezentowanego modelu z Muzeum Morskiego też masz wątpliwości.
Doskonale rozumiem Twoje rozterki. W celu jakiejkolwiek pomocy szukałem w swoich materiałach cokolwiek o Lwowie i niestety nie mam.

Trzymam kciuki za dalsze postępy.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-04-22 11:03  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

No tak, racja Winek, MM (Mały Modelarz) to też inny skrót MM (Muzeum Morskie) :)
Oczywiście model z Muzeum Morskiego będzie podstawowym wzorcem w dalszej mojej budowie STS "Lwów"

Dodam jeszcze model "Lwowa" innej zacnej osoby, kpt. ż.w. MIECZYSŁAWA NARKIEWICZA, więcej tutaj:
https://www.koga.net.pl/grupy/viewdiscussion/527-lwow-model-1-100-by-kpt-z-w-mieczyslaw-narkiewicz.html?groupid=77

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-04-22 08:37  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam.

Powoli przystępuję do wyposażania pokładu. Wpierw montaż nadburcia.

Mamy fajne zdjęcie tego elementu




Etap montażu „półki” gdzie będą zamontowane nagle.



Następnie wykonałem podpórki z kształtowników polistyrenowych, odpada malowanie



Po montażu






W trakcie prac, wszystko pod kontrolą Panny Julii 😊



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-04-22 11:07  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

WIELKI SZACUN za te podpórki. Wyglądają megakosmicznie!!!

--
Siwy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 20Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024