FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-04-22 14:38  [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

siemano Pany,

W życiu każdego sklejacza przychodzą takie momenty, że wszystkie chwalebne zasady idą w pip...
Zarzekałem się od zawsze, że tylko 1 model w danym momencie... no i zasada do śmietnika. Ale wydaje mi się, że warto. Natrafiła mnie się unikatowa okazja zostania testowym sklejaczem jednego z projektów naszego forumowego kolegi Adama 'Ruto88'.
HMS Fiji w dla mnie dość egzotycznej skali 1:4oo, będzie to moje pierwsze podejście do takiego szkraba. Model, mimo że wydrukowany w domowych warunkach, daje radę. Papier bardzo dzielnie zniósł kaponowanie. Karty jedynie delikatnie pociemniały, papier całościowo jest taki delikatnie ciepło szarawy. hehe zabawne, bo na starcie cieszyłem się, że nie będę musiał robić tego koloru do retuszu skoro i tak jest szary w masie, a potem pomyślałem o druciarni...: ]
Rysunki, hehe coś tam Adam zrobił, ale nazwijmy je umowne, mniej więcej wiem co do czego, żadnej numeracji, ale części nie ma jakoś dużo, bardzo pomocna za to jest jego własna relacja, gdzie wiele widać.

Co do metodologii ulepiania, nie byłbym sobą, gdybym jedynie przetestował sklejalność samego projektu, sam dla siebie chcę dodatkowo przetestować ile dam radę tu jeszcze upchnąć w tym maleństwie. Nie mam żadnych laserów, jedynie Adam dołączył zestaw drukowanych luf, które to wyrwały mnie z laczków. Przez myśl by mi nie przeszło, że da się tak dokładnie i ładnie wydrukować lufki w takiej skali, to jest dla mnie niepojęte.

Budowę rozpocząłem gdzieś na początku tego tygodnia. Na start pomieszałem sobie farby tempera, coś tam mam, coś musiałem dorobić. standardowo opierając się na apce w telefonie 'Color Grab' i palety HSV, upichciłem sobie kolorki... niej niż więcej i na oko : ]
Na 1 ogień poszła super struktura. Trochę żałuje, że nie zdecydowałem się na cięcie pokładów, ale to może następnym razem. Sam od siebie natrasowałem żaluzje hangarów, wybiłem bulaje, dorobiłem reling na ściankach i uzupełniam nadrukowane na ścianki detale. Wszystko drutem o,12mm
Tak to wygląda po pierwszych 3-4 dniach zmagań.

pozdr i do następnego.





Dla uchwycenia skali problemu: ]


Post zmieniony (09-04-22 14:44)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
Karas 23286 09-04-22 14:38
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
Kilmister 259 09-04-22 16:43
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
97 384 09-04-22 17:34
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
dokker 120 09-04-22 22:28
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
Winek 270 09-04-22 23:07
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
Karas 149 10-04-22 09:45
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
Cordel 124 10-04-22 15:29
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
zablo1978 358 10-04-22 19:16
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
GTiStyle 388 12-04-22 12:49
 Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test  nowe
Spychacz 165 12-04-22 21:30

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024