FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-04-22 20:36  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Adam biorę od razu nawet z twojej plujki,a gdy dodasz lufy i jakieś lasery od razu biorę każdą 1:400. Zakładam że znajdzie się kilku jeszcze chętnych.

 
19-04-22 09:08  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Informacja na temat wydania, jest smutna, ale niestety zrozumiała. Chcemy, czy nie chcemy to nasze hobby robi się mocno niszowe, a koszty stałe... są stałe: ] i nie dziwi, że nie chcesz podejmować ryzyka na kilka-kilkanaście tysięcy tylko po to, że może się to kiedyś zwróci, a prawdopodobnie nie.
Niestety offset to offset, jest lepszy jakościowo, choć muszę przyznać, że Twoja plujka daje radę. po pierwsze nie wygląda to źle, a dwa, wytrzymuje kaponowanie. Co dla mnie było kluczowe.
Część elementów w tej skali powinna się znaleźć na cieniutkim offsetowym papierze, nie wspominając już o druku 2 stronnym: ], hehehe ale to jest też do obejścia, bo sam sobie rozwarstwiam gdzie potrzeba i maluje, tam gdzie potrzeba.
Tak więc wydaje się, że opcja domowego druku może być akceptowalnym kompromisem w sytuacji 0-1 gdzie albo możemy mieć dostęp do tego opracowania albo nie, bo nie uda Ci się tego wydać w klasycznym stylu. Nie mniej szkoda.

PS, zastanawiałem się już nad sposobem prezentacji, chyba będę musiał Cie poprosić o przygotowanie wręg sekcji dennej, albo przynajmniej jakichś materiałów, co prawda nie planuje robić pełnego poszycia, a jedynie skrawek zaraz pod burtą. Widziałem meeeeega filmik z diramki plastikowej, gdzie okręt idzie w lekkim przechyle. TĘŻ TAK CHCEM: ], hehehehe

Co by nie być gołosłownym, poniżej znajduje się link do filmiku, WODA JEST BAAAAAJECZNA.
https://youtu.be/m1hMUTG48kw
albo to
https://www.youtube.com/watch?v=bdbGxidDZTU

Post zmieniony (19-04-22 09:18)

 
19-04-22 11:57  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dla mnie wykonanie w tej skali to rewelacja. Czy korzystasz z urządzeń powiększających?
Zastanawia mnie, jak malujesz te druty, aby nie popaprać poszycia, zwłaszcza okapniki iluminatorów

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-04-22 22:52  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na dzień dzisiejszy mamy taką a nie inną sytuację i nie można nic planować tak naprawdę, z resztą ostatnio zauważyłem że interesowanie sie militariami jest passe, no i ruch na forach lekko wyhamował, daje to wydawcom trochę do myślenia. Nie dziwi, że nowy Hood kosztuje ponad 70zł i tu nawet nie chodzi o koszta papieru ale ogólnie. Podejrzewam, że ze 3 lata temu cena by była koło 50zł. Reasumując najpierw myślę o New Mexico a dopiero potem o maluchach, bo to jest gotowy model na pliku.
Co do spraw technicznych, to jak pisałem w relacji z Edynburghem, dziś dostępna jest barwiona w tym samym odcieniu w kilku gramaturach, także można szaleć, ale to raczej w większej skali, bo szkoda potencjału.
Druk dwustronny też do zrobienia obracasz kartkę i jedziesz :D Zrobiłem tak flagi sygnałowe więc sie da, ale fajnie jak się jeden drukuje.
Ten co klei Karaś jest jednym z czterech kompletów, a wydrukowanie ich zajęło mi prawie 3 cenne godziny. Jakbym miał siedzieć i drukować 20 kompletów to już jazda :D

A filmiki... Studio blue ocean... niedościgniony wzór w robieniu wody, może kiedyś sie tak uda :D Z tym dnem jak ma byc tylko trochę odsłonięte pod falę dziobową, to na bank cos zaradzimy :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-04-22 09:53  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Art,
Tak szkło 1,8. Cały czas. 1,8 to na tyle niewiele, że ma dużą głębię ostrości i dzięki temu oko nie dostaje wpierpapier przez akomodacje. Ale z 2 strony na tyle dużo, że komfort pracy jest nieporównywalnie lepszy.
Tak papram poszycie, ale kaponowany karton. Nie poddaje się tak łatwo. Tzn tempera jest zmywalna. Wystarczy wilgotny czysty pędzel i lekko wduszając go w poszycie miziam wokół drutu. Mimo wszystko najlepiej jest po prostu nie brudzić i nie uciapać wszystkiego wokół: ]

pozdr

 
21-04-22 21:36  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany,

Na wstępnie musze przyznać, że jak na obecną chwilę, Fiji mnie pochłonęła całkowicie, ale to dlatego, że mam mnóstwo satysfakcji z jej ulepiania: ]. Dużo drobnicy. Wszystkie lornety przeszczepiłem z Suffolka, ale papieru to tam jest niewiele, głównie żyłki silikonowe i drut mosiężny.
Ciekawe czy ktoś odgadnie z czego są tuby głosowe przy busoli i żyrokompasie, sam byłem mega zaskoczony jak fajnie się to sprawdziło: ]
PS jeszcze nie mam kul magnetycznych, ale nie wymyśliłem z czego można by je sobie utoczyć.






 
21-04-22 22:05  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo ! Wiem że nie było łatwo :-)
Pzdr

 
21-04-22 22:19  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kosmos :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
02-05-22 15:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dziękuje Pany,

Co do postępa, kadłub, poleciałem w kadłub długości 42cm.
Prosta konstrukcja szkieletu oparta na kilku wręgach, wzdłużnicy i wodnicy. Ale wystarczająca do udźwignięcia zachowania kształtu poszycia. hehe powstrzymałem się od robienia podposzyć itp itd. Całość wykonałem niemal zgodnie z zamierzeniem autora. Pozwoliłem sobie tylko na wydzierganie bulai, dołożenie pasa, drabinek klamrowych i czegoś co ma imitować Kluzę kotwiczną, która to jeszcze nie jest skończona od strony pokładu.
Bardzo mnie cieszy, że Adam nie połączył oklejek na dziobie na ostro, jak to jest niemal w każdym opracowaniu, tylko wprowadził paseczek, który ma imitować część odkuwaną, bardzo ładnie zamknęło to obie burty poszycia na nosie. Tyle z opisu. czas na zdjęcia i chyba na małą przerwę, Suffolk smutnie spogląda spod foliowej osłony: ]

Chatka jedynie postawiona na pokładzie.







 
02-05-22 22:17  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

aha :)
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024