FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
04-06-22 21:15  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Karas, chyba za dużo budasia wąchasz :D
To co wyprawiasz to jest masakra!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
13-06-22 15:18  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe Dzięki Pany, choć budzia nie wącham, za to jestem uzależniony od oparów CA: ], pewnie ponad 95% modelu jest ulepione na CA.

Co do postępa. Udało mnie się zakończyć kolejny fragment budowy, którego zwieńczeniem było dolepienie całej tej sekcji domkowej przykrytej przedłużeniem pokładu. hehe z misternie dzierganych wyrzutni torped nic nie widać (nawet są torpedy z cyny 1mm: ]), całe wyposażenie na ściankach ma znaczenie symboliczne, ale i tak jestem zadowolony. Teraz tak myślę, że jednak reling jest za gruby. Nie tyle drut, co farba+ lakier i nagle z ,1mm robi się optycznie więcej. Ale nie mam obecnie pomysły jak to rozwiązać.

Czas coś ulepić na Suffolku.
pozdr





Post zmieniony (13-06-22 15:19)

 
13-06-22 15:44  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Czekaj, czekaj, czy to na pewno jest 1:400? Rozwalasz system Panie ;-) Patrzę i podziwiam... i znowu podziwiam, i potem jeszcze trochę podziwiam.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
14-06-22 08:50  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Józef   

A jak te miedziane elementy będą malowane? Ciężko jak już przyklejone....

 
14-06-22 11:20  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Ziga , podziękował : ]
@Józef, Wszystkie druty maluje na modelu, korzystam z farb wodnych, nawet jeśli coś ubrudzę, a zdarza się, to tym samym pędzlem i odrobiną wody czyszczę papierowe części. Nie wiem, robię tak od kilku lat i nie nastręcza mi to wielu problemów. Tzn jest to technika na tyle efektywna, że nie mam zamiaru z niej rezygnować. Natomiast problemem jest trwałość takiego rozwiązania, nawet zabezpieczona lakierem powierzchnia drutu łatwo się niszczy od częstego macania łapami. Dlatego powstrzymuje się od malowania druciarni, która będzie jeszcze dotykana. Lepiej jest już na końcu pomalować i się nie bawić w podmalówki i kolejne warstwy lakieru.
Kluczowe natomiast jest bardzo dokładne dobranie koloru farby pod wycinankę. Bo tych delikatnych pobrudzeń, ja tu mam pełno, jedynie nie rzuca się to mocno w oczy.

 
14-06-22 11:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ty się lepiej przyznaj Karas, do tego, że masz niezliczone zapasy polokokty a nie kit nam tu wciskasz :P

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
14-06-22 13:45  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

CUDO!!!!!!!!!

Ale mam nadzieję że nie zostawisz "złotych" osłon bulajów kadłuba ( i innych "złotych" elementów?). Wątpię żeby okręt miał takie osłony wołające z dala: "To ja, widzisz jak błyskam ku tobie? Strzelaj!" :-)))))))))

 
14-06-22 14:04  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
yak   

O k....... obieto lekkich obyczajów :-) ja p...... atrzę i wcale się nie cieszę. Co to jest? Zajrzałem pierwszy raz bo co tam może być ciekawego w tej skali no i mam za swoje. Lepiej było nie zaglądać.

Post zmieniony (14-06-22 14:04)

 
14-06-22 22:09  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ja tam se oglądam i gęba się cieszy, moja robota komuś się przydała :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-06-22 08:30  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Masakra jakaś... !
Karaś, powiedz jeszcze, że to wszystko zrobiłeś bez wspomagania dodatkowych par oczu... 😉

Piękna koronokowa robota!

Post zmieniony (15-06-22 09:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024