FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-04-22 08:32  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Fajna inicjatywa, wielu z nas pewnie łezka zakręci się w oku na widok modeli z którymi zaczynaliśmy przygodę modelarską. Prawdziwe muzeum modelarstwa.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-04-22 10:37  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mc200 wygląda świetnie mimo wieku opracowania co jest także zasługą świetnego wykonawcy 👏.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-04-22 15:40  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Super inicjatywa, fajnie, że tu nie chodzi o epatowanie milionem szczegółów, ale po prostu o czystą radość z klejenia. Ciekaw jestem co tam następnego pokażesz...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-04-22 22:57  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Bardzo intymna galeria... Z przyjemnością oglądam i czekam na kolejne odcinki.
Myślę, że niejeden z nas tęskni do czasów, kiedy fajnie było zrobić po prostu model bez spinania się, aby był idealny :]

 
07-07-22 21:27  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gotowy jest trzeci model do kolekcji, tym razem jest to Bristol Beaufighter Mk.VIF. Model, autorstwa Bohdana Wasiaka opublikowano w numerze 1/1987.
O samym modelu można powiedzieć tyle - pancerny, żółty karton, każdy segment kadłuba inny ( zwłaszcza dziobowy), kolorystyka różna. W stosunku do wycinanki zmieniłem rury wydechowe - wydrukowałem je od nowa, bo nie dało się ich poprawnie wykonać ze względu na karton; wykonałem również od podstaw zespoły śmigieł - te z wycinanki były po prostu płaskie. W modelu sporo detali przyklejałem za pomocą Pattexu - wikolu. Ze względu na wcześniejszą impregnację kartonu tym klejem, detale bardzo łatwo się przyklejało a klej bardzo szybko wiązał - jak na klej winylowy.
Poniżej mała galeria:






--
http://messer.cba.pl

 
10-07-22 15:42  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Hator   

Super pomysł! Stare opracowania mają swój klimat. I cóż z tego, że kolory może nie do końca takie, jak trzeba. Że dużo uproszczeń. Że wnętrza kabin przeważnie brak. One są jedyne w swoim rodzaju.
Trzymam kciuki. Świetnie Ci idzie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
13-07-22 11:17  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Piękna sprawa, gratuluję i podziwiam, jest cel, jest okazja i będzie 13 modeli, już są 3 i widać, że nie sklejane tylko w pośpiechu, ale dla przyjemności.

Czekam na następne.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
13-07-22 11:43  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetna sprawa.
MImo pancernego papieru w tym Beaufighterze, wygląda na bardzo wygłaskany. Wygląda elegancko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-08-22 21:11  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Przed Wami kolejny odcinek serialu - tym razem na warsztat trafił model samolotu z nr 4/1987 - Breguet XIX. Model po sklejeniu wygląda dość efektownie, co prawda jest sklejony w standardzie ( nawet naciągi są kartonowe - zgodnie z wycinanką), ale prezentuje się całkiem znośnie. Niestety, jego budowa to ciągła modyfikacja poszczególnych części, aby jakoś do siebie pasowały. Gruby karton też nie ułatwiał budowy, nie udało mi się zachować idealnej bryły modelu. Ale wszystkie elementy zwijane zostały wykonane z oryginalnych części. Tylko lufy karabinów to barwiony karton.
Poniżej kilka zdjęć gotowego modelu.












--
http://messer.cba.pl

 
30-08-22 21:28  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pamiętam ten model u kuzyna na suficie. Lepiłem wówczas łosie i czaple plastikowe zdublowane w paczkach pod choinką. Modele kartonowe to była zupełna magia i nadzwyczajne umiejętności modelarskie.
Gdzieś od tamtego czasu kartoniki siedziały mi w głowie. Dzięki za "back in time". Model kapitalny.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024