FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-03-22 14:07  [R/G] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie
Po ostatnich notorycznych romansach z modelami z plujki, zatęskniłem za papierem wydawniczym:D
Wybór padł na Rumuńskie działo samobieżne M5 Maresal zwydawnictwa sklej model. Model wydaje się prosty, urzekł mnie ciekawą grafiką i kanciastą bryłą, która w sumie towarzyszyła mi podczas budowy wszystkich moich modeli Landships Models.
Niestety jest i też łyżka dziegciu w postaci propozycji wykonania gąsienic, niestety są to paski i nie wyglądają zbyt apetyczne. Rzuciłem okiem na gąsienice laserowe, ale od laserów oczekuje zdecydowanie więcej. Nie wiem jeszcze jak temat ugryzę, mam jeszcze w sumie sporo czasu na klozetowe przemyślenia :D

Zaczynamy relację, na początek okładka:


Oczywiście jak to bywa w przypadku takich modeli, zacząłem od cięcia wafla- czyli szkielet. Na zdjęciu poniżej pierwsza część- wycięte i złożone wręgi które nie wymagały szlifowania pod kątem:




Następnie przyszedł czas na wręgi, w których większość krawędzi musi być szlifowana pod kątem, niektóre dość ostre (żeby poszycie szkieletu się dobrze zeszło). Przez moment przeklnąłem dość głośno, ale ochłonąłem, siadłem i zacząłem ciąć. Na początku nożykiem "ciosałem" pod kątem płaszczyzny, następnie szlifowałem na gotowo. Poradziłem sobie mniej więcej tak:






Rzut okiem na wszystkie "ostre" wręgi:



Kolejnym etapem będzie złożenie wszystkiego do kupy, przygotówka do oklejania i samo oklejanie kadłuba.
Pozdrawiam!
MAKE PEACE NOT WAR

--

Post zmieniony (29-12-22 14:17)

 
29-03-22 14:19  Odp: [R]Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Melduję się w pierwszym rzędzie i będę obserwował oraz kibicował będzie ciekawy model w twoim wykonaniu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
29-03-22 15:33  Odp: [R]Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ciekawy model, też będę podglądał, powodzenia!

 
29-03-22 17:27  Odp: [R]Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dej te gąsienice na maila, spróbujemy rozwinąć jak należy ;)

--
GG 6801515

 
30-03-22 09:27  Odp: [R]Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

@ Jaro, podaj maila:)

--

Edit- Jaro, pamiętaj że To ja, a nie StuGu:D

Post zmieniony (30-03-22 11:55)

 
30-03-22 11:21  Odp: [R]Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak Ci Jaro zapoda projekt gąek to do emerytury modelu nie zrobisz:-)
A poważnie to cieszę się, że powróciłeś do papieru wydawniczego, a temat mnie bardzo interesuje:-)
Sama konstrukcja to włąściwie murzyńska chata na gąsienicach, więc na górze dziać się za wiele nie będzie, ale... jak pokazały inne relacje z takich "golasów", nie znaczy to, że nie może być interesująco:-) Szczególnie, że grafika jest ciekawa, chociaż trzeba przyznać, że jak na prototyp to nieco zbyt sterana:-)

Ścinanie pod kątem mnie zawsze mierziło, a tutaj nie ma miętkiej gry. I wybrnąłeś z tego elegancko:-)

Ale dośc narzekania, czas na dalszy etap relacji:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-03-22 11:41  Odp: [R]Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witaj!

bardzo się cieszę, że rozpocząłeś budowę tego modelu, będę stałym gościem tej relacji.
Co do gąsienic - spróbuj zaadoptować te z czołgu Panzer 38T. Maresal bazuje na tym samym zawieszeniu.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
30-03-22 12:22  Odp: [R]Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sprawdź maila.

--
GG 6801515

 
04-04-22 21:03  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie

Dalszym etapem prac było oklejenie kadłuba, czego osobiście dość się bałem. Siadły dwie duże oklejki, dwie płyty pancerne, wkleiłem wnękę na jarzmo. Z efektów jestem nawet zadowolony (dziwne jak na mnie:D ) Retusz gdzieniegdzie jest zbyt jasny, gdzieniegdzie zbyt ciemny, nie przeszkadza mi to gdyż na samym finiszu i tak podreperuję go suchymi pastelami.
Prezentuję zdjęcia postępów:





Wzorem kolegi ( nie będę podawał wrażliwych danych) kadłub wyląduje w piwnicy, nie na przechowanie ale w celu pryśnięcia lakierem bezbarwnym, który to zabezpieczy wszystkie krawędzie i retusz:)
Pozdrawiam i do rychłego następnego!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
10-05-22 13:20  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie po przerwie:)
Są delikatne postępy w budowie Rumuna.
Powstały drobne detale, to znaczy żaluzje silnika, kilka zawiasów z włazami, oraz haki w liczbie sztuk 4







I tak w tej chwili prezentuje się kadłub tego przerośniętego karalucha:)








Chciałbym jeszcze napomknąć że dość trudno robi mi się zdjęcia, nie wiem może to wina zielonej barwy?

Pozdrawiam

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024