FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
27-03-22 19:59  [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Czy pamiętacie takie zdjęcie z początku lutego?



Nazwałem to marzeniem – cała trójka modeli najbardziej znanych samolotów z Kampanii Wrześniowej 1939. Kilka tygodni pracy i je spełniłem.

Pragnę zaprezentować Kolegom galerię sklejonego wczoraj modelu polskiego samolotu PZL P-23B Karaś.




Budowę modelu rozpocząłem zaraz po zaprezentowaniu galerii Łosia, czyli ok. 6 tygodni temu.
Na temat tego modelu wiele już napisano więc ten temat pominę.
Ponieważ w bardzo ubogiej instrukcji i rysunkach montażowych nie znalazłem odpowiedzi na wiele wątpliwości, postanowiłem wspierać się relacjami Kolegów zamieszczonymi na Forach. Były naprawdę pomocne, za co Im serdecznie dziękuję.
Mimo tak znaczącej pomocy nie dorównałem poziomem wykonania do tych wspaniałości. Jak patrzyłem na Ich modele zastanawiałem się, czy kontynuować swoje klejenie. Musiałem dużo pogłówkować aby cokolwiek skleić. W tamtych modelach wszystko pasowało, a u mnie nie! Jak Oni to zrobili?

W Gomix’ie zakupiłem wytłoczkę kabiny (jest tylko osłona z kabiny pilota). Pozostałe trzeba kombinować samemu. I jak przy Łosiu, spotkało mnie ogromne rozczarowanie, gdyż okazała się za mała. Ramka kabiny wykraczała poza zaznaczone na wytłoczce krawędzie. Kształt w tylnej części też nie był dopasowany. Co się dzieje, że kupowane (podobno dedykowane) kabinki nie pasują do wskazanych modeli? Wykonałem swoją osłonkę.

Zapraszam do oglądania i komentowania. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z tym modelem.

Wygląd ogólny modelu:








Jak zawsze trochę przybliżeń:








Na zakończenie wymarzona grupa:




Do następnego razu.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
27-03-22 21:13  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania Karasia i ,,kompletu".

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-03-22 21:27  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

No i masz gotową kolekcję, kolejne dobre wykonanie wrześniowego samolotu w Twoim wydaniu.

--
http://messer.cba.pl

 
27-03-22 23:04  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratulacje! Bardzo ładny model!
Z wytłoczką kabiny u mnie było tak, że wykorzystałem jedynie strop oszklenia nad głową pilota... To jedyny nierozwijalny na płaszczyźnie element...
A ta konkretna wycinanka stanowi moim zdaniem znakomity punkt wyjścia do wspaniałego modelu. Myślę, że znajdzie się jeszcze taki śmiałek, który jeszcze bardziej „zaszaleje” z waloryzacją i zobaczymy jeszcze lepsze wykonania!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-03-22 23:18  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piękna kolekcja.
Tempo z Karasiem zawrotne, ale efekt znakomity.
Gratulacje

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-03-22 08:24  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Piękna rodzinka, jakaś ochronna gablota, czy ciężkie życie pod sufitem? ;-)

 
28-03-22 10:43  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie się prezentują ! Dobra robota !

 
28-03-22 11:05  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

W 6 tygodni tak pięknie wykonany model ? Niebywałe. A kolekcja fantastyczna.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-03-22 11:07  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Gratulacje! Piękna kolekcja a tempo niesamowite, szczególnie biorąc pod uwagę jakość wykonania.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
28-03-22 13:06  Odp: [G] PZL P-23B Karaś, 1:33, Fly Model
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie modelu i słowa uznania.

Mariusz – wzorowałem się m.in. na Twojej relacji, była bardzo pomocna; górna część wytłoczki była trochę za krótka, tył ramki wchodził poza zaznaczone załamanie co byłoby widoczne na kabinie; Ty, jak również Jańcio i Piotreq na tyle zaszaleliście w swoich modelach, że trudno będzie Was przebić.

Art. – tempo jest efektem zbiegu różnych, pomocnych w naszym hobby okoliczności; to prawie mój rekord sklejania w czasie „nowożytnym”, aczkolwiek nie spieszyłem się; w latach 60/70-tych ub.w. modele sklejało się w kilka dni, góra tygodni, oczywiście zdecydowanie prostszych; moim rekordem „nowożytnym” pozostanie U-47 z Model-Hobby, sklejony w ub. roku w 4 tygodnie; takie są możliwości stanu emerytalnego; U-47 jeszcze czeka na prezentację w galerii.

Kris – gablotki oczywiście są wskazane ale w tym przypadku nie będzie ich; modele stoją na półce gdzie nie ma zbyt dużo kurzu, jakoś to będzie.

Jhradca – powtórzę z wypowiedzi dla Art.’a - to prawie mój rekord sklejania w czasie „nowożytnym”, aczkolwiek nie spieszyłem się; w latach 60/70-tych ub.w. modele sklejało się w kilka dni, góra tygodni, oczywiście zdecydowanie prostszych.

Teraz po chwili odpoczynku i nadrobieniu spraw domowych będzie można wrócić do Scharnhorst’a.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024