FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
16-08-22 14:57  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

O jest i wieża na którą czekałem :), na początek pochwała bo bardzo ładnie i równo zrobiłeś listki na górnej części :)
Co do bocznego poszycia to faktycznie klops, wydaje się, że wybrnąłeś z tego problemu w miarę sensownie na ile się dało. Co nie usprawiedliwia, że no jednak tak specyficzne (i mocno widoczne) elementy powinny być lepiej przetestowane przed puszczeniem modelu do druku, może Answer by się pokusił o jakąś erratę czy coś :)

 
16-08-22 15:22  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

widziałem kiedyś zdjęcia surówki, czy ktoś z Kolegów nimi dysponuje i mógłby wstawić?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-08-22 22:45  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piterpanzer, proszę....sklejony w standardzie model testowy ;-)


 
16-08-22 23:20  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dziękuję kolegom za słowa wsparcia. Nie wiem co się tu wydarzyło, bo patrząc na zdjęcia które właśnie zamieścił Przemek W. to tył wieży jest jwyraźnie bardziej zwężony i wyoblony niż u mnie. Niewiele znalazłem zdjęć tej wieży czasów wojny, a szczególnie nie ma fotki z lotu ptaka.
Pozostaje mi tylko próba powieszenia jakiegoś maskowania na poręczach. Swoją drogą zgadzam się, że lepszy efekt dałoby zaprojektowanie poszycia wieży w jednym kawałku nawet z dużą ilością listków. Łączenie dwóch kawałków w poziomie przypomina głowę Frankensteina.





--
pozdr, Radek

 
16-08-22 23:27  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Przemku, czy w modelu testowym masz w tylnej części wieży na narożnikach po 4 listki ? bo mam wrażenie że tylko 3.

--
pozdr, Radek

 
17-08-22 13:22  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

W sumie patrząc na zdjęcia które wrzucił Przemek, to trochę wygląda to tak jakby oklejka boczna była zaprojektowana pod kształt wieży widoczny na surówce (bo faktycznie jest trochę inny) a góra poszycia i szkielet miały już inną, zmienioną geometrię...

 
17-08-22 13:42  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Podzielam podejrzenia i sugestie Viza. Boczne oklejki wieży są jakby na bardziej wąski tył wieży a przy tym nieco bardziej pochylone stąd kształt koniecznych wklejek w postaci klinów. Pomijając kwestię prawidłowości obecnego kształtu to Answer mógłby zrobić erratę bocznej oklejki wieży aby pasował do góry wieży i jej szkieletu bo reszta wygląda atrakcyjnie a rozmiar niedopasowania mocno obniża wartość modelu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-08-22 22:36  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku - to nie moje. Ten "model testowy" kleił pewien modelarz, a zdjęcia pochodzą z grupy modelarskiej na Fejsbuku ;-)

 
04-09-22 17:20  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Powoli posuwam się do przodu. Zlepiłem jarzmo armaty, armatę i parę elementów na wieży. Te półsferyczne elementy jarzma dały mi się we znaki, nie jestem pewien czy zostały dobrze zaprojektowane. Porównywałem z wycinanką T 34/76 i tam są trochę inne. Po przyklejeniu poręczy na wieży, te łączenia pancerza są jakby mniej rażące.







--
pozdr, Radek

 
05-09-22 14:30  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ze sferycznymi częściami jarzma pędziłeś sobie bardzo dobrze, ogólnie cała więżę skleiłeś czysto i starannie. Model mimo niedociągnięć projektowych na wieży, prezentuje się elegancko :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024