FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-03-22 17:57  [G] Zil 157 Orlik 1:25
Fazer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ził 157 z wydawnictwa Orlik. Model świetnie opracowany - chyba wszystkie możliwe detale sa już przewidziane w wycinance. Bardzo dobrze spasowany.














 
05-03-22 18:27  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
Hator   

Świetnie wygląda. Czy wg Ciebie da się ten model zrobić w standardzie?

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
05-03-22 19:03  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
Fazer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

ja bym w standardzie nie dał rady go zrobić, żeby jakoś wyglądał ;-)
Dużo obłości sklejanych z listków, więc bez szlifowania i malowania moim zdaniem bedą widoczne łączenia ( a tego nie lubię). W standardzie nie ma otwieranych drzwi co mocno ulatwia ale słabo wygląda. Drzwi żeby spasować z dachem robiłem chyba 3 czy 4 razy.
Moim zdaniem żeby ten model zrobić w standardzie i żeby ładnie wygladał to trzeba być prawdziwym mistrzem (wiem, że tacy są).
Z drugiej strony model jest naprawdę dobrze opracowany, dobrze spasowany, wszystkie elementy silnika i przeniesienia napędu są już w wycinance.
Ja miałem dużo radości przy klejeniu, więc generalnie model bardzo polecam.

 
06-03-22 07:18  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Podoba mi się, zacny model wykonałeś panie Kolego.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
06-03-22 10:00  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-03-22 12:53  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja na tym Ziłem to już dawno myślałem bo model bo wycinanka wygląda na dopracowaną. Ale tak jakoś nie dokupiłem bieżników i nie zachęcało to do rozpoczęcia robót. Nie lubię malowanych kartonów ale twój wyszedł genialnie. Niektórzy myślą że listkozę zakryją tylko farbą i nie jest to dobra koncepcja. Więc moim zdaniem jak ktoś się nie chce dobrze zabawić że szpachlówką to lepiej zrobić dobrze w standardzie. A w ogóle to co teraz można brać na konkursy modele ruskiego sprzętu czy szkoda fatygi. Czy wyklęte będą tylko bardziej współczesne wzory broni że wschodu. Moze ktoś z kręgów sędziowskich jest w stanie udzielić wykładni.

 
06-03-22 13:02  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie przepadam za malowanym kartonem ale twój Ził wyszedł genialnie. Wiesz niektórzy się zabierają za farbę bez szpachlowania newralgicznych miejsc. To już naprawdę lepiej listkoza wygląda wtedy w standardzie. A w ogóle to coś tam w carton cafe pisane że ma być jakiś nieoficjalny bojkot ruskiego sprzętu. Ale ktoś wie czy to tylko nowszych wzorów czy wszelkiego.

 
06-03-22 14:05  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Wyśmienity model, bardzo mi się podoba, malowanie, opony z bieżnikiem, super zrobione obłości, wszystko to robi wrażenie, gratulacje!

 
06-03-22 14:15  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piękny model, gratulacje!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-03-22 15:29  Odp: [G] Zil 157 Orlik 1:25
Fazer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za miłe słowa.

Co do bieżnika to u mnie jest standard z wycinanki. Prawde mówiąc to jeszcze nigdy nie używałem elementów wycinanych laserowo i wolę sam wszystkie elementy robić - może i jest dużo dłubania ale potem satysfakcja większa.
Tam gdzie można staram się ułatwiać sobie np. przy bieżniku, żeby nie naklejać każdej kosteczki oddzielnie najpierw wycinam przestrzenie między kostkami. Potem naklejam na kartkę i wycinam resztę. Dzięki temu można na koła nakleić cały bieżnik za jednym zamachem.

Model z dodatków ma jeszcze oświetlenie - deska rozdzielcza, lampa pod sufitem szoferki i reflektory przód i tył.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024