FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-03-22 16:00  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Jak pisałem wcześniej następne w kolejności były podstawy kominów, które są jakby w zestawie z obudową wentylatorów, platformą dla pom-pomów i osłony przeciwodłamkowe dla dział 102mm, no i podstawa pod kołyski kutrów.
Zestaw wygląda tak:



Po ustawieniu tego w całość, tworzy się taki trochę potworek:



To wszystko stoi na spardecku, który jest następny w kolejności.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-03-22 22:29  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No i spardeck zrobiony, nie było to jakieś super trudne zadanie:D



Oprócz garści skrzyneczek które przykleję przy finalnym montażu. Z ciekawości złożyłem sobie to wszystko :



Przydałoby się to na czymś postawić, więc zabrałem się za kadłub, na początek szkielecik:



Tutaj już dałem więcej wręg niż na Fiji.
Wiem, że sobie tak skaczę z kolejnością, ale to taki ogromny potwór, że mogę sobie na to pozwolić. Oczywiście krzywa deseczka już dociętą, bo właściwe ona stanowi główne usztywnienie modelu. Następny poleciał pokład:



Przydałoby się teraz to ładnie burtami okleić. Tutaj sprawa nie jest prosta, burta posiada dość sporo załamań przez pasy pancerne, więc trochę mi zajęło wydumać jak to rozgryźć. Ostatecznie stwierdziłem, że nie pójdę na łatwiznę i wszystkie załamania trzeba wykonać. Jestem wariat i najpierw "na brudno" zrobiłem taka próbną burtę żeby sprawdzić czy czegoś nie skopałem. Tak się prezentuje gotowa burta części dziobowej od lewej strony:



Wygląda na dość skomplikowane, ale efekt i frajda przy tym jest tego warta :D Jak w przypadku Fiji stewa dziobowa stanowi oddzielny element łączący obie burty, sprawdzony sposób Arta daje takie cuś gotowe do przyklejenia na szkielet:



Oczywiście nie wytrzymałem i zaraz to nakleiłem, ale fotek nie będzie hyhy, bo jeszcze dziś będę rufę męczył. Więc do następnego.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-03-22 20:28  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pięknie odwzorowujesz te załamania burt, no i wszystkie szpeje oczywiście także. Ten okręt zawsze pozostaje w cieniu swojego bliźniaka, więc fajnie, że go robisz. Podglądam i podziwiam!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-03-22 21:30  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Waldku, jakieś uproszczenia muszą być, ale tak charakterystyczne cechy kadłuba wypada w miarę odwzorować. Roboty przy tym jest ale i frajdo-satysfakcja też :D
A decyzja, który wybrać zapadła podczas szukania materiałów, Edinburgh jest bardzo niedoceniony w modelarskim świecie, jedyny model jaki znalazłem to plastik przerobiony z Belfasta, czyli mus robić jego, akurat tego :D

Jak widać po częstotliwości wstawek robota idzie elegancko :) Burty już oklejone:



Nie chwaląc się pasowało ok, jedynie troszkę podciąłem podłużnicę na rufie i dziobie, ale to tak bardziej asekuracyjnie, jest zalane magikiem więc jest dość sztywno.
Jako ciekawostka mam porównanie druku zwykłego z tym na barwionce:



Teraz już mogę sobie ponaklejać nadbudówki, ale najpierw zrobię wyrzutnie torpedowe, dwie szalupy i kilka drobnostek, bo potem będzie ciężko to wstawić. Tymczasem dwie bitwy i biorę się za robotę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-03-22 19:59  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Prac ciąg dalszy.
Przed przyklejeniem spardecku musiałem nakleić wyrzutnie, szalupy i kilka drobnostek:



Niewiele i jednocześnie mało tego będzie widać, ale zawsze. No i spokojnie mogłem sobie ponaklejać wcześniej przygotowane nadbudówki, już mam zarys jak model będzie wyglądać:



Zacząłem powoli już wyposażać pokład dziobowy:



Z grubszych elementów następny będzie transporter pocisków 102mm. Stwierdziłem że zostanie wykonany przed naklejeniem podstaw kominów i osłon dział 102mm, ponieważ na tym etapie będzie to najwygodniejsze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-03-22 22:28  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Czy te relingi nie powinny być mniej obwisłe?
Poza tym ekstra!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
21-03-22 18:37  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No miała być taka imitacja, że niby łańcuchowy, nie zadawalałem sobie sprawy, że robię za duży zwis hehehe :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-04-22 20:00  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W oczekiwaniu na zestaw laserków, dokończyłem drobnicę dziobową, łańcuch jest z JSC:



No i po kilku dniach dostałem paczuszkę, jakość jak zwykle super :D



No wiec teraz jak już mam full zestaw mogłem zrobić to dziwne cuś:



Trochę wygląda to jak zmutowany reling, ale w rzeczywistości ma imitować dwa zestawy do łańcuchowego podawania amunicji do alt 102mm.
Każde stanowisko miały jakby własny podajnik dlatego to ustrojstwo tak wygląda. Podejrzewam, że na innych okrętach było to zwyczajnie schowane w nadbudówkach albo pod pokładem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-04-22 16:53  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wykonanie takich ,,dupereli" w tej skali to mistrzostwo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-04-22 22:34  Odp: [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wykonywania dupereli ciąg dalszy :D

Z takich nadbudówkowych rzeczy zostały kominy i stanowisko dowodzenia:



No i wszystko co miałem w pudełkach poleciało na kadłub:



Jak widać wykończyłem już nadbudówki relingami trapami itp, kominy tylko stoją, przykleję aż na finalny montaż. A tak to wygląda w całości:



Jak widać Fiji przy tym to tylko rozgrzewka :) Teraz można zabrać się za maszty z którymi aktualnie walczę, wydaje mi sie że robienie olinowania na tym etapie jest najbardziej rozsądne, mało elementów o które może się nić zaczepić.
A w międzyczasie robię sobie wyposażenie :



Ogólnie kopiuj/wklej z Fiji, ale najciekawszy jest jeden z radarów na takiej ambonie w latarni :



Bardzo byłem ciekaw jak to wyjdzie i jest znośnie.

Tyle na dziś, do następnego

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024