FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
26-01-22 19:51  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Draccus: Działo, jarzmo i cała bryła wieży była sklejana dekadę temu. Nie pamiętam czy coś tam nie pasowało :)

Kolejnym etapem budowy były błotniki. Tutaj uprzedzam budujących ten model. Błotniki w wycinance są za szerokie. Najlepiej zmniejszyć je dopasowując ich szerokość do szerokości gąsienicy.
Zmniejszając błotniki musimy zmniejszyć też pojemniki na narzędzia. Moje pojemniki to taki mix oryginalnej wycinanki oraz KW1 z Answera



Dodałem układ wydechowy



Liny, oświetlenie, klakson - chyba to klakson :), mechanizm do naciągania lin i kilka innych drobiazgów



Zwiększyłem też grubość osłony pod karabinem na przedniej płycie. Wycinankowa jest za cienka.



Po tym etapie kolejnym krokiem było zmontowanie gąsek i dopasowanie ich do modelu. Niestety nie posiadam zdjęć z tego okresu...
Może i dobrze, ponieważ był on niezwykle nerwowy i o mało nie zakończył się totalną porażką. Dodatkowo zbrakło po jednym ogniwku na stronę...
Teraz już tylko pozostało cudaka pomalować.

--
Pozdrawiam
Spike

 
26-01-22 21:41  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Czy ja już go widziałem prawie pomalowanego ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
26-01-22 22:12  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam :)

--
Pozdrawiam
Spike

 
26-01-22 22:31  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

he he...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-01-22 22:06  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do malowania potworka użyłem zestawu do modulacji 4BO od Ammo mig
Model pomalowany podkładem a następnie kolorem russian dark base:



kolejny krok - russian base:



Następnie russian light base:



Na koniec russian high lights i bezbarwny lakier satynowy:





--
Pozdrawiam
Spike

 
04-02-22 21:05  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejny etap malowania: farby olejne



Zabawa z farbami olejnymi ma na celu urozmaicenie koloru bazowego, oddanie efektu płowienia powierzchni farby, zabrudzeń, zacieków itp.
Jak to ostatecznie wyszło zobaczcie sami





Następnym etapem było wykonanie obić i zadrapań. Bardzo łatwo można przesadzić z ich ilością oraz rozmiarem. Muszę przyznać, że był to najtrudniejszy moment całego projektu.
Oczywiście aby się o tym przekonać trzeba niestety coś zepsuć. Po moich zabiegach czołg wyglądał jakby pozostawiono go przez kilka lat na złomowisku :( . Całe szczęście, że udało mi się większość tych obić usunąć - niestety razem z warstwą farby olejnej.
Poniższe fotki przedstawiają pojazd pod koniec usuwania niechcianych efektów (jeszcze przed ponownym malowaniem farbami olejnymi).





--
Pozdrawiam
Spike

 
04-02-22 23:31  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cudeńko ! Kolejny Artysta na forum…

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-02-22 22:05  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kilmister: Bez przesady :) Jeszcze muszę się dużo nauczyć...ale jak to mówią trening czyni mistrza.

Wracając do relacji. Przyszła pora na pomalowanie drobnicy. Na pierwszy ogień poszły rury wydechowe. W pierwszym kroku pomalowane białą farbą.
Następnie za pomocą gąbki potraktowane farbką w kolorze old rust. Potem wash light rust. kolejnym krokiem było pomalowanie dolnej części wydechów kolorem russian high lights. ślady spalin będą dodane pod sam koniec malowania




Brudzenie dolnej części zawieszenia było troszkę stresujące. Jak wszystkie poprzednie etapy malowania robiłem to po raz pierwszy w życiu i nie wiedziałem jaki będzie efekt końcowy. Jak wyszło zobaczcie sami:



Gąski pomalowałem tymi samymi farbami co całe zawieszenie, następnie przetarte metalizerem gun metal od humbrol i po godzinie męczarni zamontowane na potworku



Na powyższych zdjęciach widać też nowe ułożenie lin holowniczych - bardziej zgodne z archiwalnymi zdjęciami KW2.
Doszła też szklana osłona reflektora oraz pomalowałem tylnie światło.



Tym sposobem dotarłem prawie do końca relacji. Pozostało jeszcze tylko dodać ślady spalin oraz kilka kropli ropy...



Ostatnim zabiegiem było ukurzenie całego modelu, dodanie zacieków oraz potraktowanie krawędzi grafitem - ale to już w galerii :)

--
Pozdrawiam
Spike

 
05-02-22 22:27  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie mogę się doczekać. Artysto.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-02-22 22:28  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Pięknie wykonany model, bardzo mi się podoba, że pokazujesz techniki malowania.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024