FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-22 20:23  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ponownie witam Kolegów

Zgodnie z obietnicą przedstawiam prace zmierzające do uzyskania jak najlepszego kształtu dziobowej części kadłuba modelu Łosia.
Dla jasności procesu rezygnuję z miniaturek i prezentuję większe zdjęcia.

Mimo wielu krytycznych uwag pod adresem wytłoczek z GPM do modeli Łosia trwałem w przekonaniu, że jakoś uda mi się je dopasować. Kiedy doszedłem w modelu do tego momentu, wykonałem szablon części oszklenia, który idealnie pasował do kadłuba.



Przymierzyłem szablon do wytłoczki GPM i tu klops. W żaden sposób nie dałoby się wyciąć potrzebnego oszklenia. Wytłoczka jest za krótka i za płytka co zaznaczyłem na czerwono.




W ten sposób wróciłem do dokumentacji, na podstawie której wykonałem szablon dziobu samolotu i przymierzyłem do modelu. Pasował świetnie co doskonale świadczy o autorze wycinanki.




Z szablonem dziobu porównałem obydwie kabinki z GPM, a efekt widoczny jest na zdjęciach. Sam dziób ma błędny kształt i wielkość. Chociaż drugie oszklenie pasuje kształtem w górnej części to jednak jest za małe aby je wykorzystać.




Poszukiwanie alternatywnych kabinek w internecie nic nie dało. Totalna pustka. Postanowiłem zrobić swoje zalewając wytłoczki GPM gipsem. Włączyłem w to również kabinę pilota. Tak wyglądały moje kopyta po zalaniu i pierwszej warstwie uzupełniającej. Jeszcze daleko do prawidłowości.



Ostateczny kształt kopyt uzyskałem po wielokrotnych uzupełnieniach powierzchni, szlifowaniu, porównywaniu do szablonów (również przekrojów wręgowych) oraz utwardzaniu powierzchni za pomocą lakieru – zwykły Capon. Widoczne na powierzchniach białe plamy to talk zmieszany z Caponem do końcowego wygładzenia. Wygląd ostateczny:



Potem przygotowanie odpowiedniej wielkości folii, rozgrzany w patelni olej, naciąganie na kopyta z wydatną pomocą szanownej małżonki. Na końcu mycie w płynie do naczyń i misterne docinanie. Efekt już znacie.

Jeszcze bieżące odpowiedzi.

Kris – to opracowanie nie przewiduje otwartych komór a kadłubie; nie posiadam tej wycinanki ale chyba w wydanym przez FlyModel Łosiu jest taka możliwość, jak również posiada do wykonania skrzela na krawędziach natarcia.

Mario9 – dziękuję za ocenę i życzenia (zdradzę, że w realizacji).

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-02-22 21:27  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Rekrut 

 

Dzisiaj dostałem info z wyd. Fly Model, że jest dostępne nowe oszklenie do Łosia.

 
10-02-22 21:29  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coś pięknego ! Gratulacje za wykonanie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-22 22:29  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

wiem, wiem,... droczę się tylko, mam model Łosia w wydaniu Pawła, ale z MM, pewnie te projekty niczym się nie różnią. Z tego co się dowiedziałem zaraz po sklejeniu modelu, bomby wypadały przez zamknięte klapki, pewnie dociągały je jakieś sprężyny. Domyślam się, że przy zawieszaniu bomb klapki rozparte były jakimiś klockami. Więc gdybym znów popełnił Łosia, to komory pozostawiłbym zamknięte. Trochę mnie zdziwiło że w projekcie autor modelu nie zrobił przedziału za pilotem, skoro dziób jest, do tego oddzielne powierzchnie sterowe i klapy no i te komory bombowe.

--

 
11-02-22 11:38  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piękny model.
Gratuluję.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-02-22 13:43  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Czyli Winek jak dobrze odczytuje to zdanie "mogę się podjąć wykonania takowych wspólnie z zainteresowanym", to mam do Ciebie przyjechać np. z dobrym trunkiem i wtedy razem zrobimy tyle oszkleń ile mi będzie potrzeba ? :) Jeśli mieszkasz blisko Warszawy, to sprawa prosta, w przeciwnym wypadku to wywarzę po raz kolejny te drzwi i zrobię sam.

--

 
11-02-22 15:44  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Koledzy powiedzieli już chyba wszystko. Model prima-sort. Choć sam maluję moje modele, to umiem docenić czysto, równo sklejony i dobrze poretuszowany standard.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-02-22 18:50  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model nie należy do łatwych ,więc szczere gratulacje dla ciebie za perfekcyjne wykonanie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-02-22 20:22  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ponownie witam Kolegów i dziękuję za pozytywne przyjęcie modelu

Rekrut – trochę za późno, może innym się przydadzą, dzięki za info.

Kris – całkiem realna teoria, każdy model (opracowanie) ma swoją specyfikę.

Mejdej – prawie tak, niekoniecznie z trunkiem; mieszkam nad morzem k. Gdyni wic jak ktoś ma ochotę to zapraszam; spójrz wyżej na wpis Rekruta.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
11-02-22 21:37  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Tak czytałem. Na stronie Fly Model nie ma takiej informacji wyraźnie podkreślającej ze te oszklenia są na nowo opracowane i nie maja nic wspólnego z wcześniejszymi oszkleniami do tego modelu :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024