FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
08-02-22 22:47  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Taaaaa w tamtych czasach T-54 były taką samą nowością jak w obecnych Leopardy. Może w LWP gdzieś w powsinach ten sprzęt był super nowością, ale od czasu rozpoczęcia masowej produkcji minęło ponad 20 lat. Warto też wspomnieć że T-54 był pomostem między T-44 a T-55. W ciągu dekady został czterokrotnie w Polsce modernizowany. Ponadto państwa demokracji ludowej jak i nieludowej ;) miały możliwość zobaczenia owego sprzętu na żywo w warunkach bojowych w wojnie sześciodniowej(5 czerwca 1967 – 10 czerwca 1967) jak i w Wietnamie (1959 - 1975) - to tak z ważniejszych konfliktów. Dlatego też każdy kto chciał mógł sobie ten czołg pomierzyć do woli i obejrzeć z wszech stron. Między innymi stąd decyzja o przyśpieszeniu prac nad T-55.
Poza tym jest taka dość ciekawa modernizacja dla egipskiej armii jak Ramses II - ciekawe kto ją wykonał ???
Obiecane T-54

to jednak Mucha zobaczysz T-54.

 
09-02-22 00:35  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

prawdziwy999 ale to chyba dalej nie jest filmowy "RUDY", to co zaznaczyłeś, a "aktorzy" drugiego planu. Choć z tego zdjęcia, to dla mnie, równie dobrze może być IS-2, T-34, jak i TANK z "TANK GIRLS".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-02-22 02:03  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Zeus12345   

Witam
dostaliśmy niedobry odgrzewany kotlet za 40 zł
jest to wydanie rudego z https://antykwariatdomowy.pl/pl/p/Czolg-sredni-T-3485-Rudy%2C-skala-125%2C-Maly-Modelarz-1-22005/3255

https://wiekdwudziesty.pl/kacper-sledzinski-tankisci-prawdziwa-historia-czterech-pancernych/

były różne malowania oznakowań rudego nie wszystkie miały łapki na lufie :)

jak bym wiedział to bym nie kupił ale trudno jest juz w kolekcji :)

--

Post zmieniony (09-02-22 02:11)

 
09-02-22 08:38  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wrzesień 1975 rok, zajęcia na Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, zajęcia broni pancernej.
Proszę wyjąć zeszyty utajnione ( przesznurowane, zaplombowany sznurek, strony ponumerowane), będę podawał dane taktyczno-techniczne czołguT-54.
Śmiech na sali, włącznie z wykładającym. W tym czasie Izrael w prezencie od dzielnych Egipcjan i Syryjczyków posiadał do wglądu ok. 200 szt.
Wówczas na każdym dworcu kolejowym, wiadukcie, poczcie wisiały tabliczki "zakaz fotografowania".
Najbardziej rozweselało to na terenie województw zachodnich, gdyż w niemieckich archiwach były dokładne plany każdego z tych obiektów.
Psychoza tajności była wszechobecna, dlatego szanowny kolego nie opowiadaj bajek jak to każdy mógł sobie wtedy pomierzyć, poważyć pooglądać wyposażenie wojskowe.

Oczywiście było to możliwe, ale w przypadku namierzenia takiego "hobbysty" mógł mieć on spore nieprzyjemności.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-02-22 08:39  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Chopin w tamtym czasie IS-y były czołgami tej samej klasy co na dzień dzisiejszy T-14 ARMATA, więc tu się zgodzę z Rajkubem , mało prawdopodobnym jest by ktoś pokazywał je w filmie. No chyba że w filmie dla dowódców NATO pod tytułem „Czterej sojusznicy Układu Warszawskiego i ich zabawki , które co prawda nie merdają ogonem tylko robią z dział kuku”.
Chyba że mówimy o IS-1 i IS-2 to zgoda , te maszyny już sobie obejrzeli do znudzenia wszyscy więc , czemu nie. Skoro były wycofywane z eksploatacji na przełomie lat 50-tych i 60-tych.
Jednakże skoro Chopinie już mnie męczysz to Tobie odszyfruję tę fotkę:
T-34-85 przerobiony na tygrysa , IS-2 z maskowaniem i płytami bocznymi na wysokości układu jezdnego z jakże charakterystyczną belką w poprzek przedniej płyty pancerza, T-54 bez maskowania. A skąd wiemy że ostatni to T-54 a nie np. IS-2 ??? Ano stąd , że w ostatnim widać właz kierowcy -mechanika po lewej stronie (na zdjęciu po prawej ) w odróżnieniu do is-ów przednie osłony gąsienic są znacznie wysunięte do przodu.
Rajkubie doprecyzuję więc: Pomierzyć , poważyć i mieć dostęp to mogli mieć i mieli zarówno z jednej jak i z drugiej strony - hobbyści w mundurach. Dlatego uważam że argumenty w stylu pokazano w dalszym planie czołg T-54 i na jego podstawie ktoś , coś mógł zbudować. Obecnie można sobie na pierwszym planie obejrzeć na targach najnowsze czołgi , a i tak dopóty dopóki nie dokona się demontażu takiego na czynniki pierwsze to i tak wie się niewiele.
I tu nasuwa się taka anegdotka już ze współczesnych nam czasów (czyt. XXI wieku) za-koszarowany T-90 stał sobie na placu tamtejszej jednostki wojskowej wraz z całym osprzętem gotów do działań bojowych każdy kto chciał z mundurowych mógł sobie zrobić fotkę z takowym i przesłać rodzinie. Jeśliby zrobił to cywil nawet zza płotu , jedyne na co mógł liczyć to na zarobienie pałą z karą grzywny i pozbawieniem wolności włącznie.
Nasuwa mi się na myśl kolejna anegdotka gdzie na placu na postumencie jednej z jednostek wojskowych stał i zapewne stoi T34 -85 i tu analogicznie jak do historyjki powyżej - skoro T-34 mamy dość dokładnie opisane .
Pasjonaci tegoż pojazdu nawet zdołali nabyć na aukcji dokumentację by takowego sobie odrestaurować.- to z podanego przeze mnie już wcześniej dokumentu My czterej pancerni Andrzeja Słodkowskiego z 2009 roku:
„34;15 - przyjemność jazdy zarezerwowana tylko dla wojskowych hobbystów w mundurach
34:20 - można było w latach 90-tych odpkupić czołg z demobilu wraz z dokumentacją „
Sporo jest takich historyjek , więc Rajkubie , sorry , wiemy też że wszystko było na tzw”legalu” i wojsko w scenach batalistycznych uczestniczyło czynnie. Z drugiej strony w tamtym okresie były też niejednokrotnie pokazywane filmy z kronik w stylu mamy to a owo i możemy tego użyć. O ile oddziaływanie na psychikę kroniki jest z góry do przewidzenia o tyle , jakiż musiałby być efekt psychologiczny jak w ytego typu filmie rozpoznaje się czołg podstawowy T-54 , ano , oddziaływanie jest takie: „Skoro pokazują T-54 w filmie o przygodach bohaterskiej załogi gdzieś w ujęciach plenerowych w tle i na nich nie robi to wrażenia – to co tak naprawdę mają ukryte w zanadrzu , żeby się z nami policzyć !!!” Tego typu zabiegi są nam doskonale znane zarówno , z jednej jak i z drugiej strony żelaznej kurtyny. Patrz pokazywanie super-nowoczesnego samolotu pionowego startu i lądowania w przygodach o Bondzie. Przykłady można mnożyć.

Wracając do meritum tematu:
Przeglądałem sobie fotosy z planu , no bo cóż,: wiem że T-54 jest jeszcze na wyposażeniu wielu armii , zapewne część gołych jak i część zmodernizowanych - a wszystkie objęte klauzulą ściśle tajne łamane przez POUFNE .....itd.
Natomiast drogą dedukcji jak to mawiali pewni znani Panowie z Londynu:
- Ależ oczywiście drogi Watsonie, ;- Teraz wszystko jasne drogi Holmesie.
Zastanawia mnie jedno:
Jaki sens miałoby budowanie hybrydy T-34 z T-54 , nawet mając na usługach wrocławskie warsztaty wojskowe , szpeców od broni pancernej i fachowców z BUMARU ????
Skoro niezaprzeczalnie wiemy że w tamtym okresie wysłużone T-34-85 były demobilizowane, nie łatwiej byłoby przerobić takowego ???? Widziałem fotosy gdzie T-34 po przeróbkach udawały Tygrysy właśnie w naszej serialowej opowieści o "Czterech Pancernych i Psie"

Na tym pragnę poprzestać . Swoje wywody na temat co jak i kiedy to może zaprezentuję gdzie, w innym temacie na forum.

Obecnie doCZOŁGał się na moje biurko numer Małego Modelarza 7-9/2016 T-34 „Rudy”, więc chociaż tymi fotosami dokumentującymi wycinankę Ci którzy oglądali serial sobie naświetlą czy tenże przedstawiony jest TYMŻE serialowym.

DO OGLĄDANIA NOWEJ WYCINANKI MARSZ






















niebawem mam nadzieję że uda mi się ją pociąć.

--

 
10-02-22 09:16  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A ja mam nadzieję że uda mi się to zobaczyć. Do klejenia MARSZ.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-02-22 11:24  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze-Analitycy analizujący zawzięcie i z zacięciem kwestie czołgowych matactw filmowców !

Czy to prawda, że w przyszłym numerze Kartonowej Kolekcji, również Rudy ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
10-02-22 11:31  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

To kiedy w filmie występuje T-54 przebrany za Rudego , bo przepraszam ale nie dowiedziałem się ,a o tym jest ta ,,fachowa'' dyskusja. Cholera szkoda że mój dziadek nie mógł w latach sześćdziesiątych kupić jakiegoś czołgu z demobilu , ale byłaby zabawa i szpan w Klubie Pancernych w Teleranku. Mógł też ewentualnie pojechać na jakieś Targi broni do zachodniej Europy a jak nie to do mego miasta Kielce. O przepraszam pomyliłem dekady, mógł co najwyżej pojechać na Targ po kapustę. O jakim samolocie i w którym filmie o Bondzie wspominasz bo nie chce mi wszystkich plus te trzy nieoficjalne oglądać.

 
10-02-22 11:45  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
SeWo77   

Dobra wracamy do meritum ;) Ten teciak to dobre merytorycznie opracowanie? Jeśli nie to jaki model oprócz Hala jest dobry?

 
10-02-22 14:38  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

papierowe wycinanki, poważna sprawa: ]

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024