FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-02-22 12:25  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

A ja myślę, że to zupełnie obojetnie czego dokładnie użyli w serialu. To tylko kwestie techniczne związane z produkcją video. Tak samo używają ślepej amunicji, sztucznej krwi, przebieranych Niemców. Szarik to też chyba nie był jeden pies. No i cała fabuła jest wymyslona.

Sama fabuła serialu okresla czym miał być "Rudy" - miał to być T34 w okreslonej wersji, z napisem "Rudy" na boku, numerem 102, i jeszcze chyba jakieś odciski na lufie. To taki koncept teoretyczny, ale ma przewagę taką, że jest jednoznacznie zdefiniowany. Materialnie nie istnieje i nie istniała, bo Rudego nigdy nie było. Nikt nie wydaje "modelu rekwizytu uzytego w produkcji serialu" tylko "model Rudego". I dzięki temu odpadają rozważania nt. "A w scenie X uzyto innego czołgu", bo wtedy to scena jest niedostkonałą, a koncept Rudego pozostanie niewzruszony.

Jeszcze ciekawsze zastąpienia dotyczyły przecież czołgów niemieckich.

 
08-02-22 12:38  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

PiterATS jasno i wyraźnie w której scenie masz szukać tego o czym pisałem , napisał i dał do zrozumienia Rysio62.
Nie będę zatem trollował powtarzającymi się wypowiedziami.
"Sceny w których "T-34" pokonuje bród o własnych siłach w zanurzeniu, wjeżdża T-34, po brodzie w zanurzeniu T-54 a wyjeżdża T-34 i tak w kółko Macieju. Reszta to masz rację jedyny pokrojony czołg T-34 - wnętrza , chociaż co do 8 odcinka to mam pewność że to studyjna atrapa ze studia filmowego we Wrocławiu. "- gdzie tu masz wpis że to scena z berlińskiego tunelu ????

Myślałem że i Ty PiterATS szukasz wpadek , smaczków , artefaktów i błędów serialowych dotyczących T-34 zwanego Rudym. Po dłuższej rozmowie dochodzę do wniosku że jedyne czego chcesz - to się pokłócić . Co przy prostym , wręcz sielankowym temacie ma wywołać burzę w szklance wody.
Napiszę do Ciebie PiterATS krótko , zgodnie z maksymą kudłatego "... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...", i to będzie ostatnia odpowiedź skierowana do Ciebie.

Masz może darek71 jakieś info czy na lufie są odciśnięte dłonie załogi .
Ponawiam pytanie: Dysponuje ktoś już fotosami , screenami arkuszy wycinanki MM 7-9/2016 ?

--

 
08-02-22 12:53  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie ma odcisków dłoni na lufie, wydanie wygląda mi na takie samo jak poprzednio, tylko kolor zielony ciemny i bardziej intensywny.

--
PZDR!!

 
08-02-22 13:14  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Dziękuję darek71 za informację.

Czyli bez spiny można przypuszczać na 99% że Redakcja MM odgrzała nam stęchłego kotleta.
Aż ślinka cieknie by zobaczyć na żywo egzemplarz nowego MM.
Zatem. Smacznego Panowie i Panie.

 
08-02-22 14:14  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

No tak , no tak. 1 godzinę 28 minut zajęło mi prześledzenie wszystkich odcinków serialu.Trzeba kilka spraw omówić i jeśli jestem(a nie jestem ) w błędzie to proszę o sprostowanie .W serialu brało udział kilku ,,aktorów'' o nazwie RUDY. Bez specjalnego wysiłku dopatrzyłem się trzech różnych numerów odlewu na wieży i jedną sztukę gdzie nie było numeru (mogło być więcej czołgów ale nie sprawdzałem).Jeśli T-54 to inny kadłub gdzie szofer wsiada od góry, inna wieża, inny układ kół od T-34 itd. , itp. to czegoś takiego nie zauważyłem (kolego prawdziwy999 , jak pisałem o pannie Honoratce to wspominałem jedynie o braku napisu RUDY i nie sugerowałem że to T-54).Czołg który wjeżdża do tunelu metra i nurkuje ma dodatkowy fartuch z przodu co trochę zmienia sylwetkę ale to dalej T-34.Zakończmy temat czołgu a jeśli kolega prawdziwy999 uważa inaczej to proszę o wskazanie odcinka , albo sceny z dowolnego odcinka jeśli numeru nie zna ,a gwarantuję .że szybko odnajdę. Jeszcze kilka ciekawostek które dostrzegłem.Różne wielkości i miejsca usytuowania numeru 102 i orzełka.Różne wersje napisu RUDY i miejsca umieszczenia psiej łapki(pierwsze malowanie łapki występuje pomiędzy i trochę na dole liter U i D. Nie zauważyłem natomiast momentu naniesienia odbicia dłoni na lufie i tu niespodzianka raz jest sześć , a innym razem siedem.Nie są to wpisy z Wikipedii czy innych dziwadeł tylko moje obserwacje.Z notatek które sporządziłem wynika również , że w scenie w której Gustlik maluje napis RUDY a załoganci nanoszą swe odciski dłoni , na lufie one już widnieją , cztery aby być dokładnym.Reasumując NIE MA jednego jedynego kanonicznego wzorca czołgu T-34 występującego w filmie . O książce się nie wypowiadam gdyż czytałem ją w roku 1972 a był to prezent na gwiazdkę i to było coś nie to co teraz.A ,zapomniałbym to że chyba w piątym odcinku były ślady dłoni na lufie to nie oznacza że były one w szóstym i następnych, co to to nie, to nie takie proste.

Post zmieniony (08-02-22 16:17)

 
08-02-22 15:56  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Panowie, jesteście niesamowici...... :-)
Pzdr

 
08-02-22 19:12  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

@Zeus "koła wytniemy nożyczkami brak krzyza po srodku choc wiem sa na to sposoby :) "

Zdaje się że zestaw kół różnej średnicy wydrukowany na folii z zaznaczonym środkiem robi robotę. No i koła będą pewnie okrągłe bo druk komputerowy...

 
08-02-22 19:23  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niech ktoś wrzuci w końcu scenę z T54... Chciałbym to zobaczyć...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
08-02-22 19:32  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
kari   

... jak nie ma odcisków dłoni na lufie to nie kupię :-(
-------------------------------------------------------------------------

 
08-02-22 20:51  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Uwaga znów będę przynudzał. Mucha -nie zobaczysz. Kari-musisz poczekać na inne wydanie.Tak sobie pomyślałem słuchając Dream Theater iż gdy serial powstawał T-54 i T-55 chyba podobne są ,były najnowocześniejszymi czołgami w LWP. Nie wyobrażam sobie aby minister Spychalski , póżniej Jaruzelski a w szczególności tow. Gomólłka zezwolili na ukazanie w filmie tego czołgu. Wtedy rozmiar onucy był tajemnicą. A wracając do T-34 ,kto zna Rzeszów to będzie wiedział . Jeszcze w 1986 może 1987 tanki te były na wyposażeniu jednostki wojskowej (ul. Jagiellońska obok boiska Zelmeru).Będąc wtedy w służbie czynnej były one wysyłane na pobliski poligon w Nowej Dębie, ale nie to jest ciekawe. Jako żołnierz służb technicznych miałem na stanie warsztat techniczny na aucie GAZ jakiś tam ,a na osłonie silnika wytłoczona cyrylicą nazwa fabryki im. Mołotowa.Jadąc jako pasażer tego auta minąwszy słynny pomnik pi..dy z wielkim bólem pokonaliśmy pierwszą przeszkodę jakim był wjazd na wiadukt nad torami- Korzeniowski by nas wyprzedził.Jakoś doczłapaliśmy ledwo zdążając na kolację

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024