FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-02-22 22:47  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
o.Szafa   

OK Ale co z modelem MM ? Czy ktoś już ma ? W empiku już jest. Czy to tylko reprint ?

 
07-02-22 22:51  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

W empiku na pewno widziałem na stronie , kolporter Ruchu milczy informacja z dziś tj. mam umowę że jak fizycznie jest to mi odkładają bo zbieram.
Tak więc jest ale nie ma . No chyba że już ktoś ma go w łapkach.

 
08-02-22 00:10  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

https://nto.pl/w-brzegu-krecili-sceny-do-filmu-czterej-pancerni-i-pies/ar/4067633

 
08-02-22 00:13  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kari w sklepie Panzer Hobby Art oferuję dwie kalki do pojazdów 1 i 2 AWP, znajdziesz tam numery taktyczne do wszystkich udokumentowanych modeli T34 i innych pojazdów gąsienicowych i kołowych. Możesz bazując na wydanym teraz teciaku zrobić dowolny konkretny pojazd z 1BP.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-02-22 09:31  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

prawdziwy999- tak jak mówisz prześledziłem klatka po klatce serial i porobiłem też zrzuty ekranu i sorki ale powiedz nam, gdzie widzisz tutaj T-54?

Scena z wjazdu do tunelu pod koniec odcinka 19:



Scena wyjazdu z tunelu na początku odcinka 20:



Przecież to nic innego jak zwykły Kaczor, czyli polski powojenny T-34/85 M2. Dlaczego akurat ten czołg? Bo widać tutaj założony częściowo osprzęt do brodzenia po dnie (min. zawory na rurach wydechowych, osłony siatek wentylacyjnych nad silnikiem czy też osłony z impregnowanego materiału na jarzmo armaty czy kadłubowego KM'u). Do tego dochodzi umiejscowiony obok standardowego reflektora, reflektor podczerwieni dla noktowizora TWN-1 obsługiwanego przez kierowcę mechanika.
Widać tu również modyfikacje dokonane przez ekipę filmową:
- uszczelnienie smarem/towotem wszelkich szczelin, właśnie z uwagi na niekompletny zestaw do brodzenia, o czym wspomniałem wyżej (zapewne chodziło filmowcom o to, żeby czołg choć trochę wyglądał jak wojenny T-34)
- dodana płyta, chyba blaszana, na przodzie, stanowiąca pewnie dodatkowy falochron

Błotników o których wspominałeś nie mogę jakoś tu znaleźć

Post zmieniony (08-02-22 09:44)

 
08-02-22 10:21  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Po pierwsze prześledzenie w tak krótkim czasie ponad 20 odcinków serii jest niemożliwe , ale tego to już Tobie nie będę tłumaczył. Bo chyba na zegarku to się znasz.
Po drugie w scenach , gdzie czołg brodzi w scenach plenerowych raz napis na boku jest raz nie ma - czemu ??? ano temu że boki wanny nad błotnikami w T-34 są wyższe niż te w T-54, dobry trop miał i ma kolega Rysio62.
Po wtóre w tej scenie którą nam przedstawiasz w berlińskim tunelu czołg wjechał przodem i wyjechał tyłem, po czym ponownie wjechał tyłem a wyjechał przodem. Pozostałą część sceny kręcono w studio na atrapie czy jak tam to się nazywa - ot taki trick filmowy.

Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to w miarę możliwości i swojej wiedzy , wyjaśnię je Tobie PiterATS abyś nie błądził po omacku i nie obrażał wypowiadających się na tym forum modelarzy.

Pozdrawiam

Post zmieniony (08-02-22 10:23)

 
08-02-22 10:39  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Pokazałem tylko tą scenę, o której sam mówiłeś w swoim wczorajszym poście z godziny 22:37. Jeśli masz jakieś inne dowody z innych fragmentów serialu to pokaż je nam, przecież nie będę tego robić za ciebie. Na ten moment tylko piszesz wywody i bełkot absolutnie w żaden sposób nie poparty ani jednym zdjęciem czy sceną z serialu.
Póki co wychodzi na to, że między innymi nie potrafisz odróżnić T-34 od T-54, a mimo to zabierasz głos. Typowe polskie podejście- nie znam się ale się wypowiem, żeby tylko siać ferment i trolować.

Ps. Jeśli dla Ciebie dyskusja z przedstawianiem merytorycznych faktów i twierdzeń jest obrażaniem innych, bo te twierdzenia są niezgodne z twoimi, to nie mam więcej pytań.

Proponuję więc cofnąć się teraz do wczorajszych wpisów bo to nie ja ani nikt inny, tylko Ty zacząłeś pluć kwasem z czterech liter po postach moich i Piterpanzera. Trochę więc ogłady i pokory, bo do tej pory poza biciem piany nie pokazałeś nam choćby jednego swojego modelu

Post zmieniony (08-02-22 10:41)

 
08-02-22 11:41  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W stosunku do wcześniejszego wydania model jest wydrukowany w kolorze ciemnozielonym.

--
PZDR!!

 
08-02-22 11:57  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A czy jest zapowiedź, co ukaże się w następnym numerze ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-02-22 12:20  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Pancernik Vittorio Venetto. Pewnie przerysowany poprzednie wydanie.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024