FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-02-22 18:18  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

prawdziwy999:
- W kwestii T-34/76 napisałem dokładnie to samo co Ty i Piterpanzer, gdzie tu widzisz więc że jest to bzdura? Chyba że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a jeśli tak jest to polecam powrót do szkoły.
- Czy ja wspomniałem coś o czołgu z muzeum? Nie, chyba że masz jakieś omamy.
A skoro już jesteśmy w tym temacie to precyzując w pierwszej serii serialu (odcinki 1-8, kręcone we Wrocławiu) używano makiety wnętrza czołgu. Dopiero w drugiej serii (odcinki 9-21, kręcone w Łodzi) do ujęć z wnętrza używano pociętego T-34 ze szkółki w Poznaniu.
I nie, ten czołg nie został potem zaspawany, tylko stoi do dziś jako eksponat w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu:

https://bi.im-g.pl/im/4a/12/18/z25242954V,Muzeum-Broni-Pancernej.jpg

To samo co ja pisze też wyżej Piterpanzer odnośnie mutacji T-34 i T-54 bo coś takiego po prostu nie istniało. A skoro twierdzisz że to jest obrażanie kogoś, no to sorki ale ja nie mam więcej pytań

Zresztą polecam poczytać taką książeczkę:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/77787/czterej-pancerni-i-pies-przewodnik-po-serialu-i-okolicach

... mam nadzieję że po jej lekturze twoje personalne ataki i zwyczajne trolowanie zakończą się. Bo najgorsze to powtarzać coś od kogoś, bo coś się gdzieś usłyszało dawno temu i potem pluć jadem na innych bez weryfikacji swoich teorii

 
07-02-22 18:59  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

"A skoro już jesteśmy w tym temacie to precyzując w pierwszej serii serialu (odcinki 1-8, kręcone we Wrocławiu) używano makiety wnętrza czołgu."
W pierwszych dwóch seriach serialu( tzn. pierwszej i drugiej) wnętrze czołgu kręcono w studio. Plenery były kręcone z użyciem prawdziwego czołgu T-34-85 znajdującego się na wyposażeniu jednostek.
"Pierwsza seria serialu powstała na podstawie książki Janusza Przymanowskiego wydanej pod tym samym tytułem, lecz przed ekranizacją mało znanej. Po emisji pierwszej serii w TV i ogromnej popularności osiągniętej przez serial, autor napisał dwa dalsze tomy powieści na początku lat 70. Następnie nakręcono dwie kolejne serie filmu oraz wydano komiks."
"Dopiero w drugiej serii (odcinki 9-21, kręcone w Łodzi) do ujęć z wnętrza używano pociętego T-34 ze szkółki w Poznaniu."
Co do tego sformułowania:
"Plenery
Większość scen została nakręcona na poligonie w Żaganiu (obecnie województwo lubuskie). To właśnie miasto „odgrywało” na planie rolę Lublina i Warszawy. Większość scen batalistycznych nakręcono na poligonie przy jednostce wojskowej Żagań-Las. Ponadto na poligonie Karliki w Żaganiu realizowano poszczególne sceny.
Wiele scen nakręcono również na poligonie w podpoznańskim Biedrusku; w odcinku „Most” wykorzystano pobliski most nad Wartą.
Dolny Śląsk (ogólnie)
Gorzupia Dolna, nad rzeką Bóbr kręcono sceny przeprawy wojsk na Bugu (odc. 2)
Olszyniec (odc. 2 i 8)
Rudawica, folwark – bitwa pod Studziankami (odc. 5)
Gdynia, Krynica Morska, Piaski (odc. 8)
Okolice Sztutowa (most zwodzony), były obóz koncentracyjny Stutthof (odc. 16 i 17)
Kotlina Kłodzka (filmowa Syberia), Twierdza Kłodzko, Kłodzko (odc. 21)
region łódzki: Tomaszów Mazowiecki, Inowłódz (odc. 9), Poświętne (odc. 10), Aleksandrów Łódzki, Spała (most w odc. 14).
Toruń - Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu (odc. 6) grający rolę mostu Kierbedzia w Warszawie ze względu na podobną konstrukcję.
Bydgoszcz – Kanał Bydgoski, planty nad Brdą, Śluza Okole oraz nieistniejąca śluza przy ul. Grottgera, Poczta Główna (odc. 15 i 16), Rybi Rynek, Brda-Młynówka i zejście do niej z ul. Świętej Trójcy (odc. 15 i 16), ul. Grodzka i Malczewskiego oraz most kolejowy na Brdzie. Ogółem w mieście (grającym w filmie rolę miasteczka Ritzen) nakręcono od 19.08.1968 do końca września 1968 4 odcinki (9, 14, 15 i 16).
Świecie nad Wisłą (kościół farny; scena spaceru Janka z Marusią)
Brzegi Wisły w okolicach Starogrodu nieopodal Chełmna (scena forsowania Odry)
Wrocław"

Widzisz tu gdzieś Łódź bo ja nie .

https://bi.im-g.pl/im/4a/12/18/z25242954V,Muzeum-Broni-Pancernej.jpg co do Twojej fotografii to ode mnie tyle:
"Na początku serii wnętrza „Rudego” kręcono w studiu. Dopiero później w kadłubie jednego z T-34 wycięto otwory pozwalające na kręcenie scen wewnątrz prawdziwego czołgu. Po zakończeniu zdjęć oddano go do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu."
i jeszcze żeby nie było wątpliwości :
"Ekipa filmowa nie woziła ze sobą jednego czołgu, za każdym razem wypożyczała maszynę z jednostki, która znajdowała się niedaleko planu filmowego. W serialu uczestniczyło zatem 20 czołgów z numerem 102. Jedyny zachowany do dziś, który na pewno brał udział w serialu, jest eksponatem muzeum w Poznaniu. To w tym czołgu nakręcono wszystkie pancerne wnętrza drugiej i trzeciej serii filmu."
To Wy rzeście wypisywali o tym że piszę o wierutnych bzdurach, polecam więc reportaż o kręceniu odcinków w Sztutowie jak i dokument Andrzej Słodkowski, My czterej pancerni, 2009, oraz serię artykułów z Militaria HISTORIA a także Odkrywcy .

Zanim więc oplujesz mnie po raz kolejny swoimi pseudomądrościami poinformuję Ciebie iż powyżej przedstawione wyboldowane przeze mnie cytaty i informacje pochodzącą z książki:"Czterej pancerni i pies. Przewodnik po serialu i okolicach", Pana Marka Łazarza , ISBN:
83-921900-0-9
Jak znajdę ten artykuł odnośnie czołgu który niedawno zaspawano i wstawiono do muzeum to również go zamieszczę abyś nie siał deprawacji i zamętu wśród fanów serialu.

Tak na marginesie to mi wisi czy przerabiano T-34-85 , czy też T-34-85M1 a może T-34-85M2 , faktem jest że błotniki w dalszych częściach serialu mają się nijak do wersji z T-34 jakiejkolwiek a są bliźniacze do T-54 , wyjaśnisz mi tę zagadkę czy nie ???

Interesuje mnie i nie tylko mnie - jedno aby MM-owski T-34 był tym serialowym , zresztą nie tylko mnie to interesuje i frapuje.

Kończąc już jak będę chciał sobie skleić T-34 zgodny z prawdą historyczną i resztą prawd objawionych, to mam tyle innych naprawdę świetnych wydawnictw iż nie muszę korzystać z Małego Modelarza 7-9/2016.

Post zmieniony (07-02-22 19:01)

 
07-02-22 19:43  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ale sobie chłopaki temat do spiny znaleźliście... :))

Ja, po STS Lwów, jeszcze obserwuję u siebie objawy PTSD...
Trochę czasu musi upłynąć zanim w ogóle spojrzę na jakiegokolwiek MM'a :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
07-02-22 19:51  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

"Prawdziwego" Rudego z armata 76 wydał GPM. Mnie ciągle kusi żeby skleić je i ustawić obok siebie.
Pozdrawiam

--

 
07-02-22 19:56  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To ten ?

A w zestawie jest też Szarik ? :-)

 
07-02-22 20:18  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No zrobiło się ciekawie xD
Piterpanzer- można dodasz coś od siebie i sprostujesz informacje bo mi już nie chce się tutaj spinać, a przynajmniej w pojedynkę ciężko się obronić przed świętymi argumentami kolegi wszechwiedzącego :D
Błotniki z T-54... pokaż kadr z serialu że takie coś było xD

 
07-02-22 20:30  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Prawdziwy99 wyluzuj, bo ci żyłka strzeli.
Bzdurą jest twoje twierdzenie o tym, że Rudy z filmu to kompilacja T-34 na podwoziu T-54.
Reszta, o której piszesz generalnie żadną nowością nie jest. Zdjęcie makiety której używano do kręcenia scen wewnątrz wozu także jest, nawet w okopie. O tym gdzie, kiedy i jakie sceny kręcono także wiadomo na funpagach serialu.

Nieprawdą jest to co napisałeś, że cokolwiek zaspawano w pojeździe używanym do szkolenia w Oficerskiej Szkole Wojsk Pancernych im. hetmana Stefana Czarnieckiego, następnie WSOWPanc, późniejszej CSWL, a obecnie MBP w Poznaniu. Pojazd jest, można go zobaczyć na wielu współczesnych i historycznych zdjęciach i tak przygotowany do nauki został jeszcze przed rozpoczęciem kręcenia serialu.
Na stanie MBP znajduje się obecnie odnowiony bumarowski T34-85 pozyskany z Polski i czeka na mnie, żebym na nim wymalował serialowe oznaczenia.
Chętnie także zobaczę zdjęcia Rudego z błotnikami T54 o których wspominasz. To będzie nowość.
Jeśli już poruszyliśmy temat używanych pojazdów, to do filmu użyto obecnych w służbie pojazdów polskiej, bumarowskiej produkcji, ale i wozów wojennej produkcji z zakładu 183. Szkoda czasu na jałowe dyskusje, wystarczy oprzeć się na zdjęciach.

--

Post zmieniony (07-02-22 20:42)

 
07-02-22 20:37  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Pax między chrześcijany jak ponoć mawiał Konrad von Jungingen. MM od lat wzbudza chyba największą dyskusję na forach modelarskich.Kolego ,,prawdziwy9999'' film kręcono również w atelier i potrzebna do tego była również Łódż.Bezsensowna dyskusja o prawdach historycznych i objawionych. Serial ten jak wiele innych jest czystą fikcją i nie szukajcie zgodności z historią bo w Wiedżminie też jej nie znajdziecie.Wykorzystano to co było i koniec, widzieliście tzw Pantery i Tygrysy. A teraz do ortodoksyjnych poszukiwaczy - w odcinku jak Panna Honoratka wsiada od zada na czołg widać dokładnie jego bok na którym jest napis RUDY bez łapek. Akurat oglądam serial ten w wersji z komentarzem aktorów i był to chyba 18 odcinek.

 
07-02-22 22:37  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Sceny w których "T-34" pokonuje bród o własnych siłach w zanurzeniu, wjeżdża T-34, po brodzie w zanurzeniu T-54 a wyjeżdża T-34 i tak w kółko Macieju. Reszta to masz rację jedyny pokrojony czołg T-34 - wnętrza , chociaż co do 8 odcinka to mam pewność że to studyjna atrapa ze studia filmowego we Wrocławiu. Czy i w jakim stopniu zaangażowane było studio filmowe z Łodzi tego nie wiem.
Nie ma co się spinać, tylko trzeba śledzić jak Rysio62 klatka po klatce odcinki serialu. Wtedy wszystko widać.
Swoją drogą to i na lufie raz łapki załogi są a raz ich nie ma.
Coś czuję że aby złożyć swojego Rudego , będę musiał schlastać i poprzerabiać wycinankę a tego nie lubię.

 
07-02-22 22:45  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
kari   

... czy w naszej armii nie używano czołgów T-34 z innymi numerami taktycznymi?!
... nie mam nic przeciw wydawaniu popularnego "teciaka", ale nr 102 z nazwą własną
"rudy" wywołuje we mnie ... sami sobie dopowiedzcie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024