FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-02-22 21:33  [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Dzisiaj przedstawiam mój najnowszy model, skończony jeszcze w zeszłym roku 2021, zresztą zdążył już zadebiutować na konkursie w Gołębiu.
Dobrze znany Panzer I Ausf. A z Orlika, model z pełnym wnętrzem i takim go zbudowałem.
Utrudniłem sobie życie i postanowiłem go pomalować. Dołożyłem kilka detali z blaszki fototrawionej, gaśnica żywiczna (wszystko dostępne u Piterpanzera). Kalki na zamówienie u Mr. Decals, polecam! Gąsiennice to zmodyfikowane laserki, oryginalnie są strasznie płaskie.
Podstawka oczywiście od podstaw, karton, korzenie, kora drzewna, kilka gotowych kępek trawy.
Figurki pożyczone do zdjęć od Beaty :)
Zapraszam do oglądania!
























Post zmieniony (06-02-22 23:39)

 
06-02-22 21:43  Odp: [G] Kain Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Majstersztyk, nic tylko gratulować pięknego modelu:))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
07-02-22 11:58  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajnie, że możemy poooglądać kolejne Twoje dzieło Jacku:-)
Gratuluje ukończenia, bo model naprawdę zacny:-)

Mam jednak mały problem, bo najbardziej podoba mi się podstawka (winietka) :-)
Otarcia i odpryski ogólnie fajne i trudne w wykonaniu, ale nie wszystkie mi się podobają. Jakoś za mało ich (jak dla mnie) na kantach elementów, za dużo na płaskich powierzchcniach. Ale to kwestia gustu, z którym się nie dyskutuje:-)
Nie wiem dokładnie, jaki kolor ma gotowy model, bo zdjęćia są w różnych barwach - na większości model jest ciemno-żółty, na kilku bardziej stonowany, lepszy. Jakich farb użyłeś?

Na zbliżeniach widocznych jest dużo jakiś drobinek, farfocli - nie wiem, czy to zamierzony efekt, czy niechciane pozostałości po pędzlu. Bo chyba pędzlem jest ten model malowany? Jeśli użyłeś aerografu, to mnie oświeć, ale nie wygląda mi to na aero. Wiadomo, że tryb makro w aparacie wyolbrzymia pewne sprawy, ale komentuję, to co widzę. Chociaż może to zamierzony efekt piasku, a ja jestem tępy?:->

Wnętrze, wnętrze... super, że zrobiłęś, ale co z tego wnętrza jest widoczne? To zawsze kupa roboty, a praktycznie niezauważalna, bo zakryta przez blachy poszycia. Dla mnie szkoda jednak czasu. Gdybyś jeszcze relacjonował budowę, to można by pocmokać. A tak pozostaje niedosyt.

Twoje zabiegi uplastycznienia gąsienic spełniły swoje zadania tylko połowicznie. Wyglądają lepiej, ale generalnie są bardzo słabe - mówię oczywiście o produkcie, chociaż lewa przednia gąsienica na kole napędowym jest jakaś krzywa). Wyglądają jak wyciosane z drewna. To już chyba lepiej byłoby założyć gąsienice żywiczne, aczkolwiek koszt modelu wzrósł by 3-krotnie:-)

To nie jest tak, że marudzę, ale oglądając Twoje poprzednie modele, wydaje mi się, że bywały lepsze - choćby stalingardzki T-34.

Chętnie zatem obejrzę go na żywo, bo pewnie wiele z tych moich uwag może nie mieć sensu w przypadku oglądania swoimi starczymi gałami:-) Także chętnie odszczekam moje uwagi, jeśli są bzdurne:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-02-22 18:31  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dla mnie bomba! Aż mi się pić zachciało... :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-02-22 20:29  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania tanka i pomysłu na podstawkę, a Beacie figurek.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-02-22 20:36  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tej, Stugu, chyba ci się wyngiel do oczu naprószył.
On jest pięknie pomalowany, poszturchany i poobcierany jest, a potem kurz i piach pustyni na nim jest.
Buduj lepiej stuga, bo na relacji update czekam ;-)
P.S. i jeszce q.. powiedz, że ci się laleczki nie podobają, to w ryj.

--

Post zmieniony (08-02-22 00:17)

 
07-02-22 21:12  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bardzo ładnie sklejony i poddany erozji model :), wszystko z umiarem jak trzeba. A konstrukcja na każdym kroku wymagająca. Choć ...chyba najbardziej oddawałby wkład włożony w budowę -w standardzie. Wielokrotnie przeglądałem tę wycinankę w internecie, kusi mnie do dziś, i bebechów jest tam sporo. Tutaj trochę to znika (a szkoda) bo wzrok bardziej skupia się na tych, co by nie mówić fantastycznych, obdrapaniach. Ale to taka luźna refleksja kogoś kto modeli raczej nie maluje i i tak do tego poziomu nigdy nie dojdzie... ;) Na żywo też to pewnie inaczej wygląda i może być to kwestią oświetlenia.
Przy okazji pytanie JaCkyLa i innych posiadających w zbiorach wycinankę. Jak w rzeczywistości wygląda kolorystyka tego wydania? Bo po skanach, które np. można obejrzeć na stronie mojehobby, wydaje się nadal "kanarkowy" ten kolor, a wtedy w standardzie mimo wszystko średnio to może wyglądać.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
07-02-22 21:23  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Guciu - kolor nie jest kanarkowy - raczej bliżej mu do sraczkowatego, a może bardzo soczyście żółot-pomarańczowego. Kiedyś ktoś to określał mianem "kolor gliniasty". Wygląda nie najlepiej - porównując go choćby do modeli z Model-Hobby, opartych na tym samym opracowaniu. Rzadko się zdarza by ten kolor był dobrze oddany. W Orliku nie jest i rozumiem Jacka, że zdecydował się na malowanie - chociaż w jego przypadku to już norma:-)

Laleczki są ok, aczkolwiek mnie figurki mało ruszają, bo to trudny temat jest:-) Zastanawiam się tylko, gdzie zniknął ten zamaskowany mistrz drugiego planu:-) Spadł ze skarpy?;-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-02-22 21:44  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki StuG! ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-02-22 00:22  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

"Laleczki są ok, aczkolwiek mnie figurki mało ruszają, bo to trudny temat jest:-) Zastanawiam się tylko, gdzie zniknął ten zamaskowany mistrz drugiego planu:-) Spadł ze skarpy?;-) "
Oj Stugu, jest gdzieś, ...lecz nie wiadomo gdzie....

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024