FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-02-22 23:26  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Ja tam się cieszę i właściwie to nurtuje mnie jedno - czy w końcu jak ktoś na tym forum wspominał w końcu na lufie będą/są odciśnięte ręce załogi ?
Z racji że nie mam na tą chwilę możliwości pokazania , ani okładki ani zwartości - bo czekam na własne egzemplarze. Tak z sentymentu i zgodnie z tematem, takie nasuwające się foto książeczki Przymanowskiego:


Post zmieniony (06-02-22 23:37)

 
07-02-22 09:34  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

To jest szóste wydanie czołgu o nazwie ,,Rudy" , model wydany w 1975 to jest T-34\85. Dla przypomnienia modele z lat 1967 i 1968 są wersjami z działem 76 mm.

 
07-02-22 09:38  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Prawdziwy999- ja bym najpierw skupił się na tym czy poprawnie odtworzony jest napis RUDY z odciskami. Ukazało się już trochę wersji i edycji modelu Rudego w skali 1/25 i jak do tej pory absolutnie żaden z nich nie miał poprawnie odtworzonego napisu. Albo dłonie były odciśnięte w złych miejscach i brakowało łapy psa (stare modele Pana Wasiaka) albo cały napis był całkowicie źle umieszczony na kadłubie (model Pana Mistewicza). Bardzo to dziwne, bo przecież lepszej dokumentacji, jak proces malowania napisu przez załogę, w 5-tym odcinku serialu, nie można sobie wyobrazić.

 
07-02-22 10:52  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie bardziej w tym wszystkim zastanawia upór w robieniu "Rudego" skoro, to były chyba 3 różne czołgi i to powojennej produkcji. Z tego co pamiętam (chyba nawet na forum była dyskusja):
- różne są koła jezdne
- inny jest kształt wieży
- coś chyba jeszcze było z tyłem pojazdu.

Do tego dochodzi ciągły brak odcisków na lufie (która później przecież została obcięta).

A co do samego modelu, to zastanawia mnie, czemu gąsienice są paskami, a w modelu z '96 były ogniwa.

 
07-02-22 10:54  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Już wydanie z 67 i póżniejsze miało ogniwa.

 
07-02-22 11:56  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

PiterATS - napis na kadłubie i odcisk rąk to jedno - chyba najbliżej prawdy jeśli o to chodzi było wydanie z 1967 i z 1996 roku.
W żadnym z wydań nie widziałem odcisków rąk na lufie.
Broda Geodety - może dlatego że ten Rudy z filmu to kompilacja T-34 na podwoziu T-54 , aczkolwiek spotkałem się z bardziej naukową dysputą na ten temat.

Post zmieniony (07-02-22 11:58)

 
07-02-22 12:19  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Prawdziwy999- w serialu nie grały żadne kompilacje T-34 na podwoziu T-54. Coś takiego nie istniało. W serialu wykorzystano to co było pod ręką, czyli generalnie T-34-85 polskiej powojennej produkcji.
Ogólnie, żeby wszystko było zgodne z realiami historycznymi w powieści, to pierwszą wersją Rudego powinien być T-34 z armatą 76mm. Niestety nie wiadomo czy był to czołg z płaską wieżą czy też z późniejszą sześciograniastą- nie zostało to sprecyzowane na łamach książki. Dopiero potem załoga dostała nowy czołg (ze składek w Gdańsku) z armatą 85mm. A ponieważ w czasie kręcenia serialu nie było już sprawnego i dostępnego od ręki T-34-76, wykorzystano T-34-85
Natomiast co do detali typu jaki typ wieży, jaki typ kół, jaki typ kadłuba itp to są to rozważania czysto teoretyczne i interpretacji jest tak wiele, jak wielu jest miłośników serialu czy modelarzy robiących Rudego

 
07-02-22 12:40  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piter ATS, skoro załoga otrzymała wóz w Sielcach nad Oką to musiał to być T34-76 z zakładu 112 (wiem, kilka zdjęć wieży STZ też na zdjęciach się znajdzie). Tylko takie wozy widoczne są na filmie z defilady po przysiędze. Sześciokątne wieże to już późniejsze dostawy, pierwsze chyba trafiły do
2- giego Pułku.
W czasach gry film kręcono były jeszcze sprawne wczesne wozy, było ich na tyle mało, że wożenie się z takim rekwizytem na plan filmowy było problemem, dlatego postanowiono skorzystać z powszechnie dostępnego, będącego na wyposażeniu jednostek T34-85.

A ta "komplilacja T34 na podwoziu t54 " o której wspomina Prawdziwy999 to bzdura o jakiej nie słyszałem jeszcze.
Fakt, że można spotkać w Bułgarii podwozie T34 z wieżą T62 lub T34 z kołami i gąsienicami od T54, ale to raczej warsztatowe hybrydy niż zasada.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-02-22 13:54  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jak ma ktoś zdjęcia arkuszy to chętnie zobaczę.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
07-02-22 16:33  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

PiterATS / Piterpanzer za chwilę objaśnisz mi że i to stwierdzenie to wierutna bzdura:
"Czterej pancerni na początku swych wojennych przygód wojują na czołgu T-34/76, uzbrojonym w armatę kaliber 76,2 mm. Nie jest to istotna informacja dla laików. Istotne jest co innego. Filmowy „Rudy”, to czołg uzbrojony w inną armatę i wyposażony w wieżę o zauważalnie innym wyglądzie. Ten czołg „udaje” zarówno „siedemdziesiątkę szóstkę”, jak i – już w końcowych odcinkach, odgrywa „swoją” rolę, czyli czołgu T-34/85. ".
Szkoda tylko że ta wypowiedź nie jest moją a kogoś kto się na tym zna. Wierutną bzdurą jest to że czołg który grał w "czterech Pancernych" był wyciągnięty z muzeum. Otóż nie, należał on do jednostki szkoleniowej i miał wycięte w kadłubie i wieży otwory
- po pierwsze dla operatora kamery; oświetleniowca , etc.
- a po wtóre już znajdując się w szkółce dla pancerniaków służył szkoleniowcom do zaglądania w głąb maszyny - po co tego nie wiem ale tą informację potwierdzali zarówno sami filmowcy jaki i fakt że: "Dopiero całe dekady po nakręceniu serialu , i wysłużeniu się tej maszyny w jednostkach szkoleniowych całość zaspawano odmalowano i postawiono w muzeum."
To co napisałem też nazwiesz wierutną bzdurą , czy obrazisz osoby zajmujące się historią wojskowości i bronią pancerną ???

Post zmieniony (07-02-22 17:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024