FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-02-22 11:31  [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Dzień Dobry , I po raz kolejny przepraszam , że dopiero teraz ta galeria jest zamieszczana , ale życie , praca ....
Celem tej galerii jest upamiętnienie pamięci naszego Kolegi Janka który kilka miesięcy temu nieoczekiwanie i nagle odszedł od nas.
Porządkując jego domowy warsztat , natknęliśmy się na pudełko z gotowymi już gąsienicami z pojedynczych ogniwek . Janek jak niewielu z nas był mistrzem w ich wykonywaniu . Ręczna , żmudna robota , ale Jankowi wychodziły małe dzieła sztuki .



Postanowiłem wykonać jeden z Jankowych modeli w 2D które miał w swojej kolekcji . Możliwe , że docelowo te gąsienice miały trafić właśnie na ten model . Nie wiem , i dlatego też nie będę spekulował i pisało o samym projekcie ani wydaniu . Do budowy tego modelu użyłem wszelkie możliwe materiały jakie znalazłem w Jankowych szufladach . Nity, nakrętki , farbki , tekturę , narzędzia , nawet podkładka do klejenia i tą mini okładką wydania , które były wizytówką Jankowych prezentacji modeli . Zdjęcie Janka które widzicie też zostało odnalezione w modelach niesklejonych które przeglądałem podczas katalogowania . Jedynie czego nie zrobiłem to po swojemu model wykonałem w tzw. standardzie . Janek na pewno by go pomalował , przybrudził , czy nawet pododawał co nieco w szczegółach czy zgodności historycznej . Mam nadzieję , że jednak i tak pomimo , że to co zrobiłem z jego modelem i gąsienicami , spodobało by mu się .
Mam zamiar w Przeciszowie , tam gdzie po raz ostatni widzieliśmy się wszyscy z Jankiem , zaprezentować tak ten model , ze zdjęciem Janka patrzącym na to co zrobiłem z jego ciężką i piękną pracą . Mam nadzieje , że się nie gniewa , chociaż podczas klejenia miałem fajne wrażenie , że jest obok i popiera każdy krok budowy :).



Chciałbym też serdecznie podziękować Naszemu Koledze Kołodziejowi, który jak zwykle zastąpił mnie za okiem aparatu i wykonał wspaniałą prace tworząc tą Galerie. Dziękuję Robercik również za pomoc i prace porządkowe przy Jankowym warsztacie . To nie było łatwe dla nas obu , tym bardziej dziękuję za wsparcie i że byłeś tam ze mną .



Pozdrawiam .

--

Post zmieniony (05-02-22 11:31)

 
05-02-22 11:55  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

I piękne i smutne.
Szacunek, bo Janek byłby dumny.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
05-02-22 18:27  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
greg   

Szacun dla Ciebie Partyzant za hołd oddany Koledze.
Aż się łezka w oku kreci, patrząc na ten piękny gest ze zdjęciem spoglądającego Janka.

 
07-02-22 12:00  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękna inicjatywa i chwyta za serce.
Udało się zrobić jednorazową hybrydę Panzer I z radzieckimi gąsienicami, bo to raczej nie są kapcie niemieckie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-02-22 18:10  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

No **** i Grześ masz rację , Ja z niewielką wiedzą i jeszcze przez kilka innych osób zostałem upewniony , że to do Panzera I lub II gąsienice Tym bardziej że porównywałem z paskami z wycinanki i mi pasowały . Nadal myślę że to niemieckie są kapcie , Może Panzer II D?
Grześ powiedz mi do czego są te drugie bo pasowały mi do Noshorna zanim znowu powstanie hybryda
Noo Janek to ma teraz ze mnie polewkę :)

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
07-02-22 19:48  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Paweł - jeśli Janek ma teraz polewkę to na pewno wyjdzie mu to na dobre - wszak był zawsze wesoły:-)

Gąsienice do Panzer I wyglądają tak:





Te, które założyłes to na pewno gąsienice radzieckie. Wyglądają jakby były z T-70/T-80/Su-76, acz te trapezy po bokach musiałyby chyba być jeszcze wycięte.

Nie widziałem pełnych. Ale oczywiście mogę się mylić, może to zupełnie z innego modelu - jednak pewne cechy wskazują na gąski "sdiełano w CCCP":-)
Ten model jest bardzo słaby i nie ma co się sugerować zawartymi w opracowaniu gąsienicami.


Zdaje mi się, że prawdopodobnie są to kapcie do Su-76 z WAKu - wskazuje na to arkusz z ogniwami, gdzie te trapezy są zamalowane:


Natomiast te drugie - pięknie wykonane gąsienice - wyglądają mi na te do Panzer II Ausf. D z WAKu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-02-22 20:40  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Te drugie gąsienice to wczesne pz III, stug lub wczesny pz IV, a wnioskuje po tym, że nie mają na zewnątrz oczek.
Miałem podobnie jak Grześ chwile zadumy jak zobaczyłem te gąsienice, bo pierwszą myślą był SU76M.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-02-22 21:18  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Faktycznie te drugie gąski to chyba coś większego niż Pzkpfw II Ausf. D - tak jak mówi Piter.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-02-22 21:01  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

No i się wyjaśniło , a wystarczyło się z Wami skontaktować , ech
Czyli te drugie śmiało mogę zastosować w Noshornie ? bo mam z Jankowej kolekcji model i takowy czyn miałem zamiar popełnić :)

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
09-02-22 09:59  Odp: [G] PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Partyzant, nie nie możesz tamtych gąsienic poprawnie zastosować w nashornie. Późne pojazdy używały gąsienic, które miały takie charakterystyczne oczko, te mają "żeberko", czyli są do wczesnych pojazdów.
Do nashorna użyj tych , najlepsze lasery i rozmiarowo prawidłowe.
Mają też odmianę późną z późnym grutnozaczepem
te gąsienice, które pokazujesz pasują do stuga A lub wczesnych Pz III i PZ IV.
Do Nashorna możesz użyć także pracujących gąsienic z Draf lub moich żywicznych. Wersja zimowa może byc na ostkettenach lub winterkettenach.

Gąsienice, które masz mogą pasować do pz IV ausf. D z GPM lub Pz III G także z GPM jak i wspominanego już Stug ausf A też z GPM.



tu na zdjęciu wersja B, ale dla Ciebie to bez różnicy, gdy mówimy o gąsienicy.

--

Post zmieniony (10-02-22 02:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024