FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
23-01-22 23:53  [G] ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Słowo się rzekło. Model po dwóch latach skończony (brak jeszcze tylko tabliczki z nazwą). Założenia na samym początku budowy były inne ale w jej trakcie moje plany zaczęły mocno ewoluować. Z racji tego iż w tak zwanym międzyczasie wyszły bardzo dobre plany w Modelarstwie Okrętowym autorstwa Pana Jana Schmidta, postanowiłem zaszaleć. W tym samym czasie udało mi się uwolnić od grania w World of Warships i kupić swoją pierwszą drukarkę 3D. W związku z tym model stał się jednym wielkim eksperymentem. Postanowiłem przypomnieć sobie jak się lakieruje aerografem a także po raz pierwszy w życiu zrobiłem na modelu lekkie ślady użytkowania oraz wpływu warunków atmosferycznych na okręt. Natomiast druk 3D to był totalny żywioł, szczerze i bez bicia na "Piorunie" uczyłem się wszystkiego. Model ma ogromnie wiele błędów, merytorycznych i technicznych. Natomiast nie chciałem poprawiać go w nieskończoność i postanowiłem zamknąć etap budowy a doświadczenie na nim zdobyte wykorzystać w następnych modelach. Swoją drogą jest to mój powrót do modelarstwa po jakichś 20 latach, więc chyba nie jest aż tak źle.
Jeszcze raz proszę wybaczcie, że pozwalam sobie wrzucać na forum modeli kartonowych taką hybrydę. Jak pisałem wcześniej, gdy zaczynałem model plany były takie aby zrobić go klasycznie całego w kartonie, plus niewielkie dodatki jak toczone lufy i fototrawione blaszki. Natomiast po tym jak się rozwinąłem w 3D, nie chciałem aby to była kolejna nieskończona relacja dlatego postanowiłem ją ciągnąć do końca.

Miałem ambicję aby zrobić zdjęcia jakimś porządnym aparatem, niestety nie dorobiłem się takowego. Tak więc zdjęcia są z komórki, natomiast starałem się z nich wyciągnąć ile się da. Pozostaje mi tylko zaprosić do oglądania zdjęć.



























































Post zmieniony (12-02-22 02:32)

 
24-01-22 01:42  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Brawo,bardzo ładny,to najlepszy model Pioruna jaki widziałem. Gratuluję

 
24-01-22 07:28  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Świetna robota. Dbałość o szczegóły i mnóstwo detali! Gratuluję!

--
Pozdrawiam!

 
24-01-22 08:28  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Wejście Smoka nie powrót do modelarstwa.
Moje pytanka z czego robisz olinowanie w tym relingi, jak i czym malujesz. Skąd pozyskałeś słupki relingów?

...

Czy farby Tamiya dadzą tak samo dobry efekt przy malowaniu drutów metalowych

Post zmieniony (24-01-22 12:12)

 
24-01-22 08:36  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

radomir - słupki mam z GPMu, a linki robiłem z gumonitki MIGa. Jest z nimi natomiast spory problem bo po pomalowaniu tracą swoje właściwości samonapinania się i trzeba bardzo uważać, żeby ich nie trącić jak już są pomalowane. Maluję standardowo pędzelkiem farbkami Tamiya. Oczywiście pędzelkiem samo olinowanie, generalnie model aerografem

 
24-01-22 09:08  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, ogrom pracy pięknie się prezentuje ,gratuluję, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-01-22 11:54  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Pięknie wykonany model.
Ogromne gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
24-01-22 14:36  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania. Nic tylko podziwiać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-01-22 19:52  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki Panowie za dobre przyjęcie, to dla mnie dużo znaczy.
Stanisław - najlepiej sklejony model Pioruna całkowicie w kartonie i standardzie był kiedyś tutaj na forum i to był model Mavericka, niestety przez zamieszanie z różnymi fotosikami nie jest już dostępny do zobaczenia. Na szczęście mam te zdjęcia na kompie i bardzo mocno mnie to wykonanie inspirowało. Mój to już jak to lubię mówić hybryda a nie w pełni kartonowy model, mimo wszystko jestem z niego zadowolony.

 
24-01-22 19:55  Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super ! Suchy dok i kilbloki. Wykonanie rewelacyjne !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024