FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
30-11-21 21:24  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
Teledzin   

Szczęść Boże!
A co to za gotowy japoniec w tle szkieletu Amatsukaze?
Pozdrawiam!!!

--
Sklejam, bo lubię...

 
07-12-21 23:44  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam, szczęść Boże
WOW ale się zacne grono widzów zebrało ,teraz to dopiero mi się rynce bydą trząść :)
Sławek na pewnym etapie życia i poznania nie da się bez Boga funkcjonować, jak to kiedyś ludzie mówili '' bez Boga ani do proga ''
Radek Yamato już od pół roku skończony, ale jakoś nie mam weny żeby zrobić kilka fotek galerii ,co do Californii to niewiele w tym roku zrobiłem ,tak że na razie sobie czeka, obecnie wróciłem do można tak powiedzieć prehistorycznego modelu to jest Kagi głównie na nim koncentruję resztki sił
Amatsukaze jest takim modelem odpoczynkowym
Teledzin gotowy japoniec w tle to Shimakaze z Model Hobby który ukończyłem w tym samym czasie co Yamato

Wracając do Amatsukaze burty i poszycie dna gotowe, nie zastosowałem żadnego podposzycia ani żadnych wzmocnień jedynie cienki pasek kalki na
linii styku burta - poszycie dna
Pokład tylny podkleiłem tekturą 1 mm zamiast 0,5 według instrukcji (co wydawało mi się niedorzeczne żeby pokład górny\główny był taki cienki) co oczywiście poskutkowało potem brakiem dobrego minimetra na oklejkach poszycia dennego, oklejki ciąłem wzdłuż na dole i uzupełniłem na kilu wąskim paskiem

Dziękuję , pozdrawiam serdecznie i do następnego

 
22-01-22 17:57  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam,szczęść Boże


Pozdrawiam

 
25-04-22 00:50  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam, szczęść Boże

I tu coś też dzióbnąłem co nieco
Pozdrawiam

--

 
25-04-22 13:07  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, piękna robota, na pasek bez podposzyci ,jakiego kleju używasz ? pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-04-22 20:01  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Marek cieszę się że się podoba ,używam butaprenu ,smaruję obie strony dwa razy, drugi raz po przeschnięciu
Pozdrawiam

 
09-10-22 15:32  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Szczęść Boże ,witam
Z góry przepraszam za marną jakość relacji a także zdjęć , długie przerwy w prowadzeniu relacji widzę skutkują wyjściem z wprawy głównie w zdjęciach, ale postanowiłem sobie w tej kwestii się poprawić :)


Pozdrawiam serdecznie

 
09-10-22 16:38  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to najtrudniejsze druty masz z głowy.
Co jak co ale raster na modelach Pana Halińskiego jest wręcz seksowny. Nie ma drugiego takiego.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
09-10-22 19:17  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Jak widzę te japońce, to przed oczami mam scenę w stoczni cesarskiej

Majster: Panie projektant - po cholerę robić taki skomplikowany kształt? Nie da się prościej?
Projektant: Da się, ale pomyśl, jak będą modelarze klęli za 50-70 lat...
Majster: A to spoko. Robimy jak jest !

:D :D :D

--

Post zmieniony (09-10-22 19:18)

 
09-10-22 20:16  Odp: [R] Japoński niszczyciel AMATSUKAZE 1:200 Kartonowy Arsenał
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Fajnie i dokładnie kleisz. tylko te druty na działach za bardzo odstają. powinny odstawać na max 1mm od ścian. polecam zrobienie sobie podkładki z tekturki 1mm, opieranie na niej cążków i przycinanie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024