FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-01-22 21:27  [R/G] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czas na kolejny model, czyli Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 wydany przez MODELIK.



Model ten wybrałem bardziej z sentymentu niż z powodu jego ,,urody" ;) Jak już pisałem w relacji z budowy Stara 25 dziadek działał od młodych lat w OSP Wągrowiec (ten w elipsie na zdjęciu z 1923 roku połączonym ze zdjęciem zniszczonego trochę sztandaru OSP przez przechowywanie w czasie II WŚ)



Opowiadał mi, że pierwszym powojennym samochodem jak dostali był zdobyczny Krupp, którego sami przerabiali na pożarniczy. Ładnych kilka lat szukałem jakiegoś zdjęcia tego samochodu, aż trafiłem na niedawno wydaną książkę ,,Tradycje wągrowieckiego pożarnictwa" gdzie zamieszczone było zdjęcie Kruppa !



Mając już wzór przynajmniej z jednej strony, mogłem przystąpić do przeróbki wycinanki. I tak na początek poszły koła, które trochę przerobiłem i dodałem bieżnik wycinany laserowo.







--

Post zmieniony (07-02-23 06:13)

 
17-01-22 21:43  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Też mi chodzi po głowie polski Krupp na bazie tego modelu, ale ten przedwojenny, z prób wojskowych i później z 10 BK. Nawet wyciąłem dwa elementy ramy.

--
http://messer.cba.pl

 
17-01-22 21:48  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ciekawy projekt. Chętnie popatrzę :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
17-01-22 22:00  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
Wojciech Cięciwa   

Z chęcią popatrzę.
A przy okazji @messer - to nie był Krupp, znaczy się to wedle mojej najświeższej wiedzy to podwozie Krupp-a ale karosowane gdzieś na Węgrzech.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
17-01-22 22:20  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
prawdziwy999     

a nie przypadkiem w zakładach Skody , bo zdaje się że oni wchodzili w takie dziwne mariaże ?

 
18-01-22 09:43  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
Wojciech Cięciwa   

Tu masz kilka zdjęć polskiego kruppa ..
https://forum.odkrywca.pl/topic/754163-10-brygada-kawalerii-zmotoryzowanej/page/10/#comments

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-01-22 17:18  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Trochę podziałałem z podwoziem.





Okazało się, że nie tylko w Wągrowcu Krupp ,,robił" za sikawkę ;) Takie zdjęcie znalazłem na czeskiej stronie.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-22 21:39  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj tylko dwa zdjęcia. Luźno położonych dwóch części kabiny pomalowanej podkładem (widać, że jeszcze trochę szlifowania mnie czeka)



I koła.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-02-22 09:58  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podwoziowe ustrojstwa, że nie wspomnę o kołach (bieżniki !) robią wrażenie !
Super !

 
15-02-22 11:18  Odp: [R] Krupp Protze L2H 143 OSP Wągrowiec, MODELIK 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Rama i zawieszenie robią wrażenie.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024