FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-01-22 09:53  [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Pracując powolutku przy kołach jezdnych Chi-ha, a w zasadzie nakrętkach i drucikach, pociąłem wręgi Kutra Pilotowego KP-400. Zawsze mi się podobaly takie łajby. Tradycyjnie okładka:



I efekt pierwszych prac:



Zakupiłem sobie szpilki modelarskie do uchwycenia szkieletu. Dawno już nie kleiłem większego statku (ostatnio malutki z JSC). Dotychczas przytrzymywałem wszystko książkami. Mam zamiar wypełnić szkielet styrodurem. Zostały mi może ze dwa arkusze z ocieplania fundamentów. Szkielet klejony klejem polimerowym za śmieszne pieniędze z alledrogo. Przy otwieraniu tubki nieczujnie trzymałem ją nad szkieletem i na zdjęciach widać że trochę mi wypłynęło w chwili jej przebijania ;P

--

Post zmieniony (14-01-22 09:53)

 
02-07-22 20:30  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Coś tam pomalutku przybywa. Szkielet sklejony. Kadłub wypełniony styropianem Aqua coś tam... który został mi po ocieplaniu fundamentów.
Nie jest idealny, widać gdzieniegdzie wykruszenia po szlifowaniu, ale i tak spełni swoją rolę. Lotniskowiec to to nie jest ;P, tak więc piankowanie kadłuba uważam za wystarczające.




Poszycie dna i burty wycięte:



Mam jeszcze parę drobiazgów do wykonania w japońskim czołgu Chi-Ha i potem prace przy kutrze rozpoczną się na dobre.

Niektóre stare Małe Modelarze mają swój urok. Jednym z nich jest ten właśnie kuter.

Zastanawiam się żeby wykonać wnętrze kabiny. Może kojarzy ktoś gdzieś jakieś plany?

--

Post zmieniony (02-07-22 20:41)

 
03-07-22 16:27  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Agand 

 

Ehhh.....
Łezka w oku się kręci.
Lepiłem toto jak mi tylko listonosz przyniósł (do kiosku u mnie na wsi przychodził tylko jeden numer - i miał go kolega, bo jego mama tam pracowała).
Wtedy MM miał co najwyżej miesiąc obsuwy, i jeszcze redakcja serdecznie przepraszała (a było 11-12 numerów w roku).
Czasy sie zmieniają, teraz ma tylko coś prawie 6 lat obsuwy - pomimo, że tylko 4 numery wychodzą.

A wracając do tematu, modelik się ładnie skleił z tego co pamiętam, bez szpar i takich tam, a do dyspozycji miałem nożyczki, pudełka po butach (albo makaronie, nie pamietam w tej chwili) i klej ze składnicy harcerskiej (POW/FDB się to owóż nazywało i chyba polimerowy był).

Sukcesów życzę i do kibicowania zasiadam ;))

--
Pozdrówka
Agand

 
03-07-22 17:13  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pozwolę sobie zauważyć, że w tym stanie wypełnienia szkieletu i gdy obkleisz go oklejkami poszycia będą załamania i nierówności.
Kadłub musi być gładki, bez wżerów. Spróbuj go potraktować szpachlą i potem wyszlifuj.

 
03-07-22 20:29  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

Bardzo fajny modelik .Ja swojego lepiłem na podstawie planów w Modelarzu . Może będzie przydatna telacja http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=19089&hilit=Kuter+pilot+63&start=10

--

 
03-07-22 21:50  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Agand, pewnie dlatego niektórzy z nas skleją sobie coś starszego raz na jakiś czas :)

Sławomir,dziękuję za info. W takim razie nr Modelarza to 10/1976. Mam te plany gdzieś w czeluściach. Zerknę sobie w wolnej chwili. Na Twoją relację też.

Ryszard, nic nie jest jeszcze przesądzone. Może zaleję luki i dołożę kawałeczki styropianu i szlifnę po wyschnięciu. Przyłożymy na sucho poszycie i wszystko się wyjaśni.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
04-07-22 09:07  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Józef   

Bedzie ładny modelik :).. Tylko czy nie szkoda pociąć taki stareńki model? Zeskanować i wydrukować. Jeśli kolory blade, można obrobić graficznie...
Pozdrawiam..

 
04-07-22 12:13  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Mam Józef tak sklejonego Su-2. Zeskanowany i wydrukowany niestety na laserowej drukarce. Bez obróbki w programie graficznym. Oryginały mają większy urok...

Model 3 lata starszy ode mnie :)

--

Post zmieniony (04-07-22 13:25)

 
04-07-22 21:01  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Plany kutra są w Planach Modelarskich nr 92. Jest tam wnętrze sterówki.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
25-07-22 11:14  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Początki oklejania już za mną... Jak na razie każdą oklejkę iteracyjnie podcinałem aż się ładne wszystko zeszło. Dla ułatwienia połączeń z sąsiednimi elementami podklejam sobie poszycie wąskimi paskami z cienkiego papieru do drukarki.



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024