FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-12-21 16:00  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dziękuję.

 
05-01-22 15:54  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Cześć
Z nowym rokiem rozpocząłem pracę nad skrzydłami, a właściwie nad dolnym płatem :)
Autor opracowania zaplanował ich montaż na „bagnetach” z drutu.



Żeby ułatwić sobie założenie gotowych płatów postanowiłem wykonać, swego rodzaju, prowadnice z ciasno zwiniętych rurek z papieru.



To bardzo ułatwiło mi nasuwanie płatu na właściwe miejsce



Dalej to już oklejanie poszyciem. Nie stwierdziłem niedokładności w tym elemencie.





Następne czynności wykonuję analogicznie do usterzenia.
Naklejam w odpowiednich miejscach żyłkę 0.18 mm oraz całość okleiłem papierem śniadaniowym i polakierowałem.


Dla sprawdzenia nałożyłem warstwę podkładu samochodowego.



Wygląda, według mnie, całkiem nieźle. Po nałożeniu kolejnych warstw (około trzech) będzie jeszcze lepiej;)

C.D.N

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
09-01-22 17:21  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Cześć

Kolejne dni budowy tego modelu niewiele przyniosły.
Wykonałem oprofilowanie skrzydło-kadłub, wiatrochrony oraz lotki.



Żadnych problemów z tymi elementami nie stwierdziłem :)
Na tą chwilę model prezentuje się tak:



Wiem, że nie wygląda to tak jak w relacjach modeli budowanych w standardzie, ale cały efekt będzie dopiero widoczny po malowaniu.

C.D.N

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-01-22 00:08  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pomysł z bagnetami bardzo mi się podoba a użycie drutów daje chyba także szansę na malutką korektę wzniosu płatów jakby co. A malowanie takie jak wycinankowe czy coś zmienisz ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-01-22 06:57  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Pomysł z bagnetami jest zdaje się patentem Staszka Śliwińskiego. Owszem w opracowaniach drucików p. Pacyńskiego też to występuje. Ale mam wrażenie że najpierw to zaistniało u Staszka , gdzie bagnety wchodzą na klika żeberek i ma to ręce i nogi wykonawcze , przy czym w zupełności wystarcza na regulację wzniosów. A z całym szacunkiem dla p. Pacyńskiego , to jego rozwiązania polegające w teorii na przedziewaniu drutu przez wszystkie żebra są nierealne wykonawczo bez dorobienia dodatkowej tulei. Przy czym przy cieniutkich profilach takiej tulei nie da się wkomponować. Tak że druciaki "Pacyńskie" osobiście robię na krótsze bagnety metodą Staszka.

 
10-01-22 10:15  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Cześć
Nie wiedziałem, że ktoś taki sposób montażu skrzydeł opatentował;)
Mam nadzieję, że mnie nie poda do sądu;)
Jhradca - pozostanę chyba przy malowaniu zaproponowanym przez autora opracowania:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-01-22 11:36  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na tle dawniejszych problemów z padającymi skrzydłami to dla druciakomodelarzy to było genialne jak jakiś patent.

 
10-01-22 12:07  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nikt tego nie opatentował a jak szukać drucianych podłużnic vel bagnetów w skrzydłach to trzeba się cofnąć do MM nawet z lat 60-tych XX w. :-)

 
10-01-22 12:36  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak było coś takiego, ze szprych rowerowych. Ale w druciakach w cienkich żeberkach nikt jakoś przed Staszkem nie wpadł na pomysł że wystarczą 2 druty 1mm po kilka cm na lewo i prawo.

 
17-01-22 17:53  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Płat górny już prawie gotowy :)
Nie zauważyłem jakiś niedokładności, ale może dlatego że stosuję „podposzycie” w celu usztywnienia konstrukcji. Gdybym tego nie zastosował to elementy szkieletu skrzydeł byłyby za małe:(
Sama technika ich wykonania niczym się nie różni od budowy dolnych płatów, więc nie będę się tutaj rozpisywał. Jeszcze parę elementów na nich brakuje jak np. lusterka wstecznego oraz elementów, chyba, zbiornika paliwa:



Na razie tak przedstawia się górny płat:



C.D.N.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024