FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
09-01-22 09:51  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zaraz,zaraz... czy ja coś przeoczyłem ?! A skąd u Ciebie PZInż 152 ? To jest gdzieś dostępne,czy to test wycinanki "testowa"? Tylko tak szczerze - jak na spowiedzi :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
09-01-22 17:13  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ABC : Podaj proszę 1 dowód na potwierdzenie tej tezy...

--
GG 6801515

 
09-01-22 17:52  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus tu masz źródło: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=30&i=3396&t=3396&filtr=0&page=13 Musisz pogmerać trochę w wątku.
...i męcz tego "gada" o dokończenie reszty projektów, bo naprawdę fajne tematy wziął na warsztat. Bardzo niszowe, ale bardzo ciekawe i nietuzinkowe. Do tego Wojtek projektuje "bez przesadyzmu", i dzięki temu dla każdego: początkujący da radę, a zawodowiec ma bazę do rozbudowy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-01-22 18:53  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Potwierdzam!
Wojtka trzeba gonić i motywować bo ciekawych tematów rozgrzebanych ma całą masę!

--
GG 6801515

 
09-01-22 18:56  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Był jeden prototyp . Ale jak tak piszą na podstawie zeznań pracowników z biura konstrukcyjnego i testowania to sobie co pracownicy tego nie wymyślili. Jest dowód pośredni , a no taki że ciagniczek był jeszcze dodatkowo zbalastowany . Więc aby sobie oszczędzić balastu to logiczne było zaprojektowanie go na żeliwnej płycie. Ponadto było to pracooszczędne przy produkcji

 
09-01-22 20:36  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dłuugie godziny spędziliśmy z Wojtkiem na dyskusjach w tym temacie, nawet Adama Jońcę o to męczyłem i wnioski są takie: Było by to może i praktyczne ale na poziomie ówczesnej polskiej metalurgii praktycznie nieosiągalne...
Na rzecz prototypu/egz.modelowego owszem, ale nie było w Polsce szans na odlew seryjny takiej płyty w żeliwie.

--

Post zmieniony (09-01-22 20:39)

 
09-01-22 21:16  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,dzięki za stronkę. Nie pamiętam tego tematu, a szkoda,żeby taki model i tyle nakładu pracy poszło w zapomnienie.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-01-22 07:13  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Myślę Jaroslav że mogliście wyciągnąć zbyt pochopnie wnioski na temat polskiej przedwojennej metalurgi. W zasadzie ta branżą była odziedziczona na Śląsku po Niemcach, nieraz nawet właściciele się nawet nie zmieniły. Czytałem że eksportowane że Śląska do ZSRR jakieś lokomotywki przemysłowe cieszyły się tak dobrą opinią jak niemieckie. W odróżnieniu od ponoć angielskich bubli. Może się mylę ale chyba w takich wyrobach lokomotywkowych to żeliwnych części nie brakowało. Ponadto obrabiarki tamtego okresu produkowane też w odziedziczonym przemyśle opierały się na dużych odlewach żeliwnych. Taka płyta to przy tym żadne zagadnienie.

 
10-01-22 10:48  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozostaje więc wymęczyć Wojtka, by rozrysował taką płytę i wykonać dwie wersje z nadzieją, że przyszłość przyniesie jednoznaczne rozwiązanie ;)
BTW: Wspólnie z Wojtkiem pracowaliśmy też nad pontonami do mostu pontonowego systemu "Birago" i wozem pontonowym do transportu owych ;)
To tak gwoli dalszego męczenia Wojtka o zaległe i ciekawe projekty ;P

--
GG 6801515

 
10-01-22 21:06  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus nie ma za co, bo sam wiem jak trzeba Wojtka dopingować :-) Nie wiem czemu, ale On trochę jakby nie wierzy w potencjał tego co robi, i to jest przykre. Odwala kawał porządnej roboty, a jedynym sposobem uhonorowania tego i okazania wdzięczności to po prostu klejenie jego projektów, bo gad jeden nie chce ich wydawać komercyjnie...

Jaroslav i właśnie...!!! I czemu ja nie mam tych planów u siebie do sklejenia?! Aż się prosi o dioramę przeprawy czy fragment kolumny inżynierskiej...

Tak BTW, to to co Wojtek robi, to jakiś obłęd i mistrzostwo świata. Za to powinien dostać jakiś medal, albo pomnik powinno mu się wystawić. Polskie konstrukcje wojskowe, ale i nie tylko, okresu poprzedzającego 2WŚ, i biorącego czynnie udział w "obronie września", można przysłowiowo policzyć na palcach jednej ręki. Z tej puli, modelarsko zrealizowano też niewiele: to co najbardziej popularne i znane. A On wziął na warsztat niemal, że "sól" tych wydarzeń: bo czym jest wojsko i odziały szturmowe bez zaplecza inżynieryjnego??
Jak to słowiańscy wojowie mawiali: SŁAWA I CHWAŁA MU. I oby starczyło mu zapału i siły, aby to wszystko dokończyć i zrealizować.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024