FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-01-22 18:22  [R/G] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak pisałem, tak zrobiłem – następny model na warsztacie. Tym razem konstrukcja nieco mniej znana, o również nieco mniej szlachetnej linii bocznej. Niezły eufemizm…przecież on jest paskudny jak nie wiem co…i w zasadzie o to chodziło. Lubię jak koniec pracy nad jednym modelem zbiega się w czasie z wydaniem innego, który chciałbym skleić, wtedy biorę się za nowość. W przeciwnym wypadku następują jakieś wahania, zmiany decyzji i inne takie cudowanie. Zapytacie co to w końcu za model. Padło na 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1, potocznie zwany Geschutzwagen, czyli „pojazd z działem”. Oczami wyobraźni (a raczej uszami) słyszę wyczytywanie na jakimś konkursie: kolejny model w kategorii pojazdów gąsienicowych to: 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 :D



Na początek na matę poszedł szkielet. I już tutaj pojawiły się pewne niespodzianki, a mianowicie nie do końca współgrające ze sobą wręgi. To niepasowanie było zresztą dziwne, bo część się nie zgadzała, a inna która powinna się automatycznie rozjeżdżać wychodziło, że się zgadza. Dokonałem korekt i kleiłem dalej. Niestety wiązało się to z koniecznością pewnego dalszego prostowania i pasowania do siebie elementów. Wymiary kilku części klejonych w dalszej kolejności też się nie zgadzały, ale to już było łatwo skorygować. Istotne jest tutaj to, że wydawca został poinformowany o tym wypadku przy pracy i zamiast balować w sylwestra i Nowy Rok wraz z autorem podjął działania naprawcze – na stronie answer.pl do pobrania jest errata zawierająca poprawione części szkieletu.
W chwili obecnej kadłub jest na etapie oklejania. Czy moje zmiany będą miały jakiś negatywny wpływ na pasowalność i sklejalność, na chwile obecną nie wiem, natomiast zapewne poinformuję o tym w dalszych odcinkach relacji.
Mała uwaga z mojej strony do potencjalnych klejących. Moim zdaniem wnęki w podłodze (części 23 i 24) warto skleić przed montażem górnych płyt szkieletu oraz przede wszystkim przed oklejaniem wanny kadłuba. Wydaje mi się również, że w modelu brakuje części 4 – jedna z klap na spodzie kadłuba. Dorobiłem ją z tyłu służącego do podklejenia części 79 (jakiś fragment zawieszenia) – ma idealną szerokość, będzie od tyłu, więc będzie można zastąpić inną szarością i nie będzie się to rzucało w oczy. Koniec tego pisania, czas na zdjęcia.




--

Post zmieniony (07-03-22 17:54)

 
04-01-22 08:18  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Będę podglądał, powodzenia!

 
04-01-22 09:10  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Masz rację Demon, nie wiem, co brzydsze - konstrukcja, czy jej nazwa ;) Również zasiadam na widowni, chociaż jestem zmartwiony faktem, że już na początku wyłapałeś parę baboli...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-01-22 09:19  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
guns   

Kibicuję i trzymam kciuki,
model ciekawy ale wykonanie answerowskie,
kieszenie wyglądają jakby mega promocja w Biedrze była i ciągle ktoś do nich po kasę sięgał....

--
guns

 
04-01-22 09:32  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Demon, chyba pod Ciebie projektują ostatnio te niemieckie lufy na gąsienicach :). Podglądam uważnie, bo pojazd ciekawy, odjechany jak sama jego nazwa wskazuje.Trzymam kciuki by nie pojawiło się zbyt wiele "kfiatków".

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-01-22 09:43  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Chciałbym zobaczyć jak na konkursie wyczytują
Pierwsze miejsce w kategorri pojazdy gąsienicowe otrzymuje Demon RODO za model:
piętnaście cymy esefha trzynaście łamane na jeden auf giewueler kropka es kropka w nawiasie ef sedekaefzet stotrzydzieści pieć łanane na jeden geszutzwagen oj

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
04-01-22 10:30  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tematyka arcyciekawa z mojej perspektywy. Niestety skłamałbym, gdybym powiedział, że jestem zaskoczony problemami, które opisuje Demon. I tym bardziej podziwiam go za sklejanie kolejnych modeli ze stajni Answer-a. Ja bym już dawno spasował, skoro w każdym modelu coś nie pasuje. Jasne, zdarzaja się błędy wszystkim, a tutaj dodatkowo chwała, że autor z wydawcą poprawili szkielet.
Oby to był ostatnie babole, chociaż intuicja podpowiada mi co innego:-) Ale nie zawsze człowiek ma rację:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-01-22 11:17  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Mam nadzieję, że mój zamówiony egzemplarz będzie już z erratą.
Będę tu często zaglądał bo mam go w dosyć bliskich planach.

Trzymam kciuki za powodzenie.

 
04-01-22 11:57  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Też pierwsze co pomyślałem przy tej nowości to jak to wpisywać i ewentualnie odczytać na konkursach. Co do urody pojazdu ,to moim zdaniem jest ciekawa. Jeszcze podobno ma wyjść Marder na tym podwoziu , to już by była mała seria tematyczna. Ale szczerze powiem że mimo wielkiego napalenia na tą nowość i cudownej grafiki, to nauczony doświadczeniem nie rzuciłem się zaraz do sklepu. Fajnie że zacząłeś , to będę mógł ocenić poziom "utrudnień" zadanych przez wydawnictwo.

 
26-01-22 18:29  Odp: [R] 15cm sFH 13/1 auf GW Lr.s. (F) Sd.Kfz 135/1 Geschutzwagen - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cieszę się, że zarówno relacja jak i sam pojazd który jest jej obiektem spotkały się z zainteresowaniem. Lekko irytujące w prowadzeniu tej relacji są znikające zdjęcia z fotosika (transfer jest dostępny), mam więc nadzieję, że te zamieszczone dzisiaj będą widoczne.
Co do samego klejenia, udało mi się zrobić nadbudowę, lemiesz, uzupełnić kadłub o kilka detali oraz zacząć działo. Poszczególne części pasują całkiem sympatycznie i nie sprawiają szczególnego problemu…do momentu próby złożenia ich w całość. Tutaj tył nadbudowy okazał się o niemal 2 mm węższy od kadłuba, w związku z tym trzeba było nieco przyrzeźbić.
W przypadku działa wpadłem na głupi pomysł (czego się nie robi na SNE... ;) ) i zrobiłem gwintowanie lufy – jest na tyle duża, że pod odpowiednim kątem patrzenia i odpowiednim oświetleniu nawet to widać :D





No i co? ***** fotosika. Może kiedyś zacznie działać.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024