FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-12-21 20:05  [R] Eurofighter Typhoon EF-2000 GPM
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Po skończeniu lokomotywy przyszedł czas na powrót do mojej ulubionej tematyki jaką są samoloty. Wybór padł na model Efa-2000 z GPM. Muszę przyznać że z wielką obawą podchodziłem do niego. Nie znalazłem żadnej relacji z budowy, ani nawet galerii ukończonego modelu.




Początek jeszcze jakoś. Model pokryłem dwiema warstwami kaponu więc papier zrobił się trochę sztywny. Analizując rysunki montażowe miałem wrażenie, że kabina będzie dość bogato wyposażona. Niestety, poza drążkiem w dziwnym kształcie za wiele tam nie ma.
tu jest oryginalny drążek, jeszcze przed retuszem.

A tutaj przeszczepiony z innego samolotu...





I cała kabina:


stołek:

Z uwagi na fakt że trochę wystaje poza obrys kabiny, fotel pilota jeszcze nie wklejony.

Udało mi się "zmęczyć" (tak, myślę, że to odpowiednie słowo) wlot powietrza.
Model jest zaprojektowany na jedną wręgę, BEZ paska łączącego. Koledzy z pewnej grupy na messengerze doskonale wiedzą ile mnie to kosztowało nerwów. Jak sądzę, w celu wzmocnienia konstrukcji, zaprojektowano cały kanał którym leci powietrze do silników. Wzmocnienie, jest jedynym powodem, bo z uwagi na jego krzywiznę w początkowej części za głęboko się nie zajrzy.



Zaraz za kabiną stwierdziłem, że przecież nie kleję za karę i nie będę się męczył próbując skleić poszycie na wrędze grubości jednego milimetra bez żadnego łączącego paska. Z racji że miałem komplet laserowych wręg, nakleiłem na karton i wyciąłem również te wycinankowe. Praca od razu zrobiła się przyjemniejsza. Jak złoże kilka kolejnych segmentów to podrzucę fotki.
Nie sugerujcie się farfoclami które tryb makro wyciąga na potęgę. Gdzieniegdzie brakuje jeszcze retuszu i nad niektórymi elementami będę jeszcze pracował. Model jest w mojej ocenie bardzo trudny, ale nie z powodu ilości detali, czy fikuśnego kształtu a rozwiązań projektowych. Z poważniejszych modeli, udało mi się złożyć MiG-21 projektu pana Straszewskiego i przyznam że tamten model mocno mnie rozleniwił.

Trzymajcie kciuki....

--
pozdro

 
30-12-21 21:16  Odp: [R] Eurofighter Typhoon EF-2000 GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kibicuję bezustannie! Walcz!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-12-21 22:55  Odp: [R] Eurofighter Typhoon EF-2000 GPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A może, zamiast drugiej wręgi dorobić... pasek łączący ? Nie będzie łatwiej ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
31-12-21 18:20  Odp: [R] Eurofighter Typhoon EF-2000 GPM
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Zrobienie paska wiążę się z szlifowaniem wręg o grubość paska. Jakoś łatwiej mi wyciąć drugi komplet wręg.

--
pozdro

 
27-06-22 13:29  Odp: [R] Eurofighter Typhoon EF-2000 GPM
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

I jak tam postępy skończony już?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024