FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-12-21 18:54  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Mucha trochę się napociłem robiąc przód samolotu z tyłem powinno być łatwiej.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
05-12-21 20:06  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Najtrudniejszy etap - środkowa część kadłuba - masz za sobą i z bardzo dobrym efektem.
Reszta powinna być łatwiejsza.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-12-21 15:52  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo fajna realizacja.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-12-21 18:57  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Art.
Kolejny segment to miejsce gdzie znajduję się turret ball ,który spędził mi sen z powiek dużo dopasowywania pierścień mocujący muśi być sporo poszerzony aby turret ball się zmieścił i ewentualnie obracał skrzynki amunicyjne z prowadnicami taśm amunicyjnych odwrucone w strone ogona samolotu odwrotnie jak pokazuje instrukcja klejąc na dwie wręgi nie ma innej opcji .Dalej już połączenie na pasek bo wręga to skąpy pierścień który zrobiłem na 2mm,podposzycie maluję aby się nie różniło od reszty.Lufy KM to gotowiec z metalu po oksydowaniu.









--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-12-21 09:24  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Super to wyszło.
I jeszcze obrotowa!
Piękna robota.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-12-21 11:58  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kapitalne wykonanie, będzie rewelacyjny efekt

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-12-21 23:51  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne segmenty ogonu nie pokusiłem się na otwierane drzwi ,chociaż wycinanka daje taką mozliwość.
Na mocowanie statecznika zostawiłem sobie podwójne wręgi ,czyli składanie segmentów na styk a,resztę na pasek stosuję dwie metody .








Z segmentami ogonu poradziłem sobie nastepująco, wycinałem sklejki z ząbkami i łączyłem, dwa pierwsze wklejiłem odrazu do wcześniejszego segmętu a potem włożyłem podłogę z wręgami kolejne poszycie oklejałem już na wręgi które były już wklejone w podłogę która okazała sie troche zadługa i musiałem odciąć jej koncowa część ,koncową odciętą część wsunołem bez problemu po skończeniu całości.
No i działko zrobiłem sobie na pocieszenie duszy z powodu klejenia cały czas kadłuba .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
29-12-21 00:16  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Założyłem kabinki ,jeszcze raz podziekowania dla Winka za pomysł na gotowe kopyto czyli łyżkę stołowa efekt jest do zobaczenia na zdjeciach poniżej.




Ogólnie kadłub staje sie wymęczony przez ciągłe przymiarki ,czasem się dziwie ile ten papier potrawi wytrzymać narazie jest dwa razy caponowany ale jak go złoże w jedną całość chyba nie obędzie sie bez lakierowania.


Przepraszam za krzywe zdjęcie wnętrza ale model nabiera gabarytów . Już się nie mieści w studio.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
29-12-21 07:56  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Rewelacja, bardzo mi się podoba to co zrobiłeś do tej pory, podziwiam czystość łączenia poszczególnych segmentów.

 
29-12-21 08:10  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Józef   

P O E Z J A .....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024